tuvalet eğitimine başlayan var mı?

Ynt: tuvalet eğitimine başlayan var mı?

04/24/2012 21:17:00

Bizde de lazımlık var bir tane, hani şu oturduğu yeri çıkıyor ya, işte orası Efe nin poposuna yapışıyor kalkıverince dökülür diye banyodan başka yere koyamadım :)

Ynt: tuvalet eğitimine başlayan var mı?

04/24/2012 21:18:00

Biz de 1 haftadır bezsiz dolaşıyoruz, ilk kez kakasını söyledi ve yaptı, hatta "oh be popom yahatladı" dedi ama sonraki 2 gün benim açımdan tam bir kabustu, lazımlığa oturuyordu ama ne çiş ne de kaka yapmadan kalkıyordu, tabii kalkar kalkmaz da küloduna... sonra da bana dönüp "anne kızdın mı bana" diyordu. Anne babanın tavrı çok önemli bence de, "hayır kızım kızmadım olabilir kazalar ama lazımlığa yapmalısın bak külodun ıslanınca rahatsız oluyorsun" diyerek alttan alıyordum... 

  2 günün sonunda çişimizi kazasız lazımlığa yapmaya başladık ama bu sefer de kaka problem, lazımlığa yapmak istemiyor, ödül vaadederek ikna etmeye çalışıyorum umarım en geç 1 haftaya kaka problemi de çözülür de külotlarımız rahat eder :)
  Gece ise çok dengesiz bazen kuru kalkıyor bazen yapıyor akşamları sıvı alımını azaltmaya çalışlıyoruz ama süt içmeden uyumaz ki gece kaldırınca da yapmak istemiyor uykusu tatlı çünkü... bir de benim gece konusunda kafam çok karışık kimisi gece çişe kaldırmamak gerek diyor kimisi kaldır diyor çok bunaldım gece meselesinden... 

Ynt: tuvalet eğitimine başlayan var mı?

04/24/2012 21:36:00

Hahaa bu konudan sonra pek bi guncel oldu. Soyleki: Arda bir kac gecedir kuru kalkiyor diye bu aksam bez takmadik. Cise de kaldirmadik. Simdi yatarken kontrol edeyim dedim. Coraplari haric, uyku arkadasi dahil alti ustu ve tum yatak sirilsiklam :)) toptan degistirdim ve bezi takiverdim ;)

Ynt: tuvalet eğitimine başlayan var mı?

04/24/2012 21:44:00

ben de sürekli kontrol ediyorum, şimdilik kuru ama heran herşey olabilir ne zormuş ya bu çiş işleri, pehh  :P

Ynt: tuvalet eğitimine başlayan var mı?

04/25/2012 05:12:00

Biz hallettik o isi en.buyuk yardimcim kizimin tuvalet kitabi ve ruya tuvalet aliskanligi ediniyor isimli kitaplar oldu tavsiye ediyorum

Ynt: tuvalet eğitimine başