Hazırlıklar

Ynt: Hazırlıklar

02/24/2011 10:25:00

codid bu arada banyo küveti işini nasıl hallettin?

Ynt: Hazırlıklar

02/24/2011 10:27:00

birkaç gün girmeyince paylaşacak ne çok şey olmuş....

Ynt: Hazırlıklar

02/24/2011 10:37:00

bebek arabası için ise izmirde oturan varsa hellobaby de yaptığın alışerişte her 500 tlye 125tl hediye çeki veriyorlar. biz bu kampanyadan yararlandık. "concord" aldık. ama kırmızısını istediğimiz için henüz evimize gelmedi.bu ay sonu elimizde olacak inşallah..
bebek karyolası konusunda da hala kafam karışık, 70/ 140 bir karyola alayım diyorum bir sürü eşya olmasın diye...onu önce yatak odamızda tutalım sonra da kendi odasına o yatağı alalım diyorum. sallanmak isterse de sonra mama sandalyesi de olabilen kraftın dondysini alalım diye düşündüm. şimdilik parkyatak almıycam yani,ama tabi yazın bi yerlere giderken mecbur lazım olacak temmuzda falan da onu alırız diyorum. ne dersiniz,başta karyolasında yatsa bişi olmaz heralde?

Ynt: Hazırlıklar

02/24/2011 10:56:00

uzmanlar gece ayrı gündüz ayrı yerlerde yatırın dedikleri için ben hem park yatak hem 80/140 karyola aldım...ordan oraya söküp takman zor olabilir...tabi siz bilirsiniz gene de...dediğin gibi park yatak tatile oraya buraya giderken de çok lasım oluyormuşçok çabuk katlanıo o...yazın hep bebelerimizle geçireceğiz çünkü zamanımızı bol bol gezdirmek gerekecek belki onları zaten bizde yeterince sıkılmış olacağız...

Ynt: Hazırlıklar

02/24/2011 11:19:00

teşkkür ederim zeynepcim..sağlık olsun işte ne diyelim..
DTT ben küvetimi ok babyninkini aldım..Uzun süre kullanılabiliyor,kaydırmaz özelliği var..Oturma poziyonu var..Beğendim yani..Bir de temin edilebilen bazı aparatlar ile kuvete monte edilebiliyor.ya da extra ayak satılıyor ...Bir de sıkış tepiş birşey değil epeyce büyük birşey...linki aşağıdaki gibi..
http://www.markabebek.com/Ok+Baby+Bebek+Banyo+K%C3%BCveti+Onda+Evolution-882-9739-10101
bu arada ben de birçok şeyimi internetten aldım.. unnado.com, paramini.com, limango kids.(bu 3 ü anne-çocuk sitesi)mrkfoni ve bir sürü başka site..eğer davetiye isteyen olursa bana mailini msj atsın..Davetiye gönderirim üyelik için..
ve ebrumaternity,gebe.com un kendi sitelerini ziyaret etmenizi öneririm.Geçenlerde gecelikler aldım gebe nin internet ortamından 2 günde elimdeydi..Kesinlikle iyi çalışıyorlar..
bu arada baby bouncer lar için mekanik olan bişiyler değil de daha çok bu tarz bişiy mutlaka öneririm..nerden biliyosun derseniz 4 yeğenim bunların içinde büyüdü..bayılıyolar ayakları ile vuruyolar kırıyolar başlarını ve en güzeli oynarken içinde uyuyolar:)el ayak gelişimi için çok önemliymiş ablalarım öyle demişti..
http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=262002&e=product&pid=54495
benden bu kadar ...sevgiler:)))

Ynt: Hazırlıklar

02/25/2011 06:17:00

dün arkadaşımın tavsiye ettiği yeni doktorumuza gittik..gayet güzel karşıladı..galiba doğum bu doktorda olacak MEDİCAL PARK ta ..artık hayırlısı ne diyelim..bebişim 300 gr daha almış..gene yüzünü zar zor gösterdi ama doktor amcası çekebildi bikaç fotoğraf.kilo da almamışım çok sevindim..acayip keyifliyim..bi kafe latteyi hak ettim galiba:)))

Ynt: Hazırlıklar

02/25/2011 06:24:00

hazırlıklara gelince pazartesi hastanenin anlaşmalı olduğu doğum fotoğrafçısı ile görüşecez bakalım ne olacak..ben hastane gereçlerini hazırladım..iki gecelik ve bir sabahlık koydum arkadaşlar..iç çamaşırı ,emzirme südyeni..vs ..bir tek hijyenik pedi yanlış almışım arkadaşım en kalınlarından alıp koy dedi kanama çok oluyomuş..onu da haleedicem en kısa zamanda..bebişimin giysileri hazır bi tek yıkaması kaldı..odasında perdesini yaptırdım en son ..kraft ın park yatağını aldık koyduk..ben de tam tersi normal yatakta yatmadıklarını duydum ilk zamanlarda o nedenle yatağını sonra yaptırmayı düşünüyoruz..odasında bi tek avizesi ve uyku seti eksik..o da bu hafta kayınvalidem gelicek trabozn dan birlikte alıcaz artık..daha ne kaldı ki şimdilik aklıma gelenler bunlar...hayırlısı ile hepimiz bebeişlerimizi sağ sağlim almak kaldı kucaklarımıza:)))

Ynt: Hazırlıklar

02/25/2011 07:13:00

mavilale, ped için can bebenin mesane pedi varmış..henüz almadıysan bi de ona bak derim, bu epey kalınmış.
sanırım başta karyola dediğinize göre iyi olmayacak, yavaş yavaş parkyataklara ya da şu sallanabilen küçük beşiklere falan bakayım ben de...
biz de dün doktorumuza gittik, kızımız 1.296gr olmuş 37cm. doktorumuz biraz daha protein almam gerektiğini söyledi,karın bölgesi biraz zayıfmış. sizin bu haftalarda kilolar nasıldı? bi de 8haftalık izin tam 32.haftayı doldurunca diyor. yani ben sağlık ocağından bi 15günlük daha rapor alıcam  sanırım.:(

Ynt: Hazırlıklar

02/25/2011 07:26:00

tamam canım ben bi bakayım onlara..ilk defa senden duyuyorum..bu site çok güzel oldu ya iyi ki bulmuşum sizleri ne güzel şeyler paylaşıyoruz:))) evet dtt park yataklar ya da küçük beşikler daha iyi daha önce yatak alıp ta daha sonra bebiş yatmayınca park yataklara dönenlerden duyduum bu yorumları..ben park yatak aldım gerçekten de çok rahat görünüyo aynı zamanda da çok geniş bebişin rahatlıka uyur içinde..maşallah kızının kilosu çok iyiymiş canım boyu da öyle..benim bu haftalarda bebiş daha zayıftı diye hatırlıyorum..sıkma canını yemene dikkat et ama bana da doktorum her şey normal bi tek karın bölgesi biraz zayıf dedi demek protein yiyecez ..bu arad izin işini anlamadım şu an rapor mu alıyosun ??

Ynt: Hazırlıklar

02/25/2011 11:17:00

ped için hasta bezi alın diolar arkadaşlara daha almadım ben ama kullananları duydum.

33 haftada ne kadar oldu şimdi canım senin oğluşun boyu kilosu en son doktor randevun vardı..


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 nisan anneleriiii

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...