kimler var 2009 nisan annelerinde..

Ynt: kimler var 2009 nisan annelerinde..

03/27/2011 18:06:00

çocuktan çocuğa değişen bir durum.Arkadaşımın kızı( Yarkından 17 gün büyük) çok az kelime söylüyor, arkadaşımın oğlu ( yarkınla) Anne ben cailou izlemek istiyorum bu çizgi filmi kapat diyebilecek düzeyde. ben şok olup bu ses nereden geldi demiştim.Ama onlar çok kalabalık bir aile. Yarkın bakıcı ve sahip olduğum 2-3 arkadaş ve çocuklarıyla iletişim haline. parka yeni çıkılıyor sonuçta. Bu tarz şeylerde çok önemli. bakıcım da konuşkan ama saatlerce konuşamaz tabi.
biraz da olacağına varır diyorum .elbet konuşacak konuşmayanı var mı? sıkmayın canınızı.

Ynt: kimler var 2009 nisan annelerinde..

03/28/2011 06:35:00

günaydın.....
uyku sorunu bizde de var:(
gece uyanmaları,sabah 05:00-06:00 uyanmalar
uykusuzluğa alıştık

oğluma pilsanın bisikletinden almıştık çokta memnunuz

egede yeni yeni konuşmaya başladı
tek cümleler genelde ama basit olanlarıda 2 kelime olarak konuşuyor
baba gel,mama ver,vs vs


bu arada doğum günü planlarınız neler?

Ynt: kimler var 2009 nisan annelerinde..

03/28/2011 07:55:00

merhaba
benim kızım da kelimelerle çok şeyi anlatıyor ama henüz cümle kurmuyor. Bir de bazen anlamsız şeyler söylüyor, kendi kendine konuşuyor hep. 

Güzel havalarda devamlı parktayız ve çok mutlu oluyor azra. Salıncağa biniyor, hemen inip başka bişeye biniyo, bööölye hepsine 1000 defa falan biniyoruz. Canım çıkıyor ama kuşum çok mutlu oluyor :)
 
Azranın doğumgünü için çok büyük planlarım yopk ama "kedi" temalı bir gün düşünüyorum. Değişik önerileri planları olan varsa lütfen yardımcı olun...

Ynt: kimler var 2009 nisan annelerinde..

03/28/2011 09:22:00

slm zummmm
2.yaşını aile arasında kutlamayı düşünüyorum
oğlumun favorisi miki farede konseptimiz:))
tam karar verememiş olsamda;

-doğum günü davetiyesi hazırlatmayı düşünüyorum
-egeden ailesine hediyeler olabilir
-küçük şirin bir sepet mavi kurdelalı içine çerçeve şeklinde buzdolabı magnetleri(oğlumun resmi olucak tabi)
-ailemin şehir dışında bahçeli evi var bahçesinde olabilir
-stüdyo fotoğrafları düşünüyorum
şuan oğlum uyuyor araştırma içerisindeyim
yeni fikirler bulurum umarım

bu arada kızlar sadece burda mı yazışıyorsunuz
bloglarınızdan takip ediyor musunuz birbirinizi
ayrıca kimlerin online olduğunu bu konuyu okuduğunu nasıl anlıyorsunuz:)))

Ynt: kimler var 2009 nisan annelerinde..

03/29/2011 09:24:00

yarkin toplar konusunda çok teşekkürler hafta sonu bende siparişi vericem inşallah... yeni gelen nisan anneleri hoşgeldiniz...

bu günlerde inatlaşma ısırma tükürme benim olmaz alma kelimelerini bende çok görüyor ve duyuyorum ne yapıcamı bilemez durumdayım... yarkin bakıcı olayına çok üzüldüm yaaa söyleseydin keşke düşme işine benzemiyor ama falan deseydin... belki söylerdi... Ben akşamları pek fazla zaman geçiremiyorum bugünlerde ama bir sözlük kitabı var orda neler yapması gerektiğini anlatan resimler var mesela yatmadan önce neler yapılmalı gibi... Bikaç kez tekrarladık kitabı bak annecim efe pijamalarını giymiş ellerini yıkamış yastığını almış battaniyesini almış yatağına gitmiş nenniii demiş falan... Dün akşam biz eve geldiğimizde gündüz az uyuduğu için uykusu varmış zaten yemek yediğimiz gibi ellerini yıkamak için babasının arkasından koştu ellerini yıkadı anne anne dedi üstündekileri gösterdi çıkaaa dedi çıkardık 5-10 dakika bacakkk bacak diyerek koşturdu içerde bady ile sonra yastığını aldı bezini aldı babatti (battaniye) aldı getirdi anne eee eee ee dedi bacak bacak dedi (pijamasını giydirmemi söylüyo :) ) sonra yatmak istedi ve ayağıma yastığı koydu çüttt çütt dedi ve sütünü içerken uyudu... Sanırım işe yarıyo :) bugünlerde eşleştirme yapıyoruz yine kitaptan... bir sayfada değişik nesneler var 2 kedi 2 köpek yastık el pijama vs... annecim kedi nerde diyorum pisi pisi budaaa diyo sonra başka varmı diyorum diğerini buluyor annecim kedicik ne içiyo diyorum çüttt diyip süt bardağını gösteriyor gibi...

