görümcemle tartıştık

<123>
02/10/2011 14:18:00

geçen bayramda görümcemler geldi şehir dışında oturuyolar KV evi az yukarımızda onlarda evde yoktu görümcemlerde bize geldi araba alacam diye tutturdu bayram günü gelen giden birtürlü boş duramadım bide onlar geldi diye yeemeğe giriştim misafiremi bakayım yemeğemi görümce hanım kocasıyla odaya kapandı int araba bakıyo tabi bu arada bende 5 dk oturmuyom gelen giden.sonra kv gil geldi niye yemek yaptın biz yukarı giderdik dedi salaklık bende işte iyiylik yapayım dedim sinirlerim tepede tabi ben burda uğraşıyom millet inzivaya çekiliyo dedim kv hiç bişey demedi.neyse sonra yanlız kaldık görümce gille neymiş benim kocayıda alıp araba pazarına gideceklermiş ben bişey demedim eşim diyo abla zamanı değil bugün bayram gelen gideni görüyon yok anlamıyo hanım.sonra gittiler eşiminde sinirler tepede kp aradı biyerrde araba varmış yasinde sinirlendi ben karışmıyom baba ne hallerivarsa görsün dedi tabi herkes duymuş sonra görmce aradı niye böyle dedin derken kavga ettiler bende geriliyom tabi yasin banada çatar huzur kalmadı onun yüzünden bayram zehir oldu.ertesi gün gidecekleri zaman benim surat asık yüzüne bile bakmadım.anlmış sonra aradı kavga ettik daha önce yaşananlar tartışıldı küstük bayadır konuşmuyoz.ya bazen patavatsızca konuşur sonrada özür diler geldiği zaman istekleri bitmez alışverişi falan peşinde koşarız.neymiş normal zamanda olsa baştacı olurlarmış bayramda geldiler diye gitsin diye gözüne bakmışım.gitsinler diye hiçbişey belli etmedim bile ayrıca bakarım tabi sen inzivaya çekil kocamı götürmek iste haksızmıyım. bayramda gezmeyi severim ben geldi planımızı bozdu araba araba diye tutturdu.zaten artık iyice zıtlaştık kavgadan sonra her yaptığı söylediği batıyo bana iyiki aynı şehirde değiliz.

Ynt: görümcemle tartıştık

02/10/2011 14:25:00

ahh yazık sana ama gene iyi dayanmışın taktir ettim seni :)

Ynt: görümcemle tartıştık

02/10/2011 16:59:00

evet ben de daha ters davranırdım sanırım. insanlar yaşlarına rağmen çocukça isteklerde ve kaprislerde israr ediyorlarsa her  tepkiyi hak ediyorlar. siz o telaşa ve yorgunluğa rağmen yine elinizden geleni yapmışsınız.

Ynt: görümcemle tartıştık

02/10/2011 16:59:00

evet ben de daha ters davranırdım sanırım. insanlar yaşlarına rağmen çocukça isteklerde ve kaprislerde israr ediyorlarsa her  tepkiyi hak ediyorlar. siz o telaşa ve yorgunluğa rağmen yine elinizden geleni yapmışsınız.

Ynt: görümcemle tartıştık

02/10/2011 17:59:00

ahaaaa senınkıde bırsey mı sekerım bende tatıl dıye gıttım ogluma vurdum dıye aman allahım ne gerızekalılıgım ne salaklıgım terbıyesızlıgım kaldı ha bende bos durmadım ama cok bagırarak kavga etttık ...dedımkı cocuk benım sen kım oluyorsunda karısıyorsun sen dogur kendınınkıne bagır..amnnn hepsı aynı hep ıstedıklerı olsun ıstıyorlar...

Ynt: görümcemle tartıştık

02/11/2011 10:10:00

biliyomusun eğer senden büyükseler hep benim sözüm dinlensin diyolar bazen kocam aklına uyuyor ablasının o kadar sinir oluyorum ki sen benlemi geçinecen ablanla mı sabır ne diyim görüşmeden de olmuyo işte ablası sonuçta.....

Ynt: görümcemle tartıştık

02/11/2011 11:08:00

hmm.. bende tartıştım görümcemle ... ramazan bayramından 2 hafta önce...hala konuşmuyoru.... kendileir kurban bayramına kadar eşimi face den olsun tlf la olsun taciz ettiler barışmak için ama nafile ben artık asla konuşmka istemiyorum... mecburi yerlerde mrb mrb o kadra. çünkü kıskançlıktan tamamen kıskançlıklarından yaptı ve pişman oldu... kurban bayramında biz akraba ziyaretlerine gittiğimizde biz neredeysek haber alıp olduğumuz yere geldiler .. bizi arabalarıyla bırkamak istediler asla kabul etmedim öpmek istedi ben yüzüne bakmadan sadece tokalaştım.. eşimde sadece öpüştü kardeşi ne de olsa ama o da en az benm kadar tepkili... bana barış dedi bi kere boşver dedi ama olmayacağını oda biliyordu... asla dedim hala peşimzideler kayınvaliedeme gelirler ne getirseler bize de göndeririler.. ben almam eşim alır vs vs.. kayınvalidemde işte sessizlik iyidir.. kindarlık yapmaya gerek yok... dedimki ne kimseyi ezerim ne de kendimi ezdiririm dedim .... kimse kimsenin şımarıklığını çekmek zorunda değil, hiçbirimzi çocuk değiliz adam gibi davrananın her zaman yanında olurum.. bi daha bu konuyu kimse açmasın bana dedim... o kadar :))

Ynt: görümcemle tartıştık

02/11/2011 11:52:00

bende görümceyim aynı zamanda ama gelinimle kavga edesim var... Kızmayın hemen bana haklıyım çünkü.
 Kardeşim ve gelinim kirada oturuyorlar güzel bir ev bulduk yeni yapılmış almaya niyetlendik onlarda evi çok beğendiler altınlarını biraz birikmişlerini koydular üztüne babam ve eşim nakit koydular az bir miktar da kredi çektirerek evi aldık. Bu arada kredi ödemelerinde onlara söylemedik ama biz büyük destek olcaz hatta bir seneye kadar kredilerini kapatıcaz boşuna faiz ödemesinler bizze fazsiz olarak elleri rahatladıkça öderler diye. Teklif eşimden geldi buarada.

kirada oturdukları evde banyoya sonradan bi dolap almıştık basit ucuz bişey iş görsün diye Neyse gelin hanımla aldığımız evin  örnek dairesini geziyoruz buranın banyosunun dolabı var güzel malzemeden ama arada bi boşluk var oraya yeni fakat diğeri gibi değilde daha kaliteli bişey alalım hatta ben ödeyeyim dedi annem. Gelinimiz kardeşimi aldı başka odaya gitti fısır fısır konuştu sonra kardeşim gelip anneme hırladı. Neymiş efendim hanımefendi üzülmüş onun eşyalarını ailesinin aldıklarını küçümsemişiz kalitesiz demişiz." Ulan salak sana öyle bişey diyenmi oldu ayrıca ailene laf diyen yok niye kaşınıyosunki zaten o ucuz dolabı ailen değil biz almıştık ne yaran var ki gocunuyosun milletin gelini kayınvalidesine istediğini aldırmak için kendini yırtıyor biz daha sen demeden en iyisi en kalitelisi olsun diye sana teklifle geliyoruz sen nankörlük yapıyosun ne biçim insansın anlamadım " dememek için kendimi zor tuttum. bende hem gelinim hem görümceyim ama hep nasıl davranış görmek istiyosam karşımdakine öyle davrandım kayınvalideme kızsam bile yarın anneminde gelini ona kızarsa annem üzülecek bende bu kadına aynını yapıp üzmeyeyim Allah önümüze getirir diye düşünüp ona göre davrandım. Şimdi söyleyin bakalım görümce olarak gelinin azıcık akıllı olmasını beklemekle yanlışmı yapıyorum.

Ynt: görümcemle tartıştık

02/11/2011 12:07:00

sizin işiniz ciidden zor ,ama eşiniz de sizin gibi düşünüyosa o zaman sorunlar pek de sorun olmaktan çıkıyo en azından size hak veren biri oluyo o konuda şanlı gördüm sizi:)

ve bu konudan sonra kendimideşanslı gördüm :)benim k.v de görmc. de cidden iyiler 3 senelik evliyim ama olsa olurdu sorunlar diye düşnüyorum ki biz hep içiçeyiz

benden yanada sorun olmadığını düşünüyorum ..kendi hallerinde ve yardımsever insanlar iyi insanlar seviyorum yaaa :))

Ynt: görümcemle tartıştık

02/11/2011 12:10:00

burcakyaman sen haklsıın arkadaşım :)gelin kendini bilmez bi halde bana böle bişey yapılsa el üstünde tutardım 

bizim için borca grcekler ev için bizimle uğraşcaklar valla çook ayıp etmiş sayın görümce ...bu arada bende görümce olucammm :)

Ynt: görümcemle tartıştık

02/11/2011 12:15:00

Allah kolaylık versin valla aslitunali

<123>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...