Hazırlıklar

Ynt: Hazırlıklar

03/06/2011 00:55:00

geçmiş olsun canım. bir rahatsızlığın mı var desem abest mi etmiş olurum. ne ilacı kullanıyosun? ilaçlar etki etmeyecek mi sütten? 


ilk süt çok önemli doğal antibiyotik. Göğüslerim çok şişmişti. bebekte küçük yeterli oluyor az bir şey. bir ka. gün sonra bir kalktım tüm sütlerim akmiş çok üzülmüştüm. 

ihtiyacın olanları yıka. ben gelen hediyeleri seçmişim. hediyeleri grupladım ay aralığına göre. çok beğendiklerimi ayırdım kalanlarıda orayaburaya götürmek için sakladım. bir kısmınıda kermese hibe etmiştim. dünyanın eşyası geliyor. hepsini yıkamaya kalkarsak israf. ilk 6 aylık grubu yıkadım bende. 

zaten ablanın eşyalarda yıkanık yıkanmadık bebek eşyası kalmayack:))

diyeceğim o ki ayır sonra ihtiyaç duydukça yıka. ilk başlarda çok kıyafete ihtiyaç duyulmuyor. 

ana kucağı çok güzelmiş. mama sandalyesinide aşaı indirip aynı sistem oluyor. arkaya yatıyor. yeni doan için var. sadece o önüne takılan aparattan alacaksın. tepsi yerine onu takacaksın. on kere masraf olmamış olur. sırt kademeside var mama sandalyelerinin. benim için çok iyi olacak:))ama senin ana kucapına çk hoş


Ynt: Hazırlıklar

03/06/2011 06:49:00

nöroloji ilacı kullanıyorum.tedavi oluyordum  hamileliğimden önce başlamıştım,hazırlıksız yakalandım..ilcı da kesemediler o yüzden..çok zor dönmlerdi..zaten o yüzden normal doğum aklımn ucundan bile geçmedi,süt olayında ememez demiyorlar ama riske kesinlikle atılamaz deniyor(bebeğin ilaçlar ile uyuşması).sadece anne sütünü ilk başlarda verr.yine günde belli bir cc ver,ama rutin olmasın dediler..yani atıyorum 5 öğünden biri anne sütü olsun dedi doktorum..eğer illa da emzirmek istiyorsam tabi..biz yazın oraya buraya çok gidiyoruz.malum antalya... bu chicco yanımızda da yatak olarak kullanabilişr..oto koltugunda belli bir süre dayanabiliyor çocuklar..(4 yeğen deneyimi)bir de bu küçük şeyde uyumaya bayılıyorlar..biz de alalım dedik..bir sürü modeli şekli var ama en verimli model bu..taşınabilir ,çocuğun el ayak gelişimini çok etkiliyo ..(sene 2000 yeğenim 4 aylık ayaklarıyla tekmelemekten üsteki barı o kadar zevk alıyordu ki, kırmıştı:)kucakta kalmasın yanımızda bizimle otursun istiyorum..sırt kademeli mama sandalyeleri harika..pollyleri biliyorum  ve çok beğeniyorum..çocuğa sofra alışkanlıgı kazandırmak açısından da çok önemli...en önemlisi de minicik elli abladan korumak açısından çok daha önemli..sevgiler..
NOT:bouncerda bir de bu şapkalı modeli beğendim..büyüünce de koltuk olark kullanabiliyo..bakmak isterseniz burdan tık.

Ynt: Hazırlıklar

03/06/2011 07:34:00

özellikle senin için öneririm..bahçelerde travel olayında harikalar yaratıyo..:)

Ynt: Hazırlıklar

03/06/2011 07:57:00

biz bugaboo bee aldık..(bu arada açık ve net türkiyedeki fiyattan almadım..yurtdışından getirttim..çünkü vermem..hiç gerek yok:)ben traveller sistemleri sevmiyorum.çok yer kaplıyo..bana zank diye kapanan heryere girebilen3- 4 yaşına kadar kullanılabilecek bir araba lazımdı..burdan tık

Ynt: Hazırlıklar

03/06/2011 07:58:00

ben daha almadım ammaa kraft ın modellerini beğendim diyebilirim..çok çeşitli modelleri var travel ve baston modelleri güzel..ben baston tiplilerden alıcam galiba çünkü daha hafif oluyomuş..tek başınayken taşınması da kolaymış:)))

