eşim ve işi

<123>
04/12/2011 10:16:00

 

Ynt: eşim ve işi

04/12/2011 10:19:00

hakılısın cnm zor bir durum sürekli taşınmak ve şehir değiştirmek şimdi bebekle çok daha zor olur, ama eşine de hak vermelisin insan memnun olmadığı yerde ne verimli çalışır ne de isteyerk, eşine destek olmuşsun hep ama destek olmayada devam etmelisin, ne iş yapıyor eşin sakıncası yoksa?

Ynt: eşim ve işi

04/12/2011 10:27:00

 

Ynt: eşim ve işi

04/12/2011 10:28:00

Evlılık, iki kişinin kurdugu ve yuruttugu bir kurum.

Esinizin ıyı bır universitenin iyi bir bolumunden mezun oldugunu, ideallerinin yuksek oldugunu, cazip bir iş icin sehir degıstırebılecegını anlıyorum.

Fakat tahmınımce ıse bır arac olarak bakmaktan zıyade amac olarak bakıyor. İs ugruna hayatını, hayatınızı degıstırıyor. Bellı bır sablon var belkı aklında, veya arzu ettıgı maddı kazanc, o noktaya gelen kadar da bunu surdurmeye nıyetlı gıbı.

Ama hayatın en guzel yılları, henuz taze evlı ıken yasayabılecegınız bırcok guzellık bu tasınma, adaptasyon ve yenıden varolmaya calısma surecı ıcınde heba oluyor gıbı.

Sız de calısıyorsunuz anladıgım kadarıyla. Karar, onun oldugu kadar sızın de kararınız olmalı. Nerede, ne ugruna yasayacagınıza ıkınız musterek karar vermelısınız.

Belkı de esınızın beklentılerını bıraz ındırgemesı, ya maddı standartlara ya da yeni işinin kendısıne sundugu diger sartlara kanaat etmesı gerek.

Hele kı hamılesınız, sızın sozunuz gecmelı alınacak kararlarda, sızın gonlunuzden gecenı hayata gecırmelı esınız.

Sevgıyle kalın.

Imza: 12,5 yıldır aynı sırkette calısan tek cocuklu anne.

Ynt: eşim ve işi

04/12/2011 10:34:00

Kesinlikle İpekperi.Eylülde işe başlayacağım ve kızıma bir bakıcı ayarlamak durumundayım.Ailem Ankarada.Ve Ankarada Bir iş var.Oraya başvuru yaparsan tamam başka yerleri istemiyorum artık diye söyledim.En azından Ankara ve ailem olduğu için sevineceğim bu duruma.Kızımın bakımı açısındanda iyi olur.Ama henüz başvuru yapmadı.Bu arada en geç haziran başına kadar halledilmesi gerekiyor bu sürecin.Yoksa tayin isteyemem.Bakalım umarım düzelir diyorum hep o niyetle kabul ettim durumu ama bilemiyorum.

Ynt: eşim ve işi

04/12/2011 10:37:00

İzmitte de çok fabrika var özellikle makina mühendisleri için buraları düşündünüzmü hiç, benim eşşimde makina mühendisi 5 yıldır aynı şirkete çalışıyor..

Ynt: eşim ve işi

04/12/2011 10:39:00

Yasemina ne güzel yazmışsın.Darısı benim eşin başına(12,5 yıl) . Şunu istiyorum eşimden.Memnuniyetsiz olduğun şeyleri konuş müdürünle amirinle herneyse. Baktın düzeltilmeye çalışıyor ya da sana mantıklı açıklama yapılıyor belki mutlu olacak devam edeceksin.Sorun son iki iş yerinde maddiyat değildi çünkü.

Ynt: eşim ve işi

04/12/2011 10:43:00

 

Ynt: eşim ve işi

04/12/2011 10:46:00

 

Ynt: eşim ve işi

04/12/2011 10:53:00

bence sizin kızınız hareketlendiğinde-yakın zamanda  daha çok yardıma ihtiyaç duyacağınız için ankara konusunda kararlı olmanız ve bunu devam ettirmeniz gerekli, sizin bu kararlılığınız eşinizede sürekli iş değiştirmeye bir dur demesi gerektiğini farkettirecektir bu kararlılık...çünkü bu zamana kadar onun iş kararları çok fazla isbet etmemiş...

sürekli benim kararlarıma evet diyen ve beni iş konusunda takip edebilen bir eşim olsaydı, bende en ufakbir memnuniyetsizlikte çıkar yol arar başka bir alternatife atlardım doğrusu...bence kesin kararlılık bu işi çözebilir, en azından iş değiştirilebilir ama şehir değiştiremek şartıyla...

ailelerin yakında olması gerçekten büyük bir nimet, bunu düşündüğünüzde tek çözümmüş gibi geldi bana.

Ynt: eşim ve işi

04/12/2011 11:20:00

neclasude; Bencede bazı şeylere katlanmayı öğrenmek zorunda.herkesin var bi memnuniyetsizliği.Benim tayin isteyemeyecek bir işimde olabilirdi o zaman ne yapacaktık çok m erak ediyorum doğrusu.
ipekperi;  Aynen değin gibi haksızlığa gelemiyor, Herhangi bir kinayeye,lafa söze, yalakalığa.Ben bu durumu artık annelerle paylaşmıyorum çünkü eşime içten içe kızacaklarını biliyorum ve dediğin gibi onunla direkt konuşmazlar.
kader eymen; Artık bir dur demek lazım dediğin gibi dedimde ama bakalım ne kadar dinleneceğim.

<123>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...