çalışan annelerin işi zir

Ynt: çalışan annelerin işi zir

10/30/2010 05:18:00

fatmaberra, biz şöyle yapmıştık..
odası doğduğu günden beri vardı ve orada ona göre bir dünya oluşturup sevmesini sağladık.odasını benimsedi
önce gündüzleri odasında uyumaya alıştırdık..
daha sonra uyuyana kadar yanında kalarak gece de odasında ve yatağında uyumaya alıştı. yatağı geniş ve rahat. geniş olması nedeniyle sanırım daha rahat uyuyor..
sonraaaa:(( araya hastalıklar, tatil nedeniyle düzen değişiklikleri girdi ve artık önce benimle birlikte bizim yatakta uykuya dalıyor,sonra yatağına yatırıyoruz,gece boyu orada uyuyor.

Ynt: çalışan annelerin işi zir

10/30/2010 07:34:00

selencim gazetelerden mi okudum,bebek sitelerinden mi.yabancı yayından mı pek hatırlamıyorum ben çok şey gün içinde araştırıyorum fakat bulursam linki sana yazarım.araştırma amerikada bir üniversite da yapılmış.buna göre ebeveyni ile beraber yatan ile yatmayan bebek psikolojisi gözlemlenmiş hatta yetşkin oluncaya kadar takibe alınmış bu deney grubu şahıslar fakat olumsuz yada olumlu bir etki görmemişler yani bu çocuklardan uyuşturucu kullanan suç işleyen hırsızlık olayına katılan her iki gruptada rastlanmış yani bu durum bir artı katmamış.yatanlarda suç vs işlemiş yatmayan da.normalde ebeveyn ile olan çocuğun psikolojisinin daha düzgün olması beklenir ama araştırma bu hipotezi çürütür nitelikteydi.

Ynt: çalışan annelerin işi zir

11/03/2010 07:56:00

Selam herkese, iki gündür çok mutsuzum. Oğlumun en sevdiği 3. kişiyim bu aralar. En sevdiği insan babası, onu görünce gülücükler atıyor. Bunun sebebi eşimin evde çalışıyor olması. Gün içinde canı istedikçe gidip oğlumuzla oynuyor. Bakımıyla bir ilgisi yok, onları ben ve bakıcımız yapıyor. Ama oyun deyince kendisi 1 numara. 2. sırada bakıcı ablamız var. Kendisi yatılı ve bütün gün tek işi cem ile ilgilenmek. Sabah 5.30 gibi kalkıyoruz, ben cemle 7ye kadar ilgileniyorum, sonra yarım saat uyuduğunda hazırlanıyorum. sonra 1 saat daha beraberiz ve ben işe gidiyorum. akşam genelde cem uyuduktan sonra dönüyorum. Erken gelmeyi başarabilirsem hemen biraz kucak, sonra da uyutuyorum. 1.5 aydır çalışıyorum, ilk hafta çok zordu ama artık alıştım. haftasonları full bebekle geçirince hasret gidermiş oluyorum :) ama 2 gündür cem bana doğru dürüst sarılmıyor, gözü hep babada ya da ablada. sinirlerim bozuldu... biliyorum ki mantıken herşey yolunda. oğlumun babasına düşkün olması, bakıcısını sevmesi çok güzel. umarım ki bunlar bozulmaz. ama insan bir hoş oluyor sevgi gösterisini başkasına kaptırınca :/

Ynt: çalışan annelerin işi zir

11/03/2010 08:08:00

selencat bir anne olarak bebeginin seni en çok sevmesini istemen çok dogal ama biliyorsunki bebeklere onlara bakan ihtiyaçlarını karşılayan insanlara baglanırlar heleki senin yavrun daha çok küçük tam olarak kavrayamıyor ve seninle az zaman geçirdigi için böyle ama 10 aylık felan olunca durum degişecek göreceksin seni görünce çıldıracak sevincinden biraz daha sabret..ve bakıcı ablasını sevmesine sevinmelisin ona iyi baktıgını gösterir

Ynt: çalışan annelerin işi zir

11/03/2010 09:27:00

selencat, öncelikle tüm cevapları okuyamadım, sadece son sayfada senin yazını gördüm. 1 ay kadar önce, çok mutsuzdum,  dellenip aşağıdaki soruyu yazmıştım. sonra durum bir şekilde kendiliğinden değişti. şimdi gelip gelip sarılıyor bana :) ennneee diyor. bakıcısını sevmesi çok güzel birşey. yoksa aklın hep evde olacaktı, bunun kıymetini bil. oluyor böyle şeyler ara ara. hiç sıkma canını, düzelecek.

http://www.nurturia.com.tr/questions/781923b4-4065-4b6d-b022-9e0500cbaca3/1/bakicisini-benden-daha-cok-seviyor-%28%28

Ynt: çalışan annelerin işi zir

11/03/2010 09:55:00

selencant bende arkadaşlara katılıyorum üzme hiç kendini.benim kızımada anneannesi bakıyor.şuan 16 aylık bir dönem banada öyle yapmıştı bana gelmiyordu annemle biyere gitsek sanki öz annesi o gibi onun kucağından inmiyor beni kale bile almıyordu.ama artık kızım büyüdü şimdide evde anne diye sayıklıyormuş.akşam benim gelmemi iple çekiyor.hele akşam almaya gittiğimde kapı açılınca bir anne değişi var dünyalara bedel valla.hiç üzülme canınıda boşuna sıkma.anneannesinin benden daha iyi baktığını bildiğim için gözüm arkada değil çok şükür.

Ynt: çalışan annelerin işi zir

11/03/2010 09:57:00

evet şu sıralar bizde yapışık ikiz gibiyiz.ben yanındas olmadan hiçbirşey yapmıyor.ben yanında oturursam oturup oyuncaklarıyla oynuyor.ne doğru dürüs yemek yaptırıyor nede evi toparlattırıyor.öpüyor sarılıyor hasret gideriyor benimle tabi arada birde dövüyor.

Ynt: çalışan annelerin işi zir

11/03/2010 10:24:00

uod cnm bilgilerin için çok teşekr ederim.yalnız yazını daha bugün gördüm okudum.kusura bakmalütfen.şu aralar biraz birazkendi yatağında yatırıyorum.ama kendi odasında yatmasına cesaret edemiyorum.kalkıp düşermi ağlayınca duyarmıyım gibi tereddütlerim var birazcık daha büyüsünde yaza doğru odasını ayırmayı düşünüyorum.çok deli yatıyor üzerinii sürekli açıyor falan ya bide kıyamıyorum.bende öyle bi alışmışım ki ,kokusunu duyarak ona sarılarak uyuyorumhani derler ya anne kokusuna alışır diye bende onun kokusuna alıştım.kuşumla sarılıp yatıyoruz.bide yavrum bazen uykulu uykulu gözler kapalı sarılıp öpüyor annem diyor bitiyorum işte ozaman ben.RABBİM hepimizin yavrularını bizlere bağışlasın acılarını göstermesin İNŞALLAH.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
ÇALIŞAN ANNELER

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...