Tabii ki E-Bay :)

Ynt: Tabii ki E-Bay :)

05/28/2010 07:40:00

tabi, alıcının dürüstlüğüne kalmış... dediğin yöntemi uygulayacağım, ama önce satıcıyla iletişim kurayım diyorum. bu arada eşim de "eline ulaşmadığını nasıl kanıtlayabilirsin? bir kanıt istemezler mi?" diyor. ben de "ebayden parasını geri alanlar var." dedim. deneyeceğim bakalım...

ürün alaska'dan geliyor. amerikanın kuzeyi sorunlu oluyor galiba. ırmakyagmur da beni kanada hakkında uyarmıştı eline ulaşmamış ürünler yüzünden...

Ynt: Tabii ki E-Bay :)

05/28/2010 07:51:00

Hmmm , satıcıyla iletişime gecmen gereksiz bence , zaten gecmişsin daha önce yanlışmı anladım .ne diyecekki , postaladım ben falan diyecek.  Yada varsa track number versin sana , Ptt den takip edip akibetini ögrenebilirsin böylelikle .

Ynt: Tabii ki E-Bay :)

05/28/2010 07:59:00

satıcıya ürünü aldıktan iki-üç gün sonra sormuştum, o zamandan beri iletişim olmadı. o zaman için "dün yolladım." dedi ama, bir hafta kadar sonra ebay'de gönderildiğini belirtti. yani şu valiz işaretini aktif hale getirdi. takip kodu da vermemişti. isteyeceğim bakalım ama takip kodları pek bir sonuç vermiyor. özellikle lc ve lj ile başlayanlar... sadece gönderildiği tarihi, adresi vs. yazıyor.

Ynt: Tabii ki E-Bay :)

05/28/2010 08:07:00

Paypal'le aldın değil mi elvan. Hiç uğraşma takip numaralarıyla bence. Paypal bunu senin için yapıyor zaten. Direkt problemi söyle, hayat'ın söylediği gibi bunu hemen yapmalısın. Çünkü ebay açısından paketi almışsın, puanlama yapmamışsın gibi gözükecek.

Ynt: Tabii ki E-Bay :)

05/28/2010 08:08:00

Hmmm ,belki adam yolladı ama bilgisini sisteme gec girdi . Bence direk sen bir CASE acıver e-bayden , fazla zaman kaybetme . E-bay senin yerine satıcıyla temasa gecer . Cözeceklerse cözerler , yok olmadı negatif feedback bırakacagını söylersin , yine refund ederler.

Bir kere bende böyle birsey oldu . Yanlıs size laptop kılıfı geldi , bende ya refund ya da yenisini göndermelerini istdim .Case actım . E-bay elimdekini göndermemei o sekilde yenisinin gönderilecegi kararını verdi . E astarı yüzünden fazlaya gelecek,bende lanet olsun dedim , case'i kapayıp negatif feedback bıraktım . 2 -3 gün sonra satıcı - revise your feedback requestiyle geri döndü , refund yaparsan olur dedim . Öylece hallettik .

Satıcılar asla istemiyorlar negatif feedbacki , illaki sorunu önemseyeceklerdir

Ynt: Tabii ki E-Bay :)

05/28/2010 08:20:00

hmmm... paypal'den mi başvurmalıyım, ebay'den mi? kafam karıştı biraz... paypal aracı kurum değil mi, banka kartı güvenliğini sağlayan. bu tip işleri de yapıyor mu?

negatif feedback olayını ben de düşünüyorum, ödeme yapılmazsa negatif feedback bırakırım diyordum.

inşallah bugün gelir de, uğraşmak zorunda kalmam...

Ynt: Tabii ki E-Bay :)

05/28/2010 09:40:00

Paypal aracılığıyla yaptığım her alışverişte benim adıma takibi paybal'den istiyorum. onların varolma amacı bu zaten. eğer alışverişini paypalden ödediysen, başvurabilirsin. çok hızlı şekilde çözüm buluyorlar. senin paranı tutan onlar şu anda, istemezlerse zaten satıcıya ulaşmıyor.

Ynt: Tabii ki E-Bay :)

05/31/2010 12:42:00

Merhaba,
bu gruptaki tavsiye üzerine ebay'de SATICI: gappj 'den pijama almaya karar verdim. Ancak baktımki satıcı hong konglu ve ürünün etiketi yok diyor. Sahte mi diye endişelendim. Aranızda bu satıcıdan alışveriş yapan varsa görüşlerini paylaşırsa çok sevinirim. Biraz geç oldu ama defdef açıklamalar için çok teşekkürler:)

Ynt: Tabii ki E-Bay :)

05/31/2010 13:01:00

Ben aynı satıcıdan 5 tane aldım ve kullandım, birkaç arkadaşıma da hediye ettim, ben dahil herkes memnun kaldı. :)

Ynt: Tabii ki E-Bay :)

05/31/2010 13:09:00

bitos ben de aldım bu satıcıdan. kargo süresi konusunda sıkıntı yaşadım bir tek. pijamalar gerçekten çok kaliteli, yıka yıka kullan yani. artık yaz geldiği için kaldırdım, hala yepyeni ama...


rica ederim :))


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Outlet Grubu

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...