Hazırlıklar

Ynt: Hazırlıklar

03/11/2011 08:39:00

bu arada inanç güle güle kullan yeni saçını ..foto koy da bakalım merak ettim:)

Ynt: Hazırlıklar

03/11/2011 08:45:00

evet inanç güle güle kullan:) senin de meryemin de fotolarını bekliyoruz:)
ben biraz geç yazıyorum hep, bu diş beni mahvetti, iki gecedir ayaktayım sancısından, yirmilik mi çıkıyor nedir ağzımı açamıyorum:(( sürekli yatış... neyseki bugün 1de yine gidicez dişçiye,artık bişiler yapsın,yoksa ben dayanamıycam:((

Ynt: Hazırlıklar

03/11/2011 08:54:00

park yatak aldım da daha yatağını almadım ben...:(

Ynt: Hazırlıklar

03/11/2011 09:00:00

Günaydın..evin internetinde sorun var saolsun telefonlar ve 3g ler. Teşekkür ederim herkese..yeşil olmayan bir foto bulursam koyarım resmimi:)))bugün dışarlarda olucam..telefondan takipteyim:)))

Ynt: Hazırlıklar

03/11/2011 09:03:00

Mavilale teşekkür ederim:) Ben de park yatağı aldığım yerden bir visko yatak alıcam artık. İnançcım, güle güle kullan saçlarını, güzel güzel savur, at havanı :-) Dtt, geçmiş olsun canım, diş ağrısı da feci bişey,insanın takatini bırakmıyor, umarım bir an önce geçer.

Ynt: Hazırlıklar

03/11/2011 09:23:00

evin interneti değişmiş.o yüzden yeni ayar yüklemek zorunda kaldım..sinir oldum..şimdi şu liste vardı ya çocuk için eşyalar olan ..bir flashback yapıp kayıt edip hazırlamam lazım..çünkü arkadaşlar sancılarım çok sıklaştı ..katakülliye gelmeyeyim..

Ynt: Hazırlıklar

03/11/2011 10:12:00

inançcım enerjinin son günleri artık dikkat et....zira benim pilimde bitmek üzere....bugün 2 gündür kanım çekilmiş gibi çok halsizim...yataktan kalkmak zor oluyo...bi yandan hafif kasılmlar, çocuğun aşağıya baskısı artıyor galiba...vitamin yüklemesi yapıyorum ama yinede toparlanmak güçleşiyor...

Ynt: Hazırlıklar

03/11/2011 10:29:00

evet gökdercimartık ben de ziyadesi ile zor günler yaşıyorum..12 de uyandım..ve uyandıgımdanberi 10 sefer wc ye gittim..sabahleyin bel sokumumda sancı ilekalkıyorum..kasıklarımda regldan daha şiddetli sancılar çok kısa süreli olsa da geliyorlar..annem yine hazırlanalım diyor..:)klasik modunu hala koruyor anlayacağın..ama bu sefer yanılmıyor galiba:)birazdan alışverişe çıkmayı planlıyorum am gelin sorun bana gücün var mı..?yok ma mecburum..bu hafta şu şeker işini bir bitirebilsem başka da bişiy istemiyorum..dün hastanemizin ve odamızın nihai anlaşmasını yapmış baba bey..ben istemiyorsdumama oda süslemesi işini yapacaklarmış..balonlar kapı süsü falan yapıyolarmış galiba..eşim de olsun tabi diyivermiş bana sormadan.kalbini hiç kıramam onun bişiy demedim..umarım her yeri tülle kaplamazlar..sinir olurum ben böyle tüllü müllü şeylere..kuafördeki kızların hepsi doğum yapalı yeni olduğu için bana epeyce bir anlattılar..yaklaşık 5 manikürcü eşliğinde doğum planı yaptık..çok keyifliydi:)))zaten çok tatlıdır hepsi..sezarandan bahsettik..hepsi mecburi sezaryana alınan kızlar.korkmamamı çünkü kesinlikle bebek doğumu dışında hiç birşeyi hissetmediğimi söylediler..bebeği direk atıyolar sana zaten dediler ilk temas için.zaten hastanem bebek doğumunda çok iyiymiş..anne-bebek destekçisi...bazı hastanelede alta serilen yatagın üstüne dogru bir bez varmış onu çok sık değiştirmiyolarmış..eğer rahat edemem diyorsanız alın bir paket ..evde de kullanırsınız..gecelik konusunda çok hassas davran dediler..çünkü altın boşta kalmasını istiyorlarmış..mutlaka korse götür dediler..alttan giyilen değil de iki yandan bağlanan.kalkışlarda dikiş baskısını azaltıyor dediler..bebek için sonradan kıoyafet götürenler bile olmuş..rezil ediyolar miniş popoşlarıyla dediler..kızlardan biri ağustos diyebiraz da ha ince bir takım götürmüşmüş ilk kıyafewt için bebişe..hemşire olmaz demiş..ben zaten kundak almıştım çocuğun sakinleşmesi için mutlak önerdiler..anne karnında bir top halinde dururken birden tikleri başlıyo ve bu bebeği olumsuz etkiliyo dediler.uyku yeme düzeni vs..valla bu kızlar herkesten bilgili ne kadar kadın doğumcu şucu bucu varsa benim kuafördedirler hatta benim doctor da dahil..hepsi doğum fotografçısı ile çalışmış..ilk doğum fotografını siyah beyaz yaptır yavrunun kanları belli olmuyo dediler..daha bir sürü dogum hikayesi dinledinm harika sezaryenlar harika normal doğumlar ,berbat sez ve berbat normal doğumlar gibi.çok keyifliydi:zaten çok da severim ordakileri..:)

Ynt: Hazırlıklar

03/11/2011 11:01:00

Ben de hamile olduğumu en yoğun şekilde bu hafta hissediyorum. Geceleri mutlaka 7-8 kez uyanmış oluyorum, sabah da sanırım uykumu tam alamadığımdan çok zor uyanıyorum. Sürekli de halsiz gibiyim. Ağırlaşmak dedikleri bu herhalde :) Ne yapalım, katlanacağız artık.
Hamileliğim süresince hiç doğum videosu izlemeyip, yazıları okumayıp, mümkün olduğu kadar bu konuyu sona bıraktım ben.  Belki yanlış, bir şeyler erkenden olsa çok bilinçsiz olacaktım o an ama korkmaktan korktum. Şu günlerde sürekli doğumla ilgili yazılar okuyorum. Her ne kadar en pozitif olanları seçmeye çalışsam da ben sanırım korkmaya başladım! :-S
Umarım yakın zamanda her birimiz bebeklerimiz hakkında en güzel, en olumlu şeyleri yazarız buraya!

Ynt: Hazırlıklar

03/11/2011 11:30:00

bende hamıleleıgımı ılk ögerendıgımde ne kadar dogum vıdeosu varsa ızlemıs nedar hıkaye varsa okumustum sonra benı aldı bır korku doguramam ben dıye esımın yasaklamasıyla bır daha gırmedım oyle sıtelere ve arkadaslarımıda dogum yapanları hıc dınlemedım 6 aydır dogumla ılgılı hıcbırsey yok kafamda ve cok rahatım epıdural ıstıyorum ve amelıyattan sonra hıc bır acımın agrımın olmayacagına yuzde yuz ınanaıyorum kızımı kucagıma alıcam ve bol bol bırbırımıze bakacaz dıger hersey bos olacak  :))


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 nisan anneleriiii

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...