Tabii ki E-Bay :)

Ynt: Tabii ki E-Bay :)

04/26/2010 07:20:00

Bitos konunun başlarında anlatmıştık. Bİr bak istersen, bulamazsan, tekrar yazarım

Ynt: Tabii ki E-Bay :)

04/26/2010 10:19:00

defdef :) evet arkası geliyor... cuma günü yine bir takım aldım. ama ondan haber gelmedi parasını yatırmama rağmen.... bu arada size de sorayım, her satıcı ship adresini soruyor mu? ilk aldığım sormuştu, cvp yazdım, 2. satıcı sormadı... bir de satıcı ürünü gönderdiğinde haberimiz oluyor mu? hala ikisinden de haberim yok. birinin üstünden 4 gün geçti birinin 2 gün...

Ynt: Tabii ki E-Bay :)

04/26/2010 10:21:00

Tebrikler Elvan! Aynı satıcıdan alışveriş ettik, bakalım paketlerimiz ne zaman gelecek.

Biz bugüne kadar büyük paket olarak oda tekstilleri dışında 2 şey aldık, anakucağı bazası ve yürüteçli aktivite masası. İkisinde de kargo bedeline razı olmamızın sebebi bu ürünlerin Türkiye'de satılmamasıydı.

Eğer sizin bahsettiğiniz anakucağı da kargosuyla birlikte buradakilere göre uygun ya da burada bulunmayan bir ürünse alınabilir bence. :)

Ynt: Tabii ki E-Bay :)

04/26/2010 11:19:00

Sipping adresin kayıtlı degilmi?

Ynt: Tabii ki E-Bay :)

04/26/2010 11:28:00

shipping adresim ve tel.im kayıtlı, satıcılar kazananın shipping adresini görüyor mu acaba? bir de her satıcı haber veriyor mu şu gün, şu saat gönderdim diye? meraktayım da :)

Ynt: Tabii ki E-Bay :)

04/26/2010 11:30:00

Bazısı veriyor , mai olarak mail boxada düşüyor ama hepsi degil . Merak ediyorsan satıcıya sorabilirsin

Ynt: Tabii ki E-Bay :)

04/26/2010 12:29:00

2. satıcı, az önce mesaj gönderdi, shipping adresimi istedi. bu arada tahmin etmiştim ama gönderdiği mesajıyla da teyit olmuş oldum, satıcı Amerika'da yaşayan bir türk bayanmış :) böylece ingilizce yetersizliği korkusu da rafa kalktı :) gayet rahat bir şekilde merak ettiklerimi sordum. galiba bugün gönderecek...

hayat cevabın için teşekkür ederim sana da :)

Ynt: Tabii ki E-Bay :)

04/26/2010 15:45:00

Merhaba defdef baktım ama sorularımın cevaplarını bulamadım. Hangi siteden üye olunuyor süreç nasıl işliyor güvenli mi ? Cevap verebilrisen çok sevinirim. Teşekkürler...

Ynt: Tabii ki E-Bay :)

04/27/2010 05:14:00

"Shipping ücreti satıcıya ve ülkesine göre değişiyor. Ben genelde, shipping'e çok para vermeyi tercih etmiyorum, seçimlerimi hep buna göre yapıyorum. Büyük parçalar almadığım için gümrük sorunu yaşamadım. Yalnız bu alışverişlerde en önemli konu paypall yöntemini kullanmak. Bu şekilde paranız güvenceye alınıyor. Eğer dürüst olmayan satıcıya denk gelirseniz, parayı alıyor, malı yollamıyor. Bu durumda ebay'e şikayet ediyorsunuz ve paranızı iade ediyorlar. Bu tarz satıcılardan kesinlikle uzak durmak gerekiyor. Feedback'lere bakarsanız %100 olumlu olanları görürsünüz, onlardan alışveriş yapınca sorun çıkmıyor. Dün yeni bir sipariş verdim mesela, kargoya verildi maili gelince bir oh çektim. İnşallah alışverişinizden memnun kalırsınız :)


En fazla 15 gün sürdü bana ulaşması. Kaybolma gibi bir durumdan çok, alıcı parayı alıp siparişi göndermediği gibi durumlar olabiliyor. Tüm işlemlerimi PayPal kullanarak yaptığımdan param garantiye de alınmış oluyor, Ters bir durum olduğunda; bay'e mail atıp, bu satıcıyla çalışmak istemiyorum, paramı aldı, siparişimi yollamadı dediğimde, hesabıma geri yatırıyor paramı. Bir nevi para sigortası yapıyor ve tabii ücretsiz.

Ben genelde kıyafet alışverişi yaptığım için gümrük sorunu hiç yaşamadım. Duyduğum kadarıyla, ebatça büyük olan ya da elektronik gibi ürünlerde gümrük problemi çıkıyor. Bilgisayar, tv gibi ürünlerde vergi uygulaması olduğundan olabilir diye düşünüyorum." 

Daha önceki sayfalarda bu konu ile ilgili yazdıklarımı yukarıya yapıştırdım. Ayrıca PayPal hesabı açmak için şu linke girebilirsin. https://www.paypal.com/tr Alışveriş yapmak için www.ebay.com adresine girebilirsin. Sen bir incele, sormak istediğin bir şey çıkarsa cevap veririm.

Ynt: Tabii ki E-Bay :)

04/28/2010 12:00:00

Ebay gittigidiyor gibi değil, para direk satıcının hesabına geçiyor. :) Şimdiden güle güle kullan aldıklarını.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Outlet Grubu

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...