Kreşe ya da oyun grubuna başlayan var mı?

<12>
08/02/2012 20:27:00

Artık 2 yaşında bizim kuzular, bu yıl kreşe ya da oyun grubuna çocuğunuzu başlatacak mısınız?

Başlayanlar deneyimlerini yazabilir mi?

Ynt: Kreşe ya da oyun grubuna başlayan var mı?

08/02/2012 20:52:00

 Ada başladı, herşey bekledıgımden çok daha güzel oldu.12. gün ve neredeyse 1 kg aldı,sabah kahvaltısını ve öğle yemegını orda yıyor,yarım gün orada şimdilik.


  yalnız başına oyun kurablıyor artık,hayvanları yanyana getırıp konuşturuyor fılan,sonra konuşmada sorunluydu,şimdi çok iyi anlaşılmasa da baya baya konuşuyor.

  iki tane sorunumuz var,birincisi hala emdiği için öğle uykusunu orda uyuyamıyor. uyku odasına giriyor, yanına öğretmenını yatırıp,üstüne yatıyormuş,aranıyormuş=) sonra evde bezi tamamen kaldırmıştık,ama orda alışasıya dek bezle takılsın dedi öğretmenı,henüz bezi çıkartamadık orda, evdekı gibi söyledıgı an bezi de çıkartıyoruz direk..

 ben çok ikileme düştüm bu zamana kadar,ama şu an herkese önerebılırım sanırım.kreş süper geliştirici bi olay.

Ynt: Kreşe ya da oyun grubuna başlayan var mı?

08/02/2012 21:39:00

Ben de acaba yarım gun gondersem mı diyorum ama kararsızım. Eğleneceği bir yer bulmam şart. Bir de yiyecek ve icecek konusunda hassas olan ya da en azından benim tarzıma saygı duyabilecek bir yer bulmam lazım.

Peki nasıl alıştı Ada? Sen bekledin mı yanında ilk basta? Ağladı mı senin pesinden? Büyük cocuklardan kendini koruyabiliyor mu? Ya da sadece kendi yas grubunun sınıfında mı?

Çok sevindim çabuk alışmasına, gelişmesine ve mutlu olmasına

Ynt: Kreşe ya da oyun grubuna başlayan var mı?

08/03/2012 04:51:00

biz de Çınar'ı başlatıcaz pazartesi günü..deneyimlerimizi yazarım burdan...çok heyecanlıyım : )

Ynt: Kreşe ya da oyun grubuna başlayan var mı?

08/03/2012 04:55:00

Nasıl zorluk çekmezlermi? bende düşünüyorum fakat duru halen konuşamıyor sizinkilerin konuşma durumu nasıl..ve derdini anlatamadığından çok sinirleniyor ..
yemek olayı nasıl oluyor biz elimizde tabak evin tüm odaları bahçe dolaşıyoruz kreşte peşinde koşarak yediriyorlarmı

Ynt: Kreşe ya da oyun grubuna başlayan var mı?

08/03/2012 12:05:00

  ilk gün bi kez aşağı indi,ilk 4 gün bekledım aşağıda.ağlama vs. olmadı. yemek lıstesınde kesınlıkle sakıncalı bi şey yok,hatta buranın müdürünün annesı,babası da burda çalışıyor,pazara beraber gidip seçe seçe alıyorlar,reçellerını kendısı yapıyor teyze fılan.aile mekanı gibi gibi,bu amcaya osman dede dıyor hepsı mesela..


  evet yaş olarak erken,ada henüz kelımelerle anlaşıyor bizimle,ben bıraz da bunun için ıstedım kreş.şu an barız ılerleme var,herşeyı adıyla söyluyor. Kreşlerde bu küçüklere ayrı bakılıyor,büyüklerle sadece bazı oyunn  saatlerınde bı araya gözetım altında getırılıyorlar.

 şu bızım avantajımızdı,bize çok bağlı değil Ada,hep çok bağımsız oldu,konuştum süreklı onunla,bak burası senın okulun, yenı arkadaşların,oyuncakların ve öğretmenlerın olucak burda.kapıda öğretmenını görür görmez kucagına atlıyor,yolda çiçek koparıp ona verıyor,ilişkilerı çok güzel..

 çok düşündüm,aradım uygun kreşi,hep şu egıtımı,bu eğitimi kendını şişiren yerler vardı,ama burazı öyle samimi,öyle huzlurlu bı yer ki..sahıbı bi psikolog,memeden kesme,konuşma,ya da farklı durumları süreklı soruyorum,yardımcı oluyorlar..

 umarım siz de böyle içinize sinen bi yer bulursunuz..kreş çok çok geliştirici bi yer çocuk için.

Ynt: Kreşe ya da oyun grubuna başlayan var mı?

08/03/2012 12:11:00

ada adına çok sevindim deniz  ,hayırlı olsun her çocuk aynı degıl ada kıpırcanı alışmış hemen maşallah ,çocukaların daha aktif olması için bakıcıdan çok daha iyi olduğunu düşünüyorum ama kreş ıyıyse tabı ada bu konuda şanslı olmuş..

ben burda araştırdım bezli kimse almıyor yeniden bakıcı ayarlamak zorunda kaldım inşallah gelecek yıl başlayacak..

Ynt: Kreşe ya da oyun grubuna başlayan var mı?

08/03/2012 12:16:00

aa ada kreşemi başladı hadi hayırlı olsun. uyumda sağlamış ne güzel.  ya birden düşündümde onu bir yerlerde bırakıp eve tek gelmek fikri çok acaip geldi. anne kuzusu yapçam ben galiba:) işin şakası hazır olduğunda hemen tıpış tıpış gidecekkkk

Ynt: Kreşe ya da oyun grubuna başlayan var mı?

08/03/2012 12:20:00

biz de zaten çınarla aynı familyadan olan ada'dan aldığımız cesarete dayanarak kreşe daha sıcak bakmaya başlayıp pazartesi de başlatma kararı aldık..hayırlısı..

mutlu,bizimki de bezli daha..seçtiğimiz kreşte tuvalet eğitimi de veriliyor..şanslıyız..inşallah alışır da hepimiz rahat ederiz...

Ynt: Kreşe ya da oyun grubuna başlayan var mı?

08/03/2012 12:22:00

 ada evde bezsız,kreşe bezlı başladı,aramızda samımıyet oluşunca,bana söylemeye başlayınca çıkarıcaz dıyor öğretmenı..bakalım..tuvaletı kullanıyorlar ama çiş için şu anda.bi tek onu söyluyormuş şimdilik.


 aa ilk zamanlar öyle kalakaldım ben de=) sonradan bana ve ona ne kadar ıyı geldıgını anladım ama..

  hatta altını nasıl temızlerler,benım gibi temızleyemezler fılan diye düşünuyordum deli gibi...ada'nın öğretmenı anne değil mesela,eskıden bu benı çok rahatsız ederdı,anne olması lazım gıbı gelırdı.şu an bakıyorum da hiç önemlı değil, işini seven,sevgı dolu bı insan olması yeterli..

Ynt: Kreşe ya da oyun grubuna başlayan var mı?

08/03/2012 12:46:00

psychomom adanın gittiği kreş hangi ilde :)

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 AĞUSTOS ANNELERİ VE BEBEKLERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...