Çocuk sonrasında vites düşüren romantizm

Ynt: Çocuk sonrasında vites düşüren romantizm

10/01/2010 13:21:00

Evet o açıdan elbette iyi ikisi arasındaki bağ  bir anne ile bebek arasındaki kadar olmasada oldukça kuvvetli bu beni bir nebze olsun rahatlatıyor , nasip belki ikinci bebeklerimizedir:) Artık daha bilinçliyiz ilki sanırım biraz deneme tahtası gibi oluyor, bilinçsizlikler , yanlış yönlendirilmeler, her kafadan çıkan sesler vs.. bazen istenmeyen sonuçlara yol açabiliyor, üzme kendini yinede şükür sağlıklılar ya o açıdan bak olaya. Konu eşleri özlemekten , romantizmden açıldı ve nerelere geldi. Hemen toparlıyorum ve ekliyorum içinizi ferah tutun arkadaşlar geçecek bu günler :))))

Ynt: Çocuk sonrasında vites düşüren romantizm

10/01/2010 15:00:00

Gözümü korkutmayınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn noluuuuuuuuuuuuuuuuuuur:)
10 yıllık bir flört dönemi + 2,5 yıllık bir evlilikten sonra bebeğimiz tamda artık vaktidir dediğimiz zamanda geliyorum dedi,bu çok büyük bi nimet biliyorum,ama eşim tanıştığımız günden şu vakte kadar hem sevgilim,hemde en iyi arkadasım oldu benim,öyle ki son dönemlerde tecrit edilmiş gibi iki kişilik bir hayat yaşamaya başlamıştık,bebeğimin geleceğini öğrendiğim andan itibaren hem çok çok büyük bi sevinç hemde en iyi arkadasımı kaybedicekmişim gibi tuhaf belki de gereksiz bi korku yaşamaya başladım,sanki bi daha hiçbirşey eskisi gibi olmayacak diye düşünüyorum bazen,bazende saçmalama diyorum kendime umarım böyle düşünmekle bebeğimi üzmüyorumdur :(

Ynt: Çocuk sonrasında vites düşüren romantizm

10/02/2010 15:52:00

Galiba evliliğin farklı evreleriyle tanışıyoruz çocuktan sonra! :))
Bence çocuklar büyürken romantizm yine farklı yoğunluklarla dönecektir. ;)

Ynt: Çocuk sonrasında vites düşüren romantizm

10/02/2010 16:46:00

Vites düşüyor evet. Eski hızında gitmiyor evet. Ama yaşanırken daha dolu, daha yoğun. Bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekiyor kanımca. Bizim için öyle en azından.


En önemlisi konuşmak. Romantizm denen şey zaten bana göre konuşmak. Geri kalan her şey konuşmayı kolaylaştırmak için fon. Şarap müzik filan olsa da olur olmasa da. Yeter ki niyet olsun. Ama konuşmaktan kasıt her zaman kelimeler değil. Her zaman olaylardan, işlerden bahsetmek değil. Bir bakış, bir dokunuş. İçeriden akan kelimeler. Ama uzak kalınca, mesafe girince, zaman girince o kelimeler akmaz oluyor. Ya da akıyor ama şırıl şırıl değil. O noktada gerekirse arıza çıkarmak, ağlamak, sızlamak ve uyumamak denenebilir. O kelimeler akacak çünkü. Birbirimizi anlayıp kucaklamanın başka yolu yok.

Eğer bunu sağlayabiliyorsak o gün benim için romantizmin doruğu demektir. Her gün yüzde yüz olmasa da ara ara bunu yaşayabilmek güzel. Karşılıklı niyet önemli. Yorgunluktan ölmüyor olmak önemli. Hayatın azıcık daha düzene girmesi, işlerin rahatlaması... gibi etmenler kolaylaştırıcı.

Bir de ihtiyaçlar hiyerarşisi var ya meşhur... İnsan yiyecek ve uyuyacak. Bunun yolu yok. Ama ben kendimde şunu biliyorum. Bazen 4 saat uyku çok gelir, bazen 8 saat az. Demek ki bu uyku ve benim bedenimle ilgili değil zihnimle ilgili bir sorun. İstersem ben günde 6 saat uyuyup tatmin olan bir insan olabilirim. 


Yani yine zihnimizde bitiyor biraz. Yoğun bir dönemde eşim işinden yarım gün izin aldı, ben kendimden izin aldım. Öğleden sonra adalara gittik başbaşa... Fatura ödemek, bankaya doktora gitmek için izin alıyoruz da biribirmiz için neden almayalım?

daha yazacak çok şey var ama eşimle ela oynarken mola alıp geldim. şimdi gidiyorum... sevgiler...

