Çocuklar için çeşitli aktivite / oyun siteleri

11/29/2009 20:37:00

Hepsinin süper eğitici olduğunu iddia edecek değilim, ama kimisi gerçekten faydalı. Bazen de Ilgaz'ı kucağıma alıp bir yarım saat öldürmek için takılıyoruz işte :) (Çoğu yabancı dilde)

Sihirli Ada

http://www.sihirliada.com/
Ilgaz'a aldığımız bir derginin arkasında reklamını görüp girdik. İş Bankası'nın 3-6, 7-10 ve 11-14 yaşlar arası için üç ayrı bölümü olan çocuk sitesi. 3-6 yaş için boyama, masal, oyun, müzik gibi bölümleri var. Üyelik gerektiriyor. Biz çok beğendik.Thomas ve Arkadaşları / Thomas & Friends

http://www.thomasandfriends.com
Thomas efendi önce Mothercare'den aldığımız çeşitli kıyafetlerle hayatımıza girdi. Ilgaz "Trenli olanını giymek istiyoruuummmmm" diye
mızıldanınca neymiş bu tren diye araştırdığımız, sonradan DVDsini bulup aldığımız güzel bir seri (DVD'nin İngilizcesini Ringo Starr seslendiriyormus (Beatles), Türkçe dublaj da güzel. Bizde televizyon kısıtlı seyredildiği için daha hepsini bitiremedi Ilgaz, 10-15 hikaye var içinde). Meğerse ünlü bir trenmiş kendisi. Demiryolu ve çevresinde geçen hayatı anlatıyor.

Sitesi de bu tema üzerine kurulu, boyama, oyunlar, karakterler vb. gibi şeyler var. Ilgaz aşağıdaki şekil bulma tipi oyunları çok seviyor, bu sitede de iki tane var.Poisson Rouge

http://www.poissonrouge.com/
Bu sitedeki flash oyunlarının haddi hesabı yok, ama öyle toplama oyunlar da değil. Ana sayfada zaten çok seçenek var, her girdiğiniz alt bölümde de bir o kadar seçenek çıkıyor.

3 yaşına yaklaşan oğlum için etkileşimin daha az olduğu, bana yap dediği şeyleri benim yapıp onun da seyrettiği bir site genellikle, ama eli mouse tutan küçük arkadaşlar biraz yönlendirmeye çok eğlenebilirler. (Büyüklerin bile oynayabileceği çok acayip şeyler var, mesela şu koro) (Aynı adamların bir de interaktif ansiklopedisi var ki daha büyük çocuklar için çok süper)

Ynt: Çocuklar için çeşitli aktivite / oyun siteleri

12/01/2009 13:36:00

Açalım mı diye anket yaptığım, "Aa, katılırız, yazarız tabii" diyen arkadaşların gazıyla ve çok yazarlı bir blog olması ümidiyle açtığım Haydi Oynayalım adlı bir blogum(uz) var. Henüz 24 aya kadar olan bebişler için bir kaç oyun var hali hazırda. Oyunlar biraz da Selin'in büyümesine paralel gidiyor. Hem bloga bir göz atsanız hem de çocuklarınızla oynadığınız oyunları üşenmezseniz gönderip diğer anne-babalarla da paylaşsanız ne güzel olur dii mi?:) Yazar olmak isteyenler bana mail atabilirler. 
www.haydioynayalim.blogspot.com
Sevgiler,
ç.

Ynt: Çocuklar için çeşitli aktivite / oyun siteleri

12/01/2009 13:49:00

Çiğdem, bunu yeni bir konu olarak açarsan grubun altında bence daha iyi olur. Bir de böyle bir grup kurulmuştu: http://www.nurturia.com.tr/groups/0cfa055a-61de-4d4d-a4a8-9cba00000e33/1/gelisime-katkda-bulunacak-aktiviteler

Bu arada çok iyi fikir bence. Çocuğun kendi kendini oyalayamadığı dönemlerde en önemli dertlerden biri.

Ynt: Çocuklar için çeşitli aktivite / oyun siteleri

12/01/2009 14:04:00

Damlacığım,
O grubu da üye oldum, biraz önce. Ama ayrı bir konu açmadım. Sadece mesaj olarak yazdım. Bir de konuyla ilgili değil ama ben bloglarıma nurturia'nın logsunu koymak istiyorum, nerede bulurum kodunu?

Ynt: Çocuklar için çeşitli aktivite / oyun siteleri

12/01/2009 14:39:00

http://www.nurturia.com.tr/help/about/

Bu sayfadakini şimdilik kullanabilirsin.

Teşekkürler :)

Ynt: Çocuklar için çeşitli aktivite / oyun siteleri

03/03/2010 13:59:00

Aslıberry, Nurturia'dan bahsettiği yazısında Poisson Rouge'u hatırlatmış. Ben de ilgili konuyu grupta tekrar yukarı taşıyayım istedim.

Ilgaz 3 yaşından başlayarak mouse kullanabilmeye de başladığı için Poisson Rouge'un başına oturup kendi kendine gezinebiliyor. Sitenin genel olarak navigasyonla ilgili bir tarzı da olduğu için yolunu da kaybetmiyor, oyunlara girip çıkıyor.

Kaçıranlara tekrar hatırlatayım.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Anne ve Babaya İnternet Linkleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...