bloggerlar gücü aşkınaaa

Ynt: bloggerlar gücü aşkınaaa

09/01/2010 16:35:00

Kızlar
benim paşa oğlumun beslenme ile ilgili bir sorunu yok çok şükür :)
İlk 6,5 ay sadece anne sütü, 7,5 aylık olana dek anne sütü + akşam muhallebisi, sonrasında da gündüzleri kahvaltı+ sebze ç + yoğurt+ meyve + muhallebi, geceleri de yatarken emme + gece uyandığında 1 seans emme ile devam ediyoruz. Son 2 haftadır sadece gece kalktığında 1 kere emyor zira emecek birşey kalmadı...

Gerçekten ne denediysem emzik biberon vs hiçbirini kabul etmedi oğlum. Doğal olmayan her şeye gıcık küçük bey :) Akşamları 10 gibi yatıp 4 saat sonra kalkıyor sonra 4 te 5 te bazen 6 da veya 7 de kalkıyor. Ne için dersen , hiiçç koca bir hiç.. Annnnnnneeeeeeeeeeeeeeeee diye ağlıyor, gel diyor bana yani. 2 aylıktan beri yatağında yatıyor, yanımda yatırdım ondan evvel gene aynı şeydi, yatağına koydum gene aynı şey, kendi yatağıma aldığım gecelerde bile rahat rahat 3-4 kere kakıyordu. Ben de dedim ki eh yat o zaman kendi odanda nasılsa her türlü kalkıyorum..

Akşam muhallebisi 200 cc civarında, diğer öğünlerde de nazar değmesin itiraz ettiği bir şey yok, hapur hupur yani aç değil ..Gündüzleri toplamda 3 saat kadar uyuyor, 2 kısa uyku şeklinde.. Ne yaptıysam ne ettiysem çözüm bulamadım. 3 aylıkken diş çıkardı bir tek o net mahvetti bizi.. Herkesin 4-5 aylıkken uyku düzeni oturttuğu dönemlerde biz sabahlara dek diş yüzünden sayıklıyorduk.O da bizi çok etkiledi biliyorum..Henüz hiç 10-12 saat uyuduğumuz olmadı be Solmaz cım, darısı başımıza..

Ynt: bloggerlar gücü aşkınaaa

09/01/2010 16:48:00

 Solmaz maşallah diyelim o zmn kuzuna,benim oğlumda gece yatmadan önce karnını ne kdar doyursamda en az iki sefer uyanıyo..emiyo,bazen emicek bişey olmuyo ve malesef benimki biberon asla almıyo,kaşık maması yiyo gecenin bi körü!
 SDB : Sanki biraz alışkanlık olmuş onda gibi :S
Başka bi ihtimal kalmıyo beslenmesi iyi dediğinde..
Benim oğlumda bu aralar emmek için deil keyfi uyanıyo bağarıyo anniiii die,yanımada alsam bi oyana bi buyana oynuyo yatakta uyutmuyo resmen.Afacan bunlar afacann..

Ynt: bloggerlar gücü aşkınaaa

09/01/2010 16:52:00

Bir yanım diyo ki akışına bırak, nasıl giderse kendi gitsin belirlesin rotasını.. öbür yanım diyo ki ee bu uykusuzlukla nereye kadar dayanacaksın, 9-10 kilo oğlanı her gece indir kaldır sırtla evir çevir kolay gelmiyor artık bana.. bilemiyorum. neyse kuzularımıza her şekilde allah sağlık versin..başka bir dileğim yok.. Bloggerların listesini daha fazla kişisel durumumla meşgul etmeyeyim, hepinize sevgiler.

Ynt: bloggerlar gücü aşkınaaa

09/02/2010 09:45:00

herkese merhaba arkadaşlar :)
herkesin bloguna baktım çok güzel !
sormak istediğim bir sürü sorunun cevabını şimdiden aldım bile.

hepiniz izlemedesiniz ona göre:)
ve diğer arkadaşlar
siz neredesiniz???

http://birdamlacikyagmur.blogspot.com

Ynt: bloggerlar gücü aşkınaaa

09/07/2010 08:45:00

Herkese merhaba,
Sanki buraya bu satırları yazdım diye oğlum tam 1 haftadır beni yalancı çıkarırcasına uyuyor..
Şöyle ki her akşam inat ettim onu 20.30 gibi yatırıyorum. Elebtte önce banyo , sonra masaj, sonra pijamalar, sonra muhallebi, sonra 30 dakika kadar baby tv seyrediş ve rahalatlama sonra da 20.30 da uyuma.. İnat ettim her akşam 20.15-20.45 arası uyutmaya hedeflendim. Ve sonuç: uyuyor ..