Ynt: Çocuk sonrasında vites düşüren romantizm

10/02/2010 20:18:00

evet bizdede durum farklı değil arkadaşlar.
    8 yıllık dolu dolu bir filörtün arkasından 2,5 yıllık evliyiz ve evlendiğimizin 1.ayında hamile olduğumu öğrendim ve ikimizde ilk önce tereddüt ettik,henüz çok erken, daha evliliğin ne olduğunu anlayamadık, birbirimize zaman ayıralım diye düşünürken en sonunda bebeğimizin bizimle kalmasına karar verdik...
    hamileliğim çalışmakla,   hormonların gelgitleriyle aşırı duygusal ve bana vakit ayırmıyorsun sitemleriyle geçti, oysaki vakit ayırabiliyormuşuz bunu zaman geçtikçe şimdi daha iyi anlıyorum.
    lohusalık depresyonu ve eşimin beni anlayamaması nedeniyle  ufak tefek fakat unutulamıycak sorunlar yaşadık fakat atlattık...
şimdi ise eşimin ve benim ortak kararımız neden biz 8 yıl bekledik, neden daha önce evlenip çocuk sahibi olmadık yönünde, oğlumun her gülüşünde bunu hatırlıyoruz sürekli...arada birbirimize vakit ayıramamaktan, konuşamamaktan sitemlerimiz oluyor tabiki ama bununda üstesinden gelebiliyoruz.Eşim vakti olduğu sürece bize vakit ayırmaya,oğlumla ilgilenmeye, akşam 10 bile olsa her fırsatta onu parka, dışarıya çıkararak beni rahatlatmaya çalışıyor ve hatta ben evde kalayım da şu işleri bitireyim dediğimde sende gel diye sitem bile ediyor.
      Birbirimize yeterince zaman ayıramasak bile, ben oğlumu emzirirken yanımıza sokularak bize sarılması,bir öpücük kondurması, saçımı okşaması, bir dokunuş bile anlatmaya yetebiliyor içimizden geçenleri.
      Evde kaldığım 3 gün boyuncaki tüm zamanımı oğlum, ev işleri, temizlik, yemek ve alışverişlerin yapılması alıyor. 4. gün ise 24 saat çalışıyorum ve oğlumuza eşim bakıyor, her şekilde (eksik gedikte olsa) birbirleriyle vakit geçirmeye bayılıyorlar, ve eşim hep şunu söyler oğlumla evde kaldığım günler dinleniyorum ben diye, dinlenebileceği yegane günleri zorunlu olarak  birlikte paylaştıkları için bize hep birlikte geçirmeye bir izin günü kalmıyor kendi işi ve sabah 07 gece çoğu zaman 01 de eve geliyor, dolayısıyla bize vakit kalmıyor.nöbet ertesi uykusuzluğa ve oğlumun koşturmacasına yetişebilmek ve sabredebilmek biraz zor olsada yinede şikayetçi değiliz, birbirimizi seviyor ve anlıyoruz, elbette bu günlerde geçecek diye umud edebiliyoruz...

Ynt: Çocuk sonrasında vites düşüren romantizm

10/04/2010 13:15:00

En son yaptığımız bu keyifli sohbetten sonra haftasonu eşimin başına ekşimiş bulunmaktayım, evet ışık var ilerisi için ama bir yere takıldım kaldım, ve sizin düşüncelerinizide merak ettim. İşte eşime anlattım düşündüklerimi, o da özlemiş falan filan. İşte sokaklarda elele dolaştığımız günleride özledim dedim. O ise artık o şekilde gezmemizin komik olacağını , insanların bize güleceğini falan söyledi, çünkü kendi gülüyormuş.  Oturduğumuz yer küçük bir ilçe çevrede hemen herkes birbirini tanır. O nedenle dışarda o şekilde gezemeyiz artık dedi ama tabi bu ayrı ayrı gezeceğimiz anlamına gelmiyor mesela benim koluma girersin falan dedi. Aslında benimde tam olarak istediğim o değildi elbet ama takıldım kaldım işte hadi böyle gezelim diye teklif ondan gelse ben güler geçerdim belkide. Ama mahalle baskısı girince işin içine durumun rengi biraz değişti bende. Evlenmeden önce ben seni modern bilirdim falan dedim acaba bunun modernlikle ilgisi var mı ondan emin değilim:) Bütün haftasonu modern , modern diye dalga geçti durdu benimle:))) 

Ynt: Çocuk sonrasında vites düşüren romantizm

10/04/2010 13:44:00

Eeee sizinkide iyi yöntemmiş doğrusu hem kadını hem erkeği mutlu edecek bir yol yatakta elele tutuşmak, çok tutturacak olursam bizde deneyelim:)))

Ynt: Çocuk sonrasında vites düşüren romantizm

10/04/2010 14:14:00

Erkek kardeşimle eşi el ele tutuşurken dedemin bakışları görmelisiniz.  Birşey diyemiyor ama gözleri herşeyi anlatıyor:) El ele tutuşamamak dedemin zamanından kalmış, tutun kocaların elinden!

Ynt: Çocuk sonrasında vites düşüren romantizm

10/04/2010 16:45:00

kocam elini tutunca utanıyooooooooo ;)))

Ynt: Çocuk sonrasında vites düşüren romantizm

10/04/2010 17:17:00

Sevgili Nurturia arkadaşlarım, iyi ki varsınız iyi ki yazdınız :) Valla konu kolay değildi, açıldık iyi ettik. Ben birkaç şey fark ettim tüm yorumları okurken, onları da yazayım istedim. Birincisi, bu duygu bana dalga dalga geliyormuş meğer. En çok da gerçekten 3-4 günü konuşmadan sarılamadan geçirdiysek.. Süreyi uzatmamaya karar verdim biiiiirrr... İkincisi ise "korktuğumun


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...