GOTTMAN YETİŞKİNLER İÇİN WORKSHOP: MUTLU İLİŞKİLERİN FORMÜLÜ NEDİR?

09/02/2010 08:10:00

Herkese merhaba,

 

Gottman İlişki Araştırma Enstitüsü’nün kurucusu ve 35 yılı aşkın süredir ilişkiler üzerine yaptığı ezber bozan araştırmalarla, özel yöntemler geliştirmiş olan John Gottman merkezimizin davetlisi olarak Istanbul’a geliyor. Gottman’ların ülkemize gelişi ilk kez gerçekleşiyor olacak. Gerek buluşma ile ilgili gerekse gerçekleşecek eğitimlerle ilgili son derece mutluyuz.   

 

Ruh sağlığı uzmanları için olması planlanan kapsamlı bir eğitimin yanı sıra, ricalarımızı kırmadılar ve yetişkinlere yönelik de bir eğitim vermeyi kabul ettiler. Çok sınırlı sayıda katılımcının yer alacağı bu eğitimi danışanlarımız başta olmak üzere, sınırlı sayıda bir gruba duyuralım istedik.

 

6 Ekim’de gerçekleşecek olan “Mutlu İlişkilerin Formülü” konulu eğitimde, bebek doğduktan sonra çiftler arasındaki iletişim, olası problemleri aşma ve mutlu ilişkilerin, evliliğin mutlu devamlılığı için gereken önemli ipuçlarının paylaşılacağı bu eğitimi, içeriğini keyifle takip ettiğimiz ve gelişime önem verdiğini bildiğimiz Nurturia grubunun siz üyelerine de duyuralım istedik.

Mutlu İlişkilerin Formülü Nedir?
6 Ekim 2010,Taksim, İstanbul


İlişkilerin devamlılığını ne sağlar? Evlilikleri ne kurtarır? John ve Julia Gottman Psikoloji İstanbul'un davetlisi olarak geldikleri İstanbul'da, yetişkinlere yönelik "Mutlu İlişkilerin Formülü Nedir?" adlı bir workshop gerçekleştirecektir. 35 yılı aşkın süredir binlerce çiftle yürütmüş oldukların araştırmalardan yola çıkarak oluşturdukları formülleri sınırlı bir sayıd...a katılımcının yer aldığı bu eğitimde paylaşacaklardır.

Aktarılacak olan bu formül, psikoloji alanında az rastlanan, % 96 oranında bir geçerliliğe sahip, bu oranda bir tahmin sağlamaktadır.

Bu eğitimin sonunda katılımcılar:

• İlişkileri yıkıma, evlilikleri boşanmaya götüren temel davranış hatalarını,

• Mutlu ilişkilerin sahip olması gereken özellikleri,

• Yakın ilişkilerde mutluluğun devamlılığını ve huzuru sağlamak için gereken davranış biçimlerini,

• İlişkiye çocuk eklendikten sonra çiftlerin ilişkinin devamlılığı için gerçekleştirmesi gereken değişimleri,

• Ebeveyn çocuk ilişkisinde mutluluğu sağlamanın ve çatışmaları olumlu biçimde çözebilmenin yöntemlerini edineceklerdir.

Eğitim Yeri: Orhan Öcalgiray Konferans Salonu, İstanbul Teknik Üniversitesi
Gümüşsuyu, Taksim

Eğitim Tarihi: 6 Ekim 2010 Çarşamba, 18:00

Eğitim Süresi: 3 saat

Eğitimciler: Prof. Dr. John Gottman ve Prof. Dr. Julia Gottman


Kayıt ve daha fazla ayrıntılı bilgi için:

Psikoloji İstanbul

Danışmanlık Eğitim ve Araştırma Merkezi

Web: www.psikolojistanbul.com

E-mail: gottman@psikolojistanbul.comBu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

Adres: Valikonağı Cad. Sezai Selek Sok. No:20 D:5 Nişantaşı -ISTANBUL

Tel: 0212-233 28 38 Fax: 0212-233 28 89


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Psikoloji İstanbul Çocuk ve Ergen Bölümü

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...