Hazırlıklar

Ynt: Hazırlıklar

03/15/2011 11:16:00

Ben de montessoriyi cok takip ettim.yatak silte gibi yerde falan..hatta biz de oyun odasina cevirmek icin cocugun erisebilecegi alanlar yaptik..insallah ise yarar..:)

Ynt: Hazırlıklar

03/15/2011 11:16:00

teşekkürler codid ve bliss...mütevazi ve ferah oldu...zaten eminim büyüdükçe, ihtiyaçları arttıkça dolacak...pembe pembe baktıkça içim açılıyor yahu...

Ynt: Hazırlıklar

03/15/2011 11:16:00

merhabalar guzel anne adayları:)))

ınanaç ve blıss 37 olmusunuz masallah az kalmıs kuzuların gelmesıne, ne güzel...

gokder cok guzel olmus kelebegın odası saglıkla huzurla gelsın odasına ınş...

bende sonunda bugun park yatagıma oto koltugumu banyo kuvvetımı sampuan emzık pısık kremı nevresım takımı falan aldım ınanaılmaz rahatladım ama bır turlu bebegımın camasırlarını yıkamak ıçın deterjan bulamıyorum yoruldum aramaktan :((

Ynt: Hazırlıklar

03/15/2011 11:27:00

aishwarya, codid; bahsettiğim kitap maria montessori felsefesine güzel bir giriş yapıyor. okumadıysanız ve ilgileniyorsanız okumanızı tavsiye ederim.
her ne kadar çevremdeki insanlar, okuduklarımı onlarla paylaştığımda "tabii tabii" diye gülseler de, yine de pek çoğunu yapabileceğimi düşünüyorum. ama işte onlara daha çocuk olmadan ahkam kesiyormuşum gibi geldi :D belki de haklılar, bilemiyorum. hele bir doğsun da, büyüsün de sağlıklı; göreceğiz hep birlikte :))

Ynt: Hazırlıklar

03/15/2011 11:35:00

kesinlikle öyleler! biz öyle olmayalım ne olur, uyaralım birbirimizi :)
ben yüksek lisans yapmak istiyorum, kabul edildiğim okuldaki kaydımı dondurmuştum, şimdi de başka bir ile taşındık, burada başlamak istiyorum. burada da yeni bir dilden sınava girmem gerekiyor başvurudan önce. çevremdeki bütün çocuk sahipleri "sen o işi unut" modunda!
ideallerimi değiştirsem bile, sırf o  insanlara "bakın nasıl da oluyormuş" diyebilmek için yüksek lisans ve doktorayı tamamlamaya karar verdim yani :))
hele anneler neyse de, şu sıralar eşimin babası, elimde kitap gördüğünde "son kitaplarını oku kızım, bir daha bebek okutmaz" tavrında sürekli, çok sinir oluyorum! :)

Ynt: Hazırlıklar

03/15/2011 11:40:00

gokder, evet, 37 oldu bugüüün :)
ilk zamanlar gün gün sayıyordum her takvimde; 14+1, 14+2 diye; geçmek bilmiyordu. şimdi de öyle az kaldı ki!
deterjan konusu burada konuşulmuş bak, sorularda da var. eminim aklına yatan birisi olur.
şimdi ben gidip sevicem biraz bebeğimin eşyalarını :D
görüşürüz!

Ynt: Hazırlıklar

03/15/2011 11:48:00

Yok öyle bisiy..tanıdığım her bayan bebisi varken zirve yaptı kariyerinde.kaza ile bir sene ara ile olan 2 cerkek cocuk ile ablam doçent oldu..halı hazırda Cook farklı bir bölümde 2. Yüksek lisansını yapıyor ..kesinlikle ben de kimseye karismiycam,bu uyumaların degerini bil,cocuk doğurmak kolay büyütmeyi görürsün,aa sezaryan mı oluyon tuh kaka, emziremeyecim:yazık bebise,çalışan anneysen bebeğin mutsuz bir çocukluk geçirir,o eşyaları aliyon ama bir kere kullanmiycan..ya sana neeeeeeeeeeee!!!!! Demek istiyorum her an:))

Ynt: Hazırlıklar

03/15/2011 12:02:00

gökder park yatağa bayıldım canım oda da çok şirin olmuş güle güle kullansın canım bebiş doğunca eşyalarını:)))

Ynt: Hazırlıklar

03/15/2011 12:27:00

merhaba kızlar, resimler süper:)) biz de oda yapamıycaz şimdi yanımıza koyucaz yatağını,sonra yan odaya geçiricez.. uşakta bulunduğum yerde net pek iyi değil, cevap yazabilmek için saatlerce  sayfanın açılmasını bekliyorum:(( neyseki yarın evimize dönücez...
ben tracy hook'un bebek bakımında mucizevi çözümleri okuyorum bu aralar, kadın çok güzel anlatıyor, keşke biz de dediklerini uygulayınca başarılı olabilsek. ama yorumlarda pek başarılı olunamadığı yazıyor..

Ynt: Hazırlıklar

03/15/2011 12:33:00

saol meryemcim...kızım ilk olmanın ayrıcalığını yaşasın dedim pembe aldım...gören ya sonraki erkek olursa, ya doğan kız değil erkek olursa diyor...hele bi o gün gelsin diyorum...yani aynen inançın dediği gibi insanın  sanaaaa neeeee diyesi geliyor....bırakınn konuşsunlar ....sonunda yine olanla mutlumusunuz önemli olan o...ayrıca bebek hiç bişeye engel deil...engel olarak görürsen engeller...aish yatağım baby 2 go...şimdilik memnunum :))


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 nisan anneleriiii

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...