Gece yatarken üzerine ne örtmeli ?

03/18/2011 07:34:00

Benim blogum da bu arkadaşlar .Hepinizi beklerim.    www.annelikokulum.com

GECE YATARKEN ÜZERİNE NE ÖRTMELİ

Kızım doğduktan sonra 4 ay kadar sepetin içinde yattı. Bu süreç içinde dönme hareketi henüz gerçekleşmediği için üzerini örttüğüm pike veya battaniye açılmadan mışıl mışıl uyuyordu. Fakat büyüdükçe, hareketlendikçe üzerini açmaları sıklaştı. Gece sürekli kontrol etmek benim için yorucu idi. 
Mothercare'den aldığım bu uyku tulumları benim için kurtarıcı oldu. Evimiz genelde 22-23 derece olduğu için polar şeklinde olan uyku tulumlarını hiç giydirmedim. Bu sıcaklık için polarlar fazla gelip bebeğinizi terletebilir. 

Ayrıca kızım küçük olduğu için de sağlıklı bulmadım. Fakat bu uyku tulumunun içi ve dışı pamuklu. Eğer oda sıcaklığı uygunsa bebeğiniz terlemeden sabaha kadar istediği kadar dönerek uyuyacaktır. Onun üstünün açılma derdi olmadığı için siz de rahat uyuyacaksınız. Bebek boyu var. Fakat bebeğiniz büyüdükçe bir boy büyüğünü almanız gerekecek.  Almaya imkanınız yoksa terzinize bebeğinizin ölçülerinde diktirmek de bir fikir olabilir. Arasına ince bir elyaf koyup kolaylıkla dikebilirler.
Benim kızım 1 yaşını geçtikten sonra ayaklarının kapalı olmasından rahatsız olmaya başladı. Ayaklarını özgürce sağa sola atmak istiyordu. Fermuarı kapatmasam olmayacaktı. Giydirmesem üstünü kesin açacaktı. 
Bende elime makası aldım veeeee......etek kısmını zürafanın kafasının üzerinden kestim. Ohhhh beee.....Artık ayaklarını özgürce sağa sola atabilirdi. Sadece ayakları açık olacağı için ben de rahat uyuyabilirdim. Ben ayak kısmı açık olduğu için sadece ayaklarının üzerine ince bir pike örtüyordum. Açılırsa sadece ayakları açılmış olacaktı. Çorap da giydirdim. Böylelikle bu sorunumuzu çözmüş olduk. 
Tüm annelere tavsiye ederim.
Önemli not: Doktorlar bebeğiniz 1.5 yaşına gelene kadar yastık ve de yorgan kullanmamanız gerektiğini söylüyorlar.

Ynt: Gece yatarken üzerine ne örtmeli ?

03/18/2011 09:38:00

merhaba bu etek kesme iyi fikir:)))
ben de buna benzer chicconun uyku tulumunu aldım. Çoook kullanışlı. Soğuk bir eve giderken de geçiriyorum ohhh ayaklar sıcacık:)))

http://1.bp.blogspot.com/_m33VvEUnBGw/TRUHMKtd-LI/AAAAAAAAC3I/4wdBFBG8ZqY/s1600/09.127.4351.096001t4.jpg

ileride belki bende kesebilirim:))

Ynt: Gece yatarken üzerine ne örtmeli ?

03/20/2011 13:52:00

benimkiler hala uyku tulumu ile yatıyorlar. Dört adet mwcvut bende en son 4-5 yaşına kadar giyebilir.Bizde şimdilik rahatsızlık yok

Ynt: Gece yatarken üzerine ne örtmeli ?

03/20/2011 13:54:00

Konu başlıklar ilgi çekici ama şu anda siteye yine erişilemiyor herşey yarım yamalak.Bizede bekleriz

http://emrelerinmaceralari.blogspot.com/


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
BLOG SAHİBİ NURTURİA ÜYELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...