süt bezesi

02/01/2011 19:37:00

selam arkadaşlar,

moralim o kadar bozuk ki doğumdan nu yana göğüs ucu yaralarım tam olarak geçmiş değil, ayrıca doğumdan sonra 3 kez mastit oldum ve 4 kutu antibiyotikten sonra geçti. Şimdi de sol göğsümde süt bezeleri var ve iki haftadır erimiyor. doktora gittim, sıcak su kompresi, masaj, sağma ve emzirmeyle geçecek demişti:( Şimdi meme ucunun tam alt (ya da iç mi demeliyim bilemedim) kısmında da oluştu. oğlum sol göğsümü ememiyor sertlikten dolayı. gece gündüz 3 saatte bir sağıyorum.
artık sıkıntıdan ruh gibi yaşamaya başladım. emzirmek baştan beri o kadar sıkıntı oldu benim için.
bir de bunların üstüne oğlum biverona da alışırsa alt üst olacağım.

Ynt: süt bezesi

02/02/2011 08:57:00

biberona alışmasını hiç kafana takma. ben kızıma doğumdan 1 aya kadar mama takviyesi yaptım ve geceleri göğsüm çok sertleştiği için sağıp veriyorum 2 aydır alışmadı. doğal akışkanlı biberon kullanmaya dikkat et ve moralini bozmamaya çalış. bebekler çok çabuk etkileniyorlar ve emmek istemeyebilir.

Ynt: süt bezesi

02/02/2011 18:54:00

selendipity ben cam biberonların anne sütündeki bir maddeyi tuttuğunu okumuştum onun için dr browns kullanıyorum çok memnunum emmedikçe süt gelmiyor. hatta sıcaklığına bakmak için bileğime bile damlamıyor:))

Ynt: süt bezesi

02/02/2011 19:39:00

bi donem benim de tkanilk oldu cok ugrastim seni anlayabiliyorum.memeyle cok ugrastigimiz icin o donemde ekstra bi de odem oluyormus bu nedenle aslinda meme sertlesiyormus, bu nedenle bana 15 dakkika lahana yapragi ile sicak kompres sonrasi 10 dakkika sut sagma ya da emzirme sonrasinda da 5 dakkika buzluga koyulan lahana yapraklari ile soguk kompres onerdi doktorum .sakin 3-4saat ara vermedem devamli yapma ben bi gun 8 saat pompanin basinda kalmistim daha kotu olmustum.o donemde benim de mememden emmek istememisti ben de bi de bu cikti allahim diye baslamistim aglamaya,megersem bebek annesinin memesinden dolayi aci cektigini anlarmis o yuzden emmek istemezmis,lutfen moralini bozma bebegin memeyi redetmesi diye bisey yok.ben de dr.browns kullaniyorum en iyisi o bence de gaz yapmamasi acisindan da iy, lutfen kendini uzme

Ynt: süt bezesi

02/03/2011 03:42:00

Bende de aynı sorun var, bebeğim emiyor aslında ama birgün gazdan dolayı emmedi, ben de sütüm gelmiyor endişesiyle aklıma ne gelirse yaptım, meme taş gibi oldu, dediklerinizi yaptım, düzelmiş gibiydi, bu sabah yine ağrı ile uyandım, yine aynısı olmuş, anladım ki kurtulmak kolay olmayacak. Ama moralimizi bozmayalım, bebiş doyduktan sonra gerisi bir şekilde hallolur. Pompa sipariş ettim bekliyorum.

Ynt: süt bezesi

02/03/2011 05:57:00

ben de gece biriken sütü emdikten sonra fazlasını sağıp dolaba saklamazsam eğer bütün gün onun sertliğini ve rahatsızlığını hissediyorum. gece ya da sabah sertleşmeye başladığında sağıyorum çok rahat ettim hem de buzlukta süt birikti kötü günlere:)) 
ben de medelanınkini aldım eletrikli 1 ay oldu çok rahatım iyi ki almışım..

Ynt: süt bezesi

02/03/2011 17:31:00

ben bugün 7. kez doktora gittim. oğlum artık gerçekten sol memeden emmiyor. kimi zaman 1 saat sol memede bekletiyorum (özellikle çok açsa) yine de emmiyor ya da emzik gibi oynuyor memeyle.
doktor, tıbben yapacak birşey olmadığını söyledi. sağmaya devam...:(


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Kasım Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...