Ynt: Hazırlıklar

03/06/2011 08:00:00

bu arad inanç geçen d&r dan çocuk şarkıları cd si aldım ..ara ara dinliyoruz oğluşumla..bi de bu serinin çocuk masalları var onu da alıcam çünkü çok beğendim..babası şimdiden çocuk filmleri arşivi yapmaya başladı bana da yaradı izlemediklerimi izliyorum bahaneyle:)))

Ynt: Hazırlıklar

03/06/2011 08:01:00

üzerine maxi cosi oto koltugunu takabiliyoruz...ama eğer bugaboo almasaydım yine maclaren tarzı katlanabilir küçük tekerlekli bir şey tercih ederdim..benim isteklerime uyan trz bu..bebek arabası efektif kullanılmalı..yarayışlı olmalı..kocaman şeylere para dökmenin hiç anlamı yok...benim öncceliklerim uzun yıllar kullanabilsin,sürüşü iyi olsun,ama küçük olsunnnnnnn:)büyük tekerlek kesinlikle olmasın..istediğimi de buldum ..

Ynt: Hazırlıklar

03/06/2011 08:08:00

kuzum ne eğleniyordur.müzik dinletirken tekmeliyo bol bol.ama ben imozart bach falan değil de daha çok bildiğimiz rock falan dinletiyorum..çocuğumin beyni gsulanıyo..bi tekme atıyo kapatıyorum....ben de geçende d&r daydım..araştırdım biraz ..aldım bir kaç cd..zaten baby eisteinlarımız var..d&r da sordum putumayo kids cd si var mı diye ama yoktu..üzüldüm..bu arada bizim sabahları uyandırmak için olan şarkımız bu olacak paylaşayım sizinle..:) no more monkeyin en eğlenceli hali..aşağıya tıklayın:)
Putumayo Kids : No More Monkeys

Ynt: Hazırlıklar

03/06/2011 08:14:00

çıkmadan katlanabilen bak..çünkü mecalin kalmıyo dakka başı çıkart et..bi de yürümeye başlayınca elinden kaçacak..sen peşinde koşacaksın..eşim bir ara twist istedi ama ayaklar kocaman ..o ayalklar hiç bir yere sığmaz..ben araba bagajı denemesi ile buldum..araba bagajında yer kaplıyorssa seyahatlerde sorun yaratıyor..quinnyler de bişiy beni itti..sebebimse yok..çocuk büyüyecek .bence baston tarzı katlanabilir al.6 ay otokoltugu kullanırsın,slingo kullanabilirsin ama hafif araba çok önemli.ben hepsini kendim kaldırdım katladım öyle sonuca vardım..bak sen geziyosun ..ona göre bak bişiyler..kendin tartarak al,şurasına bunumu koyarım falan diye bak..kesinlikle de havalı olmalarına aldanma..:)

Ynt: Hazırlıklar

03/06/2011 08:14:00

günaydın kızlarrr...

dün biraz yorulmuşum akşam sızdım resmen...öncelikler herkes aldıklarını güle güle kullansın diorumm..

ben chicconun triolarından aldım black line serisinden hepsini takım aldım çanta falan hep içinde port bebe ana kucağa kanguru...iyi de oldu...gerçi ben daha nasıl katlanıo nasıl yerleşio bilmiorum zaman geldikçe açıp yerleştircez onlarıda bi yerlere...meryemcim gene bak ama craftınkilerden daha haifif geldi bana chicconun arabaları...gene de tercih sizin tabi..

şimdilik sadece bavul için gerekli olanları yıkadım daha hepsini yıkamadım haftaya inşallah temizlikçi falan gelicek annelerle beraber perdeler falan yıkalanacak ondan sonra dolaplar yerleşecek işte...

süt yoğurt konusuna gelince ben de yoğurt pek sevmiorum ama en baştan beri Allahtan sütten midem bulanmadı içtim durdum muzla özellikle...

müzik konusunda classiclerden almıştık bebeler için araba da falan onu dinledik hep...:) bizim kinin tohumları fransada atılmıştı ondan dolayı fransızca şarkılarda dinlettik minnoşa..:) ne olduysa Marsilyaya tatile gittiğimzde oldu işte....:)))  öperim kuzucuklarııı

 

 


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 nisan anneleriiii

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...