Görüntülü Bebek Monitörleri ve Üst Açılma tespiti

02/15/2011 09:59:00

Kendi ihtiyacımız için geliştirdiğim yazılımı diğerleri ile de paylaşıyorum.
Teknolojiye meraklı anne babalar yazılımı indirerek benzer bir amaçla kullanabilirler, ya da anlatılan tecrübelerden yararlanabilirler.
http://www.smartbabymonitor.com/

Özellikle üst açılması konusunda tecrübe ve görüşlerinizi burada paylaşırsanız sevinirim.
Üst açılması tespit özelliği, Philips, Chicco vb. standart bir görüntülü bebek monitöründe mümkün olsaydı ilginizi çeker miydi?

Ynt: Görüntülü Bebek Monitörleri ve Üst Açılma tespiti

02/15/2011 10:26:00

ya süper gibi duruyor gerçekten işe yarıyormu 

Ynt: Görüntülü Bebek Monitörleri ve Üst Açılma tespiti

02/15/2011 10:38:00

işe yarıyorsa, harika...

Ynt: Görüntülü Bebek Monitörleri ve Üst Açılma tespiti

02/15/2011 10:52:00

Biz kullanıyoruz ve işe yarıyor! Oğlumuz Çınar'ın üstünü açmışken yakalandığı fotoğrafları buradan görebilirsiniz:-)
İtiraf etmem lazımki herkesin kolayca kullanabileceği basit bir sistem değil. Ancak teknik konulara meraklı bir anne-baba gayet rahat kullanılabilir, benimle temasa geçenlere elimden gelen desteği de verebilirim.

Ynt: Görüntülü Bebek Monitörleri ve Üst Açılma tespiti

02/15/2011 10:59:00

erkek kardeşime incelemesi için link attım, benden daha iyi anlar diyerek.teşekkürler, çözemezsek  iletişime geçeceğim.

Ynt: Görüntülü Bebek Monitörleri ve Üst Açılma tespiti

02/15/2011 11:04:00

merhaba cahilliğimi maruz görün sırf bu üst açma yüzünden gece bende uyanamazsam eğer-uyku tulumuda giymiyor-odasıda soğuk zaten hadi bu kışta bizimle yatsın diyen annelerdenim evet iitiraf ediyorum ayrı yatması gerektiğini biliyorum ama kıyamıyorum birazda tembelim yapılması gereken tam olarak nedir kamera sistemimi kuracağız biraz daha detaylı anlata bilirmisiniz lütfennn 

Ynt: Görüntülü Bebek Monitörleri ve Üst Açılma tespiti

02/19/2011 21:20:00

Soğuklar nedeniyle birlikte yatmak pek parlak bir fikir gibi görünmüyor. Buna alışan çocuk havalar ısındığında yalnız yatabilir mi bilemiyorum. 
Diğer bir konu da, bu sistemi kullansanız bile, küçüğün üstü açıldığında yetişkin birinin mutlaka kalması gerekiyor. Buna çare olamıyor. Ancak hiç değilse gereksiz yere kontrol etmek için kalkmayı önlüyor.

Bu sistemi kullanmak için üç temel şeye ihtiyacınız var:
1. Gece görüşü destekleyen bir IP Kamera. gittigidiyor.com, sahibinden.com  gibi sitelerde 120-160 TL arasında bulunabiliyor. "IP Kamera" olarak aratabilirsiniz.
Bu kameralar gerekli ayarları yaparsanız İnternet üzerinden her yerden erişilmesi mümkün olan cihazlar. Yani sırf bu işe özel kullanmak zorunda değilsiniz.
2. Yukarıda bahsettiğim siteden indireceğiniz yazılımı kuracağınız bir bilgisayar(Notebook, masaüstü)
Eğer Bluetooth özelliği varsa, uyarıyı cep telefonunuza gönderebileceği için evin herhangi bir yerinde durabilir. Bu arada, bilgisayarın bütün gece açık kalması gerekmiyor. Yazılım istediğiniz zaman aralıklarında(örneğin 10-15 dakika gibi) bilgisayarı açarak 30 saniye gibi bir sürede üst açılma kontrolünü yapıyor, tekrar kapatıyor.
3. Küçüğün pijamasının kapalı kalması istenen kısımda bulunması gereken özel desen. Bu deseni benden isterseniz gönderebilirim.
Yapışma özelliği olan çıkartma gibi düşünebilirsiniz.

Dediğim gibi, kullanılması bir miktar zahmetli, daha çok özel bir çözüm. Ancak kararlıysanız kullanılamaması için hiç bir teknik neden yok.

Ynt: Görüntülü Bebek Monitörleri ve Üst Açılma tespiti

02/24/2011 00:12:00

Gerçekten çok çok akıllıca çözüm. Ellerinize sağlık :)

Gerçi biz çoktan bu konuda pes ettik, çünkü Maya daha kendi kendine dönebilmeyi bile keşfetmemişken ayaklarıyla tekmeleyerek üstünü açmayı başarıyordu. Şimdi artık üstü örtülü yatması tamamen imkansız. Benim en uzun üstü örtülü tutabildiğim gece 10 dakka kalmıştı-şaka değil, inat edip bir kaç gece uyumadan başında beklemiştim- rekorumuz bu kadarcık yani.
Benim çözümüm pijamasını üzerine hırka giydirmek ve odasını 24 dereceye sabitlemek oldu.

Çocugunuz benim ki gibi inatçı kare inatçı değil ise, mesela üstünü örtmek için 2 saatte bir kalkmanız yeterli olacaksa, süper çözüm bence :)

Ynt: Görüntülü Bebek Monitörleri ve Üst Açılma tespiti

02/24/2011 07:53:00

Arkadaşım uyku tulumları var belki deneyebilirisin...


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Anne ve Babaya İnternet Linkleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...