Hamile Olduğunuzu Nasıl Öğrendiniz....

03/15/2012 09:39:00

Merhaba,
Az önce sorular arasında bunu gördüm. 2 yıl önce açılmış. en çok merak ettiğim konu:)))

Mesela benimki tam bir süpriz oldu ve ben duyduğumda hiç de heyecanlanamadım.:( Çikolata kistim vardı doktor kesinlikle ameliyat olacaksın dedi. ve hatta tüp bebek denemek zorunda da kalabiliriz dedi. ben ameliyat günü almak için kardeşimin nikahının geçmesini beklemeye karar verdim ki 1,5 aylık bir süre var önümde . tabi korku da var ama böyle güzel bir olaya ameliyatla sıkıntı düşürmek istemedim. 08 kasımda nikahı oldu. o günde adet oldum. hastaneye gitmek için bugün yarın derken hadi doğum günümde geçsin 1 ay daha yemişim. bu arada paso yatıyorum ve erkenden uyuyorum. ne zaman gidiyim diye düşünürken adet olmadığımı fark ettim. ertesi gün işten eşim aldı. binbir yalanla eczaneye uğrattırdım. test aldığımı söylemek istemiyorum çünkü ben üzülünce oda üzülüyor. sonra test yapıcam tuvaletim gelmiyor. su içtim soda içtim yok. sıkıntıdan karnım ağrımaya başladım. en sonunda tuvalette gittim testi yaptım. önce 1 çizgi sonra 1 çizgi daha. tuvaletten çıktım bi daha girdim yine 2 çizgi. eşime gittim.
- kemal ben az önce test yaptım valla bu sefer 2 çizgi çıktı dedim. oda eminmisin diye sordu:) bi daha gittim baktım. evet valla hala 2 çizgi dedim. o gece zor sabah ettik. ertesi gün iş çıkışı bi test daha aldık yine çift çizgi. ikimizde dayanamadık akşam 7,30 da kadın doğumcu bulup kan testi yaptırcaz. bulamadık vesselam :( o cuma bana ameliyat olman gerekir diyen doktorumuza randevu alıp hastanenin yolunu tuttuk. ikimizde işlerimizden izin alarak. beklerken o kadar gerildimki ya yanlışsa diye hüngür hüngür ağlıyorum. sonra allahtan sıra geldi ve girdik. anlattım böyle böyle oldu dedim. hadi bi bakalım dedi. sonra hmmmm hadi gözünüz aydın son adet tarihili ile uyumlu olarak gebesiniz dedi.
eşim kıpkırmızıydı. doktora ama siz ameliyat demiştiniz diye hesap soruyor ama kimin umrunda ben hamileyim olsun dedim.allahın hikmeti. ve kendisine 8 ay daha devam ettim.

ben duyunca heyecanlamadım daha çok korku ya yanlışsa diye.
ama o şimdi gerçek :)))
mutlu son.
allah isteyen herkese nasip etsin.

Ynt: Hamile Olduğunuzu Nasıl Öğrendiniz....

03/15/2012 11:07:00

evliliğimizin 2.yılına girmek üzereydik artık bir çocuğumuz olsun dedik tam 3 ay denedik olmadı her ay aynı heyecan bir sürü test alıyodum adetten önce yapıyordum meraktan:)2009 kurban bayramı eşimin memleketindeydik bayram seyran epey koşturma derken ben tabi unutmuşum hamilemiyim acaba merakını,adetim 2 gün gecikti birden aklıma geldi  adet olmadım ya dedim gittik hemen bir test aldık bir baktım çift çizgi eşimde wc nin önünde bekliyordu çıkar çıkmaz sarıldık ağladık sonra kv geldi oda sarıldı ağladı çok çok çok güzel bir andı asla unutamam

Ynt: Hamile Olduğunuzu Nasıl Öğrendiniz....

04/22/2012 18:52:00

14 şubat sevgililer gününde test yaptım ve hamile olduğumu öğrendim. hatta testi eczaneden aldık önce yemeğe gittik. sonra testi yaptık. belki hamile değilimdir moralimiz bozulmasın karnımızı bi doyuralım dedik:) hepinizin kasım ayı sanırım sat. ben şubat:) 6 ay sonrada  12 ağustos da anne oldum zaten:)

Ynt: Hamile Olduğunuzu Nasıl Öğrendiniz....

08/03/2012 12:08:00

kışın,yağmurlu bi havada..bi kaç gün regl olmadım,tabi ihtimal vermıyorum bile.eşim test aldı,ilk ikisi bozuk çıktı,ben hala yok canım fılan dıyorum,sonra o yagmurda yürüyerek uzaktaki bi eczaneye gıttık,testı aldık,yaptık evde,ve hüngür hüngür ağladım,delırdım benden anne olur mu yaa dıye=) o anları gülerek hatırlıyorum=) sankı hayatım bitmişti=)


ınanılmaz ama gerçek,benden bıle anne oldu=)ağlamak ıstıyorum yıne hatırlayınca=)

Ynt: Hamile Olduğunuzu Nasıl Öğrendiniz....

08/03/2012 12:15:00

biz direk hedefe odaklandığımız için ahanda başardık galiba nidalarıyla ilk gecikmede eşimle eczane arayıp bulduk..yurtdışındaydık.. oranın diliyle eczaneden bissürü test aldım.. : )) hep pozitif çıkmasına rağmen sabaha kadar bikaç kez yaptım ..ama ilk test sonucuna bi 10 dakika sadece baktım sanıyorum..konuşamadım.. : ) sonra sonucun resmini çekip annelere göndermiştik : )

Ynt: Hamile Olduğunuzu Nasıl Öğrendiniz....

08/03/2012 12:35:00

ben ilk hamılelıgımde o ıkı cızgıyı gordum hala saklarım ama bebegimi kalp atışlarını duyacagım hafta kaybetmişmişdim..çok buyuk uzuntu duydum çok canım sıkıldı dr um istersen hemen hamile kalabılırsın dedı ama yınede 3 ay toparlan da demısdı. 3 ay korunduk ve 4 ayın sonunda kı hıc beklemıyordum adetım gecıkdı. kendım bıle ınanmadım 1 hafta sabırla belkıedım hala şaşarım :)) aynı şeylerı yasamak ıstemıyordum ... sadace kan testı yapdırdım yıne dr gıtmedım ama dr u aradım ve zamana bırakdım gıttıgımde kalp atışlarını duydum direk annemler kv arandı :)) buyudu işte 1 hafta sonra 2 oluyoruz şaka gibi:(...


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 AĞUSTOS ANNELERİ VE BEBEKLERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...