5 aylık bebek beslenmesi

<123>

Ynt: 5 aylık bebek beslenmesi

06/22/2010 07:06:00

evet, ben de buyuk kizimda kullanmistim, bir de tuketimi, mamaya eklemesi kolay ya, labnesiz kalinca baya bi bocaladim kucukte "napicam" diye :) malum, krese gdiyor, oraya da peynir gonderiyorum, labne bir hafta bozulmadan duruyor, beyaz peyniri suyuyla falan muhafaza etmek lazim, simdi gonderirken baya sorun oluyor ama napalim.

Ynt: 5 aylık bebek beslenmesi

06/22/2010 07:09:00

hah ozge, tam onu soracaktim ben de, hani peynir taze yenmez, bekletilir, denir ya, evde yapinca hemen yiyince sorun olmuyor mu acaba?

Ynt: 5 aylık bebek beslenmesi

06/22/2010 07:37:00

aa iki ozge, ne guzel mesajim da arada kalmis yukarda, dilek zamani :)

bir de aydinda ayrandan "kesik" yaparlar, bu sekilde mi yapiyorlar acaba? aydindan baska bir yerde de bulamiyoruz, evde denesek mi ki? (kesik, tuzlu suyun icinde saklaniyor, yemeden once suyunu sIkIp tabaga koyuyoruz, uzerine tuz ve zeytinyagi ekleyip karistiriyoruz, ekmek bana bana yiyoruz.)

Ynt: 5 aylık bebek beslenmesi

07/12/2010 21:07:00

biz yeni ek gıdasya geçqtik. epey zorlanıyoruz. oğlum bir türlü sevemedei. kaşık kullanmayı da sevmiyor. yarın çorbada irmik deneyeceğim. meyve püresini de suyunu vermeyi düşünüyorum. belki o zaman daha kolay yer? ek gıdaya geçtiğinden beri zorlanıras kusuyor. bu da beni çok üzüyor doğrusu!!!

Ynt: 5 aylık bebek beslenmesi

07/13/2010 05:10:00

kaşık kullanmayı sevmiyosa ısrar etmeyin,çorba içiosa çorbasını biberonla verin-çekemiosa biraz kesin ağzını.meyve püresinde de sevmediği bişi olabilir.benim oğlum şeftaliden çok hoşlanmadı.onu daha az koyuyorum o kadar ısrarla reddetmiyo.içine cici bebe koyun yada anne sütü sağabilirseniz.o zaman daha lezzetli oluyo.her zaman bi çay kaşığı ile başlayın yavaş yavaş artıtın diyo tv.de doktorlar siz de öle yapın yavaş yavaş alışıcaktır üzülmeyin...

Ynt: 5 aylık bebek beslenmesi

07/13/2010 06:15:00

bebeimgeliyor, 

biz de 1 aydır ciddi sıkıntı çektik. hatta duru hiç kilo alamadı. bu ay başında idrar tahlilinde enfeksiyon geçirdiğini öğrendik. ciddi şekilde iştahını etkiliyormuş. şimdi daha iyi. özellikle kusuyorsa alerjik olabilir. doktorunuzla bir konuşun derim. 

hiç bir şeyi olmaya da bilir. söylemesi kolay yapması zor ama canınızı sıkmamaya çalışın...
sevgiler,

<123>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...