iştahsız bebek

09/13/2011 06:32:00

Eminim hepiniz zaman zaman bu iştahsızlık ile uğraşıyorsunuzdur. Sorunları,çözüm önerilerini paylaşalım.
Tuna genel itibariyle yemek seçiyor. mesela peynir,şeftali,domates,çorba sevmiyor. yumurta,balık,mısır,karpuz ile arası iyi. ama ben çeşitlilik yaratmak istiyorum. bu konuda sıkıntılıyım. Ayrıca bazen ağzında tutma,püskürtme yollarına başvuruyor. Ama bu konuda onu suçlayamam. Kanımca suç bizde. Miktarları az tutmayı beceremiyoruz. yumruğu kadar midesi olduğunu unutup baskı yapıyoruz. Bunu defalarca kendime hatırlatmama rağmen yine aynı hatayı yapıyorum.

Ynt: iştahsız bebek

09/13/2011 17:25:00

Peynir onatta sevmiyo ama 4-5 gündür her sabah hatırı sayılır kaşar ve domates ma igloyu veren arkadaşlar var onu deneyebilirsin, oda olmazsa balık yağı şurubu..Bi de biraz zaman geçince tekrar denemek gerekiyo,damak zevkleri değişiyo ve gelişiyo bunlaıunda..Sebzeli eli çorbayı dolu dolu bi kae yediğimiz için er gün içim rahatlıyo benimde..Kendisi yemek yediğini sansa da yetiyo ,elinde bi çatal ya da kaşıkla tabağa batırıp uğraşırken yediriyorum,fazla uğraşıp,boğuşmadan bi tabak yemek bitivermiş..Kolay gesin..İştahlı günler:)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...