Sürekli eğlence parti olmalı mı ?

05/25/2012 14:02:00

Belki diğer yemek - su -gıda mevzularının yanında önemsiz gibi görünebilir ama birde işi eğlence kısmı var . Küçük yerde yaşadığımızdan dolayı sayı olarak çok fazla alternatifimiz yok. helede evimize uzaklığı düşününce sadece 2 ye düşüyor alternatifimiz bizim.Neyse ben Arda'yı kreşe başlatma kararı aldığımda bu 2 kreşe gidip görüştüm.Hatta evimize yakın olana 2 defa gittim farklı günlerde. İlk gittiğimde parti vardı kostümlü . Sürekli oluyormu eğlence parti vs dedim (sanırım olmasını istediğimi düşünerek) evet oluyor dediler. Dışarıda görüştüğüm bu kreşe çocuklarını gönderen aileler de hep eğlence parti vs yapıldığını söylediler. Bununda bir sınırı dozu olmalımı diye düşünmeden edemedim. Hep parti eğlence ve her düzenlenen eğlence için aileden extra para toplanması doğrumu sizce arkadaşlar ? Bana biraz fazla geldi. Sizlerle enini boyunu konuşmak istedim . Sizin fikirleriniz neler bu konuda ?

Ynt: Sürekli eğlence parti olmalı mı ?

05/25/2012 14:26:00

Bu eglence/partilerin sebepleri, ne sıklıkta yapıldıkları ve veliden her seferinden ucret alinip alinmadigi onemli olabilir. Belki yeni gelen cocuklari alistirmak amaclidir. Hos gorulebilir, hatta yeni gelenlerle eskilerin kaynasmalari acisindan yararli bile olabilir.Elbette benim kast ettigim, kostum partisi gibi seyler. Kostumler okulundur ve arada sirada cocuklar giyerek eglenirler.

Ynt: Sürekli eğlence parti olmalı mı ?

05/25/2012 15:11:00

Canım benimde bahsettiğim aynı nokta aslında. Ben eğlenceye partiye karşı değilim ama bunun için her defasında ücret toplanmasına karşıyım.İşin ticarete dökülmesine karşıyım birde.Mesela atıyorum  at çifliği var. Buraya çocuklar gezmeye götürülecek .Ortalama bir maliyet bellidir. Mesela 10 tl tutacaksa çocuk başı velilerden 20 tl toplanmaması gerekir. Birde işin bu boyutu var. Ki ben maalesef çok duydum bu konuları.Kostüm partisi yapılıyor diyelim .Ben çocuğuma 100 tl verdim kostüm aldım. ama br dahaki parti olduğunda çocuğum aynı kostümü giymek istemeyecek.Ve yeni kostüm alıcam.Bizim burdaki kreşlerin hiç birisinde kendi kostümleri yok ( gidip hepsiyle konuşmadım tabi.diğer velilerden duyduklarım) Velilerden duyduğum hep sürekli extra para toplandığı .Olur olmadık şeylere para istemeleri. Maalesef 2 kreş var burda.(benim gönderebileceğim ) İkisinde de durum aynı gibi. 

Ynt: Sürekli eğlence parti olmalı mı ?

05/26/2012 20:26:00

Benim görüştüğüm bir okulda da bu tarz partilerin yapıldığını öğrendim. Eğlence amacından çok eğitici bellekte kalıcı şeyler üzerine.. Mesela renk partisi.. o gün çocuklar krem rengi bir giysi veya aksesuvarla okula geliyor ve konsept krem renkli materyallerle destekleniyor gibi..

Ynt: Sürekli eğlence parti olmalı mı ?

05/27/2012 05:13:00

Kres okula ve yasama hazirlik olarak dusunuldugunde boyle davranilmasi cok sacma, ki cogumuz kurallari, paylasmayi ve arkadaslik kurmayi ogrensin diye gonderoyoruz krese. Surekli parti ve eglence ile cocugun oyalanmasinin mantigi nedir bilemedim. Nasil bir aciklama yaptilar sebebi icin?


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Guncel kres mevzuları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...