merhabalar

<123>

Ynt: merhabalar

02/19/2011 12:27:00

arkadaşın güzel söylemiş, zişan; şerefli, onurlu, şanlı demek, ayrıca bir lale cinsi

Ynt: merhabalar

02/22/2011 08:57:00

Ben de 2 yıl yolunu gözledikten sonra yola koyulan oğlum için doğumla birlikte işten ayrıldım. Hazır evdeyken ikinci bebeğimiz de olsun, ikisi birlikte büyüsün sonra işe dönerim diye düşündüm. Kızım da büyüsün işe döneceğim, ama zaman zaman çık sıkılsam da çocuklarıma kendim baktığım için çok mutluyum.

Ynt: merhabalar

02/22/2011 12:33:00

Bende şu sıralar acaba 2. için çok beklemesem mi diye düşünüyorum. Zaten oğlum için evdeyim beraber büyürler bende işe geri dönerim diye düşünüyorum. Bir taraftan da çok korkuyorum. Oğlumu tek başıma büyütüyorum. ailem ve eşimin ailesi başka şehirlerde yaşıyorlar. Eşim desen işleri çok yoğun. Sabah 6.30 da kalkıyor ve akşam geldiğinde tüm enerjisi bitmiş oluyor. Bunları düşündüğüm zaman cesaret edemiyorum ama bir kardeşi olmasını da çok istiyorum. Offf kafam karışık galiba :))

Ynt: merhabalar

02/22/2011 13:12:00

Offf aynı aynı aynı,herşey aynı,kafa karışık,cesaret yok,maddi manevi büyük sorumluluk,çocukluk dönemi değil beni düşündüren sonrası ve sizinde dediğiniz gibi bir çocuk daha olursa işe geri dönmek bir hayal olarak kalacak.Ancak kendi işim falan olursa,ona da sermaye lazım....

Ynt: merhabalar

02/22/2011 14:12:00

oykununannesi, işte bu yüzden ben arayı az tutmak istedim, hem de ikiz gibi büyürler dedim, ama senin için de geç değil gerçi neye göre geç yani, herkesin kendi tercihi ama şimdi olursa en azından aralarında 4 yaş falan olur, o da 1-2 yaşına gelince işe dönersin, yoksa şimdi ertelersen hep ertelersin, sonra hadi ikinci de olsun dersen o zaman işte hayat tam ortasından bölünmüş gibi oluyor bana göre. Ben şimdi bile diyorum ki tam rahata ermiştim Yağmur açısından, işte uyku düzeni falan. Sonra da düşünüyorum, işte 1 yıl sonra kızım da 1,5 yaşında olacak, o zaman ikisi birlikte adım adım büyüyecekler, hatta evde hep oyun arkadaşı olacaklar birbirlerine.

ra_she_de, bak ben de hemen hemen seninle aynı durumdayım, ailelerimiz başka şehirlerde, burada akrabamız vs. yok. Eşim akşamları geç ve çok yorgun geliyor. Ama benim şansım bütçeme ve kafama göre bir yardımcı bulmuş olmam, yoksa herhalde çocuklarla annemlere falan giderdim sık sık.  

Ynt: merhabalar

02/22/2011 14:55:00

ayşegül aynı şeyi bende düşünüyorum ikinci çocuğa hamile kaldığım zaman ya da en azından hamileliğim ilerlediği zaman bir yardımcı bulurum diye ama evim küçük ve tüm gün dipdibe olacağımız için nasıl olur bilemiyorum. iyi anlaşacağımız biri olması lazım mutlaka. zaten yardımcı olmadan başka türlü de altından kalkmak zor gibi. yazdıklarınızı okuyunca cesaretim artıyor :))

Ynt: merhabalar

02/22/2011 15:45:00

Ben "ahh ahhh nasıl bulacağım İstanbul'da iyi, güvenilir birini" diyordum ama şans yüzüme güldü. Sen de iyi birini bulursun bence. Benim arkadaşlarımda böyle peşpeşe çocuk vardı, hamileliğimde özellikle bana çok destek oldular, birlikte büyümenin avantajlarını anlattılar, hele oyun oynamaya başladıktan sonra tabi anlaşan kardeşler olurlarsa daha da güzel olmuyormuş. Bizimkiler şimdiden biraz biraz oynamaya başladılar. :)

Ynt: merhabalar

02/23/2011 07:04:00

Sanırım arkadaş çevresi de önemli bu konuda. Ben bazen ikinci çocuk dediğim zaman arkadaşlarım delirdin mi daha biri bebek nasıl baş edeceksin bir tane yetmiyor mu gibi şeyler söylüyorlar. Ama ben istiyorum mutlaka bir kardeşi olsun diye oğlumun. Zaten büyük şehirlerde yanlız büyüyorlar çocuklar en azından kardeşler destek olurlar birbirine diye düşünüyorum.

Ynt: merhabalar

02/23/2011 07:17:00

Ben de fikirlerini sormuş olsaydım eminim arkadaşlarım aynı şeyleri söylerlerdi, delirdin mi diye, çünkü hamile olduğumu duyan herkes, "çok cesursun, Allah akıl fikir versin, Yağmur çok uslu herhalde" gibi laflar ettiler, ki ben hala iyi ki yapmışım diyorum, eğer çocuk bakmak zor gelseydi kimse çocuk yapmazdı, nasıl herkes ilk bebekten önce bunları hiç düşünmüyorsa ki kimse de çocuk yapma, deli misin demiyor, o zaman 2.bebekte de denmemesi lazım!!! Tamam iş yükü artıyor ama şu da var kimi bebek 10 bebeğe bedel oluyor, çok yoruyor, kiminin de 2-3 çocuğu olur ama başka birinin 1 çocuğundan daha az yorarlar. ;)

Ynt: merhabalar

02/23/2011 07:51:00

doğru dediğiniz gibi çocuktan çocuğa değişiyor. oğlum aslında sakin bir çocuk ama çok hareketli yani öyle bağırıp ağlaması huysuzluğu yok ama yerinde durmaz heryeri kurcalar o yüzden sürekli peşinde olmam gerekiyor. bir tek uyku sorunumuz var 14 aylığız ama hala deliksiz uyuyamıyoruz. bir de ilk çocuk ve ailem tarafından ilk torun olunca çok üstüne düşülüyor acaba kıskançlık olur mu? size birşey daha soracağım doğumunuzu sezeryan mı yaptınız normal mi??

<123>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Çocuğunu kendisi büyütmek için iş hayatından vazgeçenler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...