DAVETİYEDİR-KindyROO Bahçeşehir' de ücretsiz deneme seanslarımıza davetlisiniz!

01/24/2012 18:12:00

Merhaba sevgili anneler,

0-5 yaş çocuk gelişim merkezi KindyROO Bahçeşehir' de açıldı!

Ben KindyROO Bahçeşehir' in işletme müdürüyüm.Sizi ücretsiz deneme seanslarımıza davet etmek için bu maili atıyorum.

Ücretsiz deneme seanslarımız için 0212 669 45 54 numaralı telefondan eğitim müdürümüz Havva Sarısakal ile görüşebilir veya www.kindyroo.netadresinden başvuru formunu doldurabilirsiniz.Dilerseniz numaranızı mail atın biz sizi arayalım.

Facebook’ta KindyROO Bahçeşehir’i aratabilir, bizi listenize ekleyerek takip edebilirsiniz. Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Aşağıda KindyROO'nun çocuğunuza kazandırdıklarını özetleyen bir yazı gönderiyorum.

1. Kaba Motor (Evet, 5 yaşına kadar her sağlıklı çocuk aşağı yukarı aynı seviyeye gelir.)

2. Denge, Koordinasyon (5 yaşına kadar doğru uyaranlarla desteklenmiş çocukların potansiyellerini ortaya koyabilme derecesi her zaman daha yukarıdadır, odaklanma ve dikkatleri akranlarına göre daha ileridedir.)

3.Kas Tonu (Sadece doğru uyaranlarla desteklenmiş çocuklar tüm potansiyellerini ortaya çıkarabilir. İyi kas tonu, iyi kan dolaşımı, iyi kan dolaşımı beynin daha iyi oksijen alması demektir. Kas tonu kalitesi yüksek olan çocuklarda beyne mesajların iletilme hızı çok daha yüksektir. Tüm bunlar çocuğun dikkat ve odaklanma sürelerini önemli ölçüde etkiler.)

4. Vestibüler sistem (Diğer pek çok önemli işlevinin yanısıra duyu entegrasyonunda önemli görev üstlenir. Vestibüler sistemi doğru uyarılarak daha etkin hale gelmiş çocukların 5 duyu ile edindikleri verileri anlamlı bilgilere dönüştürme kapasitesi çok yüksektir. Evet diğer bir deyişle kendi potansiyelleri doğrultusunda öğrenme hızlarını en yukarıya çekerler.)

5. Görselleştirme egzersizleri (Sadece göz kaslarının kuvvetlendirilmesi ve görsel odaklanma alanlarında yeterince ve zamanında uyaran alarak geliştirilmiş çocuklar için okuma aktivitesi ve sınıf içi etkinlikler zevkle katılınan eğlenceli aktivitelerdir.)

6. Güç Egzersizleri ( Yazı yazmak, sırada uzun saatler oturmak için gerekli tüm kas sistemleri itina ile çalıştırılarak güçlendirilmiş çocukların, fiziksel kas yorgunluğunun baskısı altında dikkatleri dağılmaz ve kendilerini uğraşılarına tam olarak verebilirler.)

7. Alan bilinci, zaman bilinci, vücut bilinci, yön bilinci, taraflılık bilinci, dil gelişimiyerinde ve zamanında, doğru sıralama ile desteklenmiş çocuklar kendi potansiyelleri doğrultusunda matematikte her zaman daha başarılı olmuşlardır.

8. Beyin bağları=Zeka (KindyROO sistemi çocuğunuzun potansiyel zekasını aktive etmeniz için başka hiçbir sistemin sunmadığı programı verir. Böylece çocuğunuz siz ebeveynlerinden aldığı zeka puanı aralığının en tepe noktasına ulaşabilir. Elbetteki hiç uyaran olmayan bir çevrede yaşamıyoruz ve elbetteki çocuklarımız potansiyellerinin bir kısmını açığa çıkarabiliyor. Örneğin, benim 100 birimlik bir zeka potansiyelim var ve eğitim, oyun grubu ve çevresel uyaranlar ile ben bunun 80 birimini aktive edebiliyorum. Geri kalan 20 birimlik potansiyelim açığa çıkamadan bir yaşam sürdürebiliyorum. KindyROO'nun sorduğu soru şudur: Neden o 20 birimlik hazinemi aktive edebilecekken bu hazineden mahrum bir yaşam sürelim. Yaşam kalitemizdeki asıl farkı yaratacak olan bu hazineyi açığa çıkarabilecek bir sistem varken niçin kullanmayalım?

9. Refleks Kontrolü

10. Özgüven gelişimi (Tüm bu gelişim alanlarında kendindeki değişimleri fark etmeye başlayan çocuğunuz her hafta farklı şekilde kurulan büyük ekipman aktivitelerindeki minik parkurları tamamladıkça başarma, yapabilme duygularını pekiştirir.)

11. Üst Vücut Egzersizleri ( Akciğer kapasitesini artırmaya, boynu kuvvetlendirmeye yönelik özel egzersizlerdir. Kapasitesi yüksek akciğer, daha çok oksijen demektir. Kuvvetli boyun oksijeni beyne taşıyan damarların sıkışmaması ve beynin rahat ve bol oksijene sahip olması demektir.)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
ALTERNATİF ANNE

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...