Besafe çıkartması

<123>
04/29/2010 12:57:00

merhaba,

kitubi.com sayesinde edindiğim farkındalık ve günler süren araştırmalarımdan sonra Besafe İzi Combi oto koltuğumuz bugün evimize ulaştı. Biz şimdilik çok beğendik. Kızım aynanın karşısında koltuğuna kuruldu ve epey bi süre müziksiz oynadı. O da sevindi sanırım :)

Benim koltukla beraber gelen 'Rearfacing kid on board' çıkartması kafama takıldı. Acaba bu çıkartmalardan arabalarımıza yapıştırırsak insanların dikkatini çekebilir miyiz?? Hani zaten çok az kişide vardır bundan ama yolculuklarda çocukların halini gördükçe içim acıyor. İnip dövesim geliyor ebeveynlerini :( Azcık da olsa bi fark yaratabilir miyiz güzel ülkemizde? Ne dersiniz??

Ynt: Besafe çıkartması

04/29/2010 17:56:00

Ben koltuğu daha takmadan önce çıkartmayı yapıştırmıştım. Çevremdeki çocuğu olan ve olacak olanlara ters koltuğun 5 kat daha güvenli olduğunu anlatıyorum. Çoğu hiç önem vermiyor, bırakın ters koltuğu hatta çocuk kucaklarında sürekli seyahat ediyorlar.

Ynt: Besafe çıkartması

04/29/2010 19:33:00

Keşke çıkarmada Türkçe yazsaydı da herkes anlasaydı, değil mi? Ben de herkese anlatıyorum ama birçoğu gülüp geçiyor. Yollarda kucakta giden, ya da arka koltuğun ortasına oturup ön koltukların arasına kadar uzanan çocuklara çok üzülüyorum. Keşke her anne baba bilinçli olsa, en kötü oto koltuğu bile böyle gitmelerinden daha güvenli sonuçta.

Ynt: Besafe çıkartması

04/30/2010 05:51:00

Biz de çıkartmayı yapıştırdık ama irmakyagmur'un dediği gibi Türkçe olsaydı daha dikkat çekici olurdu. Aynen sizler gibi etrafımdakilere anlatıyorum ama sadece anlattığımla kalıyorum. Bu konu çarpışma testi videolarıyla beraber medyada yer alırsa ancak dikkat çeker diye düşünüyorum.

Ynt: Besafe çıkartması

04/30/2010 09:17:00

Evet Elif medyada çıkarsa çok büyük bir kitle bilinçlenir. Çok önemli bir konu, hatta herşeyden önemli

Ynt: Besafe çıkartması

04/30/2010 09:28:00

Bence de medyada yer alsa oldukça etkili olur; ama günümüz dünyasında ticari kaygılar ve çıkarlar büyük olduğundan bunu büyük firmalar engelleyebilirler. Bir de ülkemizde ulaşılabilirlik yok ki! :(  

Ynt: Besafe çıkartması

04/30/2010 09:36:00

evet medyada yer alması işi keşke gerçekleşse ve engellenmese! hani sürekli fw edilen mailler dolaşıyor ya ortalıkta. bende bu konu ile ilgili bir mail hazırlayıp besafein why rear facing konusunun anlatıldığı sayfanın linkini ekleyip tüm listeme gönderdim. gönderdiklerimden de kendi listelerine göndermelerini istedim. dün akşam o arkadaşlarımızdan birisi oturmaya geldi bize. bebekleri henüz 2,5 aylık ve bizim besafei epey bir incelediler. zaten onlar da ters oturtmaya karar vermişler benim mailimden sonra. kendimle acayip gurur duydum mesela, üşenmeyip böyle bir konuyla uğraşıp da birilerinin dikkatini çekebildim diye. belki sizde buna benzer birşey yapabilirsiniz..

biz de çıkartmamızı yapıştıralım o zaman. Bursa'dayız ama belki rear-facing anneleri yollarda görürüz birbirimizi :))

Ynt: Besafe çıkartması

04/30/2010 09:38:00

ayrıca insanlara anlatıyoruz bu konuyu da karar verdikten sonra temin işi de sakat. ben önceki gün özelcanın elinde kalan sondan bir öncekini satın aldım mesela. şimdi ellerinde 1 tane kaldı. bi daha stoğa alıcaklar mı ne zaman alıcaklar kimbilir!!

Ynt: Besafe çıkartması

04/30/2010 09:51:00

Aaaa harikaaaa! Ne güzel yapmışsın e-mail işini, ellerine sağlık. Bana herkes oturtamazsın, istemez falan dedi. İşte oğlum oturuyor, yani bana da anlamsız geliyor, niye istemesin ki, orası onun koltuğu, oturmama gibi bir seçeneği yok ayrıca. :)))
 
Biz 2,5 aydır kullanıyoruz koltuğu ama tembel babamız yüzünden hala yapıştırmadık etiketi, duruyor kenarda. Biz de halledelim yarın falan. :) Yollarda karşılaşırsak (biz İstanbul'dayız) bir "dıt" yaparız birbirimize hihihih. :)

Ynt: Besafe çıkartması

04/30/2010 09:57:00

biz de ankaradayız, her ilden bir numune, yolda görsem kesin dıtlarım yani...

Ynt: Besafe çıkartması

05/03/2010 23:08:00

merhaba özelcandaki koltuğu gördüm internetten fakat Besafe nin sitesinde yer alan modele benzemiyor sizin gelen oto koltuğu resimlerinde başlık sert materyalden ordaki yastık gibi sadece resimmi öyle. birde arkadaşlar bu koltuktan almayı düşünüyorum internette başka bulamadım fiyatıda yüksek geldi daha hesaplıya nerden temin edebilirim, daha önceki yazılarınızıda okudum karma firmasından bahsetmişsiniz nasıl iletişim kurabilirim şimdiden teşekkürler.

<123>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Geriye Dönük Araba Koltuğu Sevenler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...