doğumumu kolaylaştırdığına inandıklarım!!!

09/17/2011 21:34:00

ben doğumumdan 2 gün öce deli gibi hurma yemeye başladım, doğuma giderken şu duayı okudum defalarca;

Doğum yapacak hanımın sıhhat ve kolaylıkla doğumunu yapması niyetiyle, Önce Âyete’l-Kürsî okunur, sonra (Felâk ve Nâs) sûreleri okunur. Bunlardan sonra da şu âyet okunur:

“İnne rabbekümüllahüllezı halekas semavati vel erda fı sitteti eyyamin sümmesteva alel arşi yuğşil leylen nehara yatlübühu hasısev veş şemse vel kamera ven nücume müsehharatim bi emrih ela lehül halku vel emr tebarakellahü rabbül alemın.

(A’raf suresi 54. ayet)

Meali :

Gerçekten sizin Rabbiniz, altı günde gökleri ve yeri yaratan, sonra arşa istiva eden Allah’tır. Gündüzü, durmaksızın kendisini kovalayan geceyle örten, güneşe, aya ve yıldızlara kendi buyruğuyla baş eğdirendir. Haberiniz olsun, yaratmak da, emir de (yalnızca) O’nundur. Alemlerin Rabbi olan Allah ne yücedir. (A’arf suresi, 54)

aslında bunlar sure, dua yazdığıma bakmayın, özellikle yukarıdaki 54. ayeti çok okudum ve beni rahatlattı manevi güç oldu, hurma rahim kasılmalarını sağlayan bir meyve, (kuru hurma bahsettiğim) bi de son ik ayım çok hareketli geçti suyumun gelmesine bi saat kala bile iş yapıyordum

Ynt: doğumumu kolaylaştırdığına inandıklarım!!!

09/18/2011 17:29:00

Fiziksel olarak comelme hareketini yapabilmek, dogum ortaminin rahatlatici olmasi ve anneyi kesinlikle huzursuz etmemesi. Benim sancilarim nobetcindoktor ve ortamin isigi vs den gerilemisti mesela.

Ynt: doğumumu kolaylaştırdığına inandıklarım!!!

09/18/2011 21:05:00

kegel egzersizlerini de eklemeliyim çok faydasını gördüm.. aish ne güzel yazmışsın..

Ynt: doğumumu kolaylaştırdığına inandıklarım!!!

03/08/2012 05:53:00

Son haftada ananas yemenin de doğumun başlangıcını hızlandırdığı söyleniyor. Lakin bir ananası yemek icab ediyormuş :) Bir de annevebebisi'nin süt kaynatılması ile ilgili bir tecrübesi vardı. Yazsa keşke buraya da.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
ssvd

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...