Yaş farkları az çalışan anneler

07/02/2012 07:57:00

yaş farkları az, küçük çocukları olan çalışan anneler var mı? Nasıl zor oluyor mu ? Bakıcı durumları nasıl? Bakıcılara ne kadar fiyat veriyorsunuz?

Ynt: Yaş farkları az çalışan anneler

07/04/2012 10:35:00

ben yaklaşık iki yıldır çalışıyorum,bakıcısız ve yardımcısız sadece kreş destekli ne kadar üstesinden geliyorum bilmiyorum.ama zaman zaman zorlanıyorum.devamlı programlı ve bir sonraki hamleyi düşünmek zorunda kalıyorum!!!bu yorucu tabiki şartlarınız nasıl bilmiyorum ama en azından ev ve yemek işleri için yardım alsanız ilk zamanlar kolay olur,adaptasyonunuz kolaylaşır iki bebekli hayata:))

Ynt: Yaş farkları az çalışan anneler

07/04/2012 11:57:00

valla bravo size,nerde oturuyorsunuz acaba? o kadar küçük yaşta kreşe aldılarmı bebeklerinizi?

Ynt: Yaş farkları az çalışan anneler

07/04/2012 12:27:00

bizimkiler çalıştığım kurumun kreşindeler. 2 yaşında başladılar. zor oluyor ama okul dönemi sanırım kreş dönemini aratacak....

Ynt: Yaş farkları az çalışan anneler

07/25/2012 11:34:00

Benimkiler henüz kreşe başlamadılar. Büyük 3,5 aylıkken işe geri dönmüştüm, küçük 5,5 aylıkken işe geri döndüm.

Bebelere annemle babam bakıyor. Zorlanıyorum evet, ama bir şekilde oluyor.

Ynt: Yaş farkları az çalışan anneler

07/26/2012 06:15:00

bizimkilerede bakıcı+anne bakıyor ,ben büyük kızım 1 yaşına gelene kadar evdeydim ikinci 4 aylık olunca işe başladım ama zaten yarım gün çalışıyordum 2 aya kadar ,şimdi ise 3 te çıkıyorum, bizimkilerin arasında 11 ay var,ailemden destek alıyorum ama yine de zor,kreşi ise 4 yaşında düşünüyorum açıkcası....

Ynt: Yaş farkları az çalışan anneler

07/26/2012 08:05:00

Ben ikisindede 11 ay nerdeyse 1yıl izin kullandım. Sadece kendim baktım ne annem vardı ne de bir başkası. Şimdi düşünüyorumda çok zor günlerdi. Bakıcıdan çok anneanne yada babaanne desteği tavsiye ederim. Çünkü ev işleri bir şekilde halloluyor. Eşim yardımcıydı sağolsun birde haftalık temizlik için kadın geldi. Ama çocukların ikisi birden ilgi istediğinde yada oynamak istediklerinde bir bakıcıya emanet etmektense o sırada anneanne yada babaanne yada dedeye emanet etmek çok daha iyi bence çocuk psikolojisi yönünden. Genelde büyük çocuklarda ilgi ilk yıllarda biraz eksik kalabiliyor. Küçük sürekli emmek istiyor, kusuyor altını batırıyor vs. Büyüğe hep birazcık bekle annecim diyebiliyorsunuz. Onuda ancak aleden birinin desteğiyle tamamlayabilirsiniz.

Şimdi beraber oyun oynamaya başladılar. Herşey daha kolaylaştı ama yinede 2 çocuğun ev içinde olması bir çok şeyden mahrum bırakabiliyor sizi.

Şimdi ikisinede annem bakıyor. Eylülde oğlum okula başlayacak. Anneanneyi biraz daha rahatlatacağız.

yine çalışma hayatı başlıyor

10/28/2013 04:40:00

benim küçük yaramazlar biri 3,5 yaş dedi.diğeri ise 2.Eşimden dolayı yurt dışındaydık ama çalışma hayatım devam etmek zorunda.Annemle birlikte bir de bakıcı olmasına karar verdik ama büyük oğlum için endişeliyim.çÇok agresif bir çocuk hala kakasını da bezine yapıyor.kreşe vermeyi düşündüm ama daha önceden verdiğimizde çok pişmanlıklar yaşadık.Şimdi de kararsız kaldım kreş mi bakıcı mı.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
 Aralarında yaş farkı az olan kardeş bebeklerin dünyası

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...