Tabii ki E-Bay :)

01/05/2010 12:32:00

Ben e-bay'dan alışveriş yapmayı seviyorum. Hem burada satılmayan markalar için hem de bildiğimiz markaların ürünlerini daha ucuza aldığım için. Burada dürüst satıcıyı bulduysanız gayet rahat alışveriş yapılıyor. 

Ynt: Tabii ki E-Bay :)

01/28/2010 15:30:00

Shipping ücreti satıcıya ve ülkesine göre değişiyor. Ben genelde, shipping'e çok para vermeyi tercih etmiyorum, seçimlerimi hep buna göre yapıyorum. Büyük parçalar almadığım için gümrük sorunu yaşamadım. Yalnız bu alışverişlerde en önemli konu paypall yöntemini kullanmak. Bu şekilde paranız güvenceye alınıyor. Eğer dürüst olmayan satıcıya denk gelirseniz, parayı alıyor, malı yollamıyor. Bu durumda ebay'e şikayet ediyorsunuz ve paranızı iade ediyorlar. Bu tarz satıcılardan kesinlikle uzak durmak gerekiyor. Feedback'lere bakarsanız %100 olumlu olanları görürsünüz, onlardan alışveriş yapınca sorun çıkmıyor. Dün yeni bir sipariş verdim mesela, kargoya verildi maili gelince bir oh çektim. İnşallah alışverişinizden memnun kalırsınız :)

Ynt: Tabii ki E-Bay :)

02/12/2010 14:02:00

aslında memnun kaldığınız satıcılaın isimlerini veya linlerini paylaşırsak, alışverişlerimiz daha da güvenli bir hale gelir :)

Ynt: Tabii ki E-Bay :)

02/17/2010 07:30:00

Günaydın, Benim alışveriş yaptığım, hiçbir problem yaşamadığım satıcıların isimleri şöyle;
gappj
luah1
caribbeantings
redmellys
hotsupermama

Ynt: Tabii ki E-Bay :)

03/08/2010 19:40:00

selam, e-bay alışverişini hep yapmak istemişimdir. pek çok kişiden burdan alışveriş yapmanın hem kaliteli hem de ekonomik olduğunu duydum. benim de birkaç sorum olacak... şimdi bir ürün alıyoruz, shipping'i 9 dolar. bunu neye göre belirliyorlar. ürünün adedine göre mi? kilosuna göre mi? peki aynı satıcıdan aynı zamanda 2 farklı ürün alınca ikisine de ayrı ayrı mı shipping ücreti veriyoruz? satıcı bize bir kıyak geçmez mi :)

Ynt: Tabii ki E-Bay :)

03/09/2010 06:43:00

Merhaba,

Shipping ülkelere göre ve aşağı yukarı istediğiniz ürünün ebat ve ağırlığına göre belirleniyor. Aynı satıcıdan birden fazla ürün aldığınızda tek shipping ödeme opsiyonunuz satıcının sayfasında not olarak görünüyor. Şehir içi kargo veya kurye ücretlerini düşünürsek, okyanus geçen siparişler sizin de dediğiniz gibi 9 dolar gibi bir ücretle kapımıza kadar geliyor (benim rekorum 3 dolar:). Büyük kolaylık, bir kere denemenizi tavsiye ediyorum. Zaten bir kere alışveriş yaptığınızda bağımlılık yapıyor. Buralardan alışveriş yapmak istemiyorsunuz.


Ynt: Tabii ki E-Bay :)

03/09/2010 06:54:00

cevap için teşekkürler :) birden fazla ürüne tek shipping yapılabiliyor demek. rekorunuz 3 dolar, yani başka bir ülkeden aldığınız ürüne 3 dolar shipping mi ödediniz? çok güzel... 

merak ettiğim diğer konu da kaç günde elinizde oluyor? kaybolma durumları yaşandığında ücreti sizden mi çıkıyor? gümrüğe takılma olayı ne zaman oluyor? bazı alıcılardan duymuştum eşyalarının gümrüğe takıldığını ve uğraşmak zorunda kaldıklarını.

paypal hesabım vardı, bir ara kontrol edip kızım için yazlık ürünler almalıyım :)

Ynt: Tabii ki E-Bay :)

03/09/2010 07:07:00

Evet sadece 3 dolara Michigan'dan pijama getirttim. O günüm çok mutlu geçti :)))


En fazla 15 gün sürdü bana ulaşması. Kaybolma gibi bir durumdan çok, alıcı parayı alıp siparişi göndermediği gibi durumlar olabiliyor. Tüm işlemlerimi PayPal kullanarak yaptığımdan param garantiye de alınmış oluyor, Ters bir durum olduğunda; bay'e mail atıp, bu satıcıyla çalışmak istemiyorum, paramı aldı, siparişimi yollamadı dediğimde, hesabıma geri yatırıyor paramı. Bir nevi para sigortası yapıyor ve tabii ücretsiz.