birde geçen gün hayvanlar aldım migrostan... at inek koyun keçi kurt falan vardı içinde... ineği görünce mööö diyor ve altında memesine dokunup anne möööö meme çütttt diyo  :) dedim at nerde atı alıyor dıgıdıgı dehh diyor eliyle koşturuyo atı :) kurt diyemediği için ona köpek dedik annecim köpek nerde diyorum hav hav diyip alıyo kötümü havhav iyimi diyorum cici cici diyo seviyo :)

pazar günü eskişehir neo alışveriş merkezindeydik orda eğlence yeri var çocuklar için 4 yaş altı ebeveyn kontrolünde olduğu için beraber içeri girdik. Efe ayakkabısını çıkardığım gibi direk oyuncakların içine daldı tabi anneyi arayan nerde... bende korktum düşecek acıyacak canı vs... ama çok mutluydu halinden belliydi zıpladı oynadı top havuzuna girdi orda 4-5 yaş çocuklarla top savaşı yaptı kaydı çok eğlendi... Balon gördü aldık eve gelinceye kadar elinden bırakmadı şuan evde uçuyo odanın içinde :) ipinden tutuyo zıplıyo bırakıyo uçuuu (uçtuu) diyor ve belkide 5-10 dakika onunla zaman geçiriyor :) arada pakk pakkk (park) gerekiyor onlar için :)

Ynt: kimler var 2009 nisan annelerinde..

03/29/2011 09:42:00

Efe için güzel bir günmüş anlaşılan. Yarkının artık kocaman bir kitaplığı var ve kitaplarına çok düşkün. Bu beni mutlu ediyor. Henüz 2 kelimelik cümleler kuruyor ama bir çok şeyi anlatıyor kelimesini söylemeye çalışıyor.
Havalar çok güzel. Her gün parka ve sahile gidiyoruz. Martılara ekmek atıyoruz. Kamyona kum dolduruyoruz. Kış esaretinden kurtulduk. Biz Erdekte yaşıyoruz. Küçük bir yer.Kışın gezmesi için Yarkını Migrosa götürmekten  fenalık gelmişti:)
doğum günü için masa örtüleri, balonlar, fenerler aldım. Bahçede yapacağım. Hediye olarak magnet kalem, kendimin süslediği mavi tüylü mumluk, kendimin yaptığı 2 yaş kurabiyeleri vereceğim. Hediye poşeti de aldım. Hepsinin konsepti happy birthday balonlu.
Umarım yağmursuz geçer doğum günlerimiz. Sevgiler

Ynt: kimler var 2009 nisan annelerinde..

03/29/2011 13:40:00

Biz yasgün aile, bizim arkadaşlar ve denizin arkadaşları hep bir arada kutlayacağız.. Ayarlayabilirsem sitenin ortak alanında ayarlayamazsam evimizin salonunda düşünüyorum.
Eminönüne gittim süsleri aldım konsepti belirledim.. Konseprimiz çiftlik hayvanları.. Hayvanları çok seviyoruz çünkü..
Palyanço tutmayı düşünüyorum etkinlik olarak.. Herkese küçük hediyeler hazırlamak isterdim ama yeterince zamanım yok bunun için..
Hele evde yaparsam o kadar insanı nasıl ağırlayacağım kaygı içindeyim..
Babaannemiz istanbulda ondan yardım alacağız bakalım nasıl olacak :)
Şunu anladım ki binbir çaba, emek ve para harcayarak yaptığım 1. yaşgünü bizim içinmiş.. Şimdi 2. yaşda çok daha bilinçli mum üfliycem cumartesi diyo yaa.. Babasının yaşgününde hayır benn ben diye öldü muma.. Bakalım nasıl gececek 2. yaşgünümüz...

Ynt: kimler var 2009 nisan annelerinde..

04/01/2011 10:51:00

merhaba hanımlar...

benim oğlumda 20 nisan doğumlu ve yaş günü yaklaşıyor öyle büyük planların yok...

ama alimert in ilk doğduğun günden bugüne kadar olan fotolarını pc den slayt gösterisi yapmayı düşünüyorum altına müzük ekleyecem ve gelen misafişrlerle beraber izleriz diye düşünüyorum...

bu arada aranıza yeni katıldım adım gül...

Ynt: kimler var 2009 nisan annelerinde..

04/01/2011 16:24:00

Hoşgeldiniz Gül hanım.

Ynt: kimler var 2009 nisan annelerinde..

04/07/2011 20:53:00

merhabalar yarın sabah oğlumun doğumgününe uyanmış olucaz..çok heycanlıyım..hazırlık yaptım yarın dört aile evde toplanıp mütavazi bir kutlama yapıcaz..ömer bu aralar iyice konuşmaya başladı hatta susmuyorum..havalar güzel biz de her öğlen bir park yapıyoruz..tabii geri dönüşler hep problem..uykularımız düzenli akşam en geç on gibi uyuyor..tabii her şey normalse sabahları ortalama dokuzda kalkıyor..ve gün içinde iki saatlikl bir uykumuz daha var..ömerle yaşam zevkli olduğu kadar yorucu da ona yetişmek ve sürekli sabırlı olmak bazen zor oluyor..ama her şeye değer iyi ki ailemize katıldı evimiz şenlendi..onu çok seviyorum..


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2009 NİSAN ANNELERİ BURAYA

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...