Omuzumda sallayıp yatırıyorum. Saat 01 veya 02 gibi kalkıyor. Emiyor . Tekrar yatıyor. Bazen 1 kere daha emmeden 1 saat sonra kalkıyor bazen de 2 saat sonra . Ama en az sabah 7 ye dek uyuyor. gecede 2 kez kalkar olduk..Ne diyeceğimi şaşırdım vallahi.. Rutin düzeni bozmuıyorum diye mi, bebekleri ne kadar erken yatırırsan o kadar uyur lafı doğru diye mi, aysun hemşire ile sözleştik yarın randevumuz var, kadıncağız gelecek ben diyeceğpim ki uyanmaları gecede 2 ye düştü diye mi.. Bilemiyorum vallahi...

bir de dikkat ettim, kakasını gündüz bol ve güzel yaptığında gece daha az uyanıyor..
Bu çocuklar adamı rezil eder vallahi..Gelişmeleri anlatırım size de..
eğer bu düzen bozulmazsa ki, Allah acısın da devam etsin böyle ,
size de faydam dokunabilecek bilgiler vermeye çabalayacağım.
Sevgiyle kalın,

Ynt: bloggerlar gücü aşkınaaa

09/07/2010 11:20:00

Çok sevindim bu şaşırtıcı duruma=)

Bebekler rutin şeyleri severlermiş,yani alışkanlık kzandırmak gerek tabiki..
Umarm düzeniniz bozulmaz..
Sevgiler.

Ynt: bloggerlar gücü aşkınaaa

09/09/2010 16:51:00

merhaba ben de geldim!
http://durubugunneyapti.blogspot.com

uyku sorunları çözülmüş sanıyorum. ihtiyacı olan olursa diye yazayım dedim, gündüz uykuları arasındaki uyanık kalınan sürenin gereğinden "az" olması da gece uyanmaları için çok önemli bir sebep. bizim 3-7 ay arası hiç gece uyanmamız olmamıştı. 8 gibi uyur, 11:00'de uyku öğünü alır (meme), sonra sbah 6:30da kalkardı. dişle beraber bozuldu. düzelmedi. sonra babywhispererforums'daki bir annenin yardımıyla keşfettim ki 9 aylık kızımı gündüz hala 2.5 saat uyanık tutuyorum. 3 saate çıkardık, epeyce rahatladık.

sevgiler,

Ynt: bloggerlar gücü aşkınaaa

09/09/2010 17:59:00

Moodswing,
bizim uykumuz sabahları 7 de kalkış 9 9.30 da yatış 11.30 gibi kalkış, öğleden sonra da 15.30 gibi yatış idi. Yani 4 saat kadar.. Akşam da 20.30 gibi yatış gene...Ama bizde bir şey farkettirmedi..1 hafta kadar sakin sakin gecede 1-2 kalkıyoruz diye sevinmişitim..amaaa size yazdığımın akşamında gene gecede 8 kere kalkar olduk..Ben artık bir şey yazmayayım, ne desem yalan çıkıyor..

Aysun hanım ile görüştüm. durumumun kısaca özeti şudur. Bu çocuk kendi başına uyumak ister, akşamları saat 7 - 7.30 gibi yatmalıdır, sen bunu ağlat . Başka bir sebepten değil anne her durumda etrafında olsun diye sık sık uyanıyor dedi... İster gecede 100 kere yatır kaldır Tracy H. yönetimi ile ister 1 saat ağlat feber yöntemi ile.. Bilmiyorum

Onu yapacak ve dayanacak güç ve kafa sakinliği lazım, benimde şu anda o gücüm yok. Ama ay itibari ile de 10. ay içindeyiz, bundan geçe kalırsam yapamayabileceğimi veya çok daha zor olacağını söyledi....Benimse söyleyecek bir şeyim yok, tatil dönüşü ya ağlatıcam ya da eziyet çekmeye devam edicem..Bilmiyorum sakin kafa ile kendimi dinleyip çözüme varmam gerek.. Herkse iyi bayramlar.

Ynt: bloggerlar gücü aşkınaaa

09/09/2010 18:50:00

SDB,

Aysun Hanımla görüştüyseniz bir uzman görüşü varsa ortada problem yok. Ama ben yine de aklıma takılanları söylemeden geçemeyeceğim.

Sabah uykusuna 2,5 saat, öğlen uykusuna 4 saat sonra yatıyor olmasına takıldım. İlk ara kısa, ikincisi uzun diye. Yine bir babywhisperer  annesinden özellikle sabah ilk uyku arasını kısa tutmamak gerektiğini duymuştum. Bebeklerimiz aynı yaştalar. Bizim düzenimiz şöyle:

Sabah 7 uyanış,
10-11:00 ilk uyku
14:00-15:00  ikinci uyku
18:00-18:30 akşamüzeri kestirmesi
20:30 akşam uykusu.

Saatler değişebiliyor, bazen 1 saat değil 1,5 saat ya da saece 45 sakika uyuyor. Ama her koşulda akşamüzeri kısa bir kestirmeye teşvik ediyoruz. Bu kestirmeden 7:'de de uyansa, akşam uykusuna yatırmak için 3 saat beklemiyoruz, 8:30'da yatırıyoruz.

Diğer yandan Aysun Hanım'ın "Başka bir sebepten değil anne her durumda etrafında olsun diye sık sık uyanıyor" yorumu da mantıklı geldi. Ama ben ağlatmaktan yana değilim. ferber bir yana, yatır kaldıra da gönlüm razı olamıyor malesef. (Ben emzirerek uyutuyorum son 2 aydır, onu çözmeye çalışıyorum.) Aylar önce yaptığımızda çok kolay olmuştu ama bu ara denediğimizde Duru ağlamaktan krize giriyor. Kaldırınca da sakinleşmiyor. O yüzden sıkıştım, denemeye korkuyorum.

Aynı dönemleri yaşadığımız için, beni de haberdar edersen sevirim durumlardan. Çünkü fazla gecikmeden ben de emzirerek uyutma işine bir çözüm bulmak istiyorum.

Sevgiler,

Ynt: bloggerlar gücü aşkınaaa

09/09/2010 19:16:00

Şöyle bir yazım yanlışım olmuş..Hata bende..
Önceleri sabah kalkışın üstüne 2-2.5 saat sonra uyku ile
7 de kalkış 9-9.30 yatış idi...

Geçmiş zamanı örnek verdim, şu an 7 de kalkış 10-11 arası ilk uyku. 2 saate yakın uyuyor. 12.30 -1 gibi kalkıp öğle yemeği.. Akabinde 4-5 arası öğleden sonra uykusu ..genelde o uyku 1 saat civarı oluyor.. Akşam da 8.30 gibi yatış . Yani 3 uykuya da genelde 3,5 saat gibi bir uyanıklıktan sonra yatıyor..Ben sadece gece 1 veya 2 arası kalktığında emzxiriyorum, onda da pek süt kalmadı zaten , rahatlıyor minik elleri ile beni seviyor sonra dalıyor. Ama ondan sonraki uyanmaları felaket işte..Malesef sebepler bana da mantıklı ve akıllıca gelse de, ağlatma fikrinden çok hazzetmiyorum.Üstelik kendisi bana oğlumu her huzursuz hissettiğimde sakinleştirmek için bir yöntem gösterdi. Başını usulca tutup ama kuvvetli ve kararlı bir şekilde omuzuna yasla, bir elinle de sırtına güven verici bir kuvvetle masaj yap sakinleşsin ve senin omuzunun güvenli limanı olduğunu anlasın kendini gevşetsin rahatlasın dedi. Bunu 2 gündür deniyorum ve ne hale geldik söylemeliyim. Oğlum benim daha yumuşak halde yaptığım ve kendisini mırıldanarak omuzuma yaslasdığım zamanlara kkyasla şimdi başını her tutuşumda çığlık çığlığa ağlıyor.. Sabrımı korumaya ve sakin kalmaya çabalıyorum ama beni itmeye başladı...Hani bu iş bebekleri sakinleştiriyordu der buldum kendimi arka arkaya.. Bu başını tut ve kararlılığını hissettir methodu Doruk'u 2 gündür sinirli yaptı..Ben bırakacağım sanırım üstelemeyi..
Ben naçizane emzirerek uyutmayı şöyle kesitiğimi belirteyim. eve 1 hafta süre ile anneannemiz gelmişti, yatırıken emzirmeyi böyle kesitm. Ya o alıyor Doruk2u kucağında sallayarak unutturuyordu, ya da evde pusetine koyup ileri geri sallıyorduk. 1 hafta gibi bir sürede artık yatarken anne meme vermeyecek fikrine alıştı. Gece kalktığında da omuzuma alıp hafifçe sallanmaya devam ediyorum.. İstesem şimdi de o tek emzirmeyi vermeyebilrim, zaten Eylül sonu gibi onu da kaldıracağım. Ama bizim sorunumuz yeniden uyutabilsek bile yatırdıktan sonra tekrar kalkması..
Bu anlamda bizim aysun hanım ile emzirme / emzirmeme başlığında bir çalışmamaız olmadı.
Seni ve Duru'yu takip edebilmek için ben de izleyicilerinize eklendim hatta Terör anneler için yorum bile yaptım :))
Görüşmek üzere,


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
1 yaşından küçük bebeği olan bloggerlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...