Ben genelde kıyafet alışverişi yaptığım için gümrük sorunu hiç yaşamadım. Duyduğum kadarıyla, ebatça büyük olan ya da elektronik gibi ürünlerde gümrük problemi çıkıyor. Bilgisayar, tv gibi ürünlerde vergi uygulaması olduğundan olabilir diye düşünüyorum.

"elvan" bu gazla kesin başlarsınız alışverişe :))))))

Ynt: Tabii ki E-Bay :)

04/05/2010 10:45:00

selam defdef :) sana birkaç sorum olacaktı. şimdi şu satıcıdan, şu ürünü almak istiyorum : http://cgi.ebay.com/16-Girl-3-5-Corker-Hair-bows-Sparkle-Ribbon-128style_W0QQitemZ250606556125QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item3a595093dd

açıklamalarını tam anlayamadım. ingilizce'n var mı? bu konuda yardımcı olabilir misin? kaç parça ürün için buy it now fiyatını 15,80 olarak belirlemiş? ürünlerin renklerini kendimiz mi seçebiliyoruz? bir de teklif verdiğimde fiyatı 15,80'den düşük olsa bile bizde mi kalıyor? yani epey düşük olsa da :) bu arada kargosu da 9 dolarmış. uygun mu sence? bir de açıklamasında fiyat belirlemiş, onlar ne ola ki?

ayh bir başlayamadım e-bay alışverişine. hergün ürün beğeniyorum, cesaret edemiyorum :)

Ynt: Tabii ki E-Bay :)

04/05/2010 12:59:00

Yardımcı olurum tabi :)


16 tek, 8 çiftmiş bu ürün. Hangi çiftleri istediğini belirtebiliyorsun satın alma esnasında. Şu anda açık artırma devam ediyor. En son verilen teklif 4.28 ama buna yakın fiyatlara alman zor. Çünkü satıcıın belirlediği ücret 15.80. Eğer 15.80'i hemen verip almak istersen "buy it now"ı, açık artırmada şansını denemek istersen 4.28'in üzerinde bir rakamla teklif verip "place bid"i tıklamalısın. 9 dolarlık kargo ücreti ortalama görünüyor, alabilirsin yani. Arkasının kıskaçlı veya klipsli olmasına göre renk seçimi yapabiliyorsun. PayPal kullanarak ödemeni güvenli hale getirelibilirsin. Yani sipariş eline geçip onay verdiğinde paran satıcıya ulaşıyor. Paypal sistemi senin güvenliğin için o parayı arada bir yerde bekletiyor. PayPal kullanmak için ingilizce bilen birinin yardımına ihtiyacın olabilir, ilk alışveriş için sıkıntı yaşamaman için.

Başka sormak istediğin bir şey olursa yardım ederim

Ynt: Tabii ki E-Bay :)

04/05/2010 16:50:00

Aaa ne güzel benim gibi ebayci başka anneler de varmış. :) Ben de sık sık oğluma ciciler alıyorum ebay'den. 1 kere gelmeyen üründe para iadesi alamadım, ama diğer gelmeyenlerde aldım. O da 5-6 dolarlık bir şeydi, aman dedim salladım ama ürün çok güzeldi, body ve üstüne takım ceplerinde alet edevat görünen bir salopetti... Şimdi de ulaşmayan bir ürün var, ona da para iadesi alıcam. Geçenlerde gelmeyen bir başka üründe satıcıyla sorun yaşadım, ben yolladım ama deyip durdu, ne yapayım, elime geçmedi... Ben dikkat ediyorum aslında satıcıların profillerine ama yine de arada olabiliyor. Alışveriş sayıma göre çok da değil bu ulaşmayanlar...

Oğluşun oda tekstillerini de ebay'den almıştım, gümrük olayı oldu tabi tutardan dolayı, paket müdürlüğünden almıştık. Şimdi kıza da yine aynı marka bir takım aldım ebay'den, 25 Mart'ta Türkiye'ye gelmiş ama bana daha kağıt gelmedi, kontrolden geçiyormuş, bekleyeceğim biraz bakalım. Bugün lambası ve battaniyesi geldi aynı takımın, başka satıcıdan almıştım, tutardan dolayı gümrüğe takılmadı tabi, direk kapıya geldi...

Baby GAP pijamalar var mesela arkadaşlar, 18 liraya gelmişti bana kargosuyla, çok de şeker bir pijama. Dilerseniz satıcının adını veririm...


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Outlet Grubu

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...