Çişi geldiğinde?

11/29/2012 19:30:00

Bebeğin çişinin geldiğini nasıl anlıyorsunuz? 


Mesela Neptün acıkınca ehe öhe diye öksürür gibi ağlama benzeri kesik sesler çıkartıyor, ben öpünce hemen ağlamaya başlıyor. Uykusu gelince kafasını bir o yana bir bu yana hızlı hareketlerle çevirebildiği kadar çeviriyor sanki açık gözünü kapatmayı bilmiyor da altına saklamaya çalışıyor gibi. Ihı, ıhı diye mecali yokmuş gibi ağlıyor. Ilgaz'da da net hatırlamamakla birlikte benzer işaretler vardı sanki. Zaten düzeni oturunca emme ya da uyku saatinin  yaklaştığını saatlerden de takip edebiliyoruz, istisnalar oluyor tabi. Peki bezsiz bebek yöntemini uygulayan anneler babalar, konuşmayan bebeğinizin çişi geldiğini nasıl anlıyorsunuz? Çiş düzeni diye bir şey var mı? Örnekleri bulunur mu? Henüz hummalı bir tuvalet alışkanlığı çalışmasına girmeye hazır hissetmiyorum ama fırsatları kollamaya bebeği yoklamaya başlayabiliriz sanki.

Ynt: Çişi geldiğinde?

11/29/2012 20:04:00

BEN BIR AY ONCE BI LAZIMLIK ALDIM.NE ZAMAN OTURSA CISINI YAPAR.KAKAYI MAALESEF YAPARKEN BELLI EDIYO,SIMDILIK UC KEZ YAKALADIM.AMA CISI GELDIGINI YAPTIGINI ASLA BELLI ETMIYOR. LAZIMLIKTA BILE KALDIRINCA ''AA CIS YAPMIS'' DIYORUM,YUZ IFADESI HAREKETLERI ASLA DEGISMIYOR.EMIR DOKUZ AYLIK OLDU,KENDINI IFADE ETMEYE YENI BASLADI GIBI.INSALLAH BI PAROLA BULURUZ.BIDE CISI-KAKASI HIC DUZENLI DEGIL,HALBUKI YEMEK SAATLERI COK FAZLA SASMAZ.BILEMIYORUM,HEPIMIZE KOLAY GELSIN.AMA IKI YASINDA O HIRCINLIK DONEMI BASLAMADAN HALLEDEBILIRSEK COOOOK SEVINICEM.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bezsiz Bebek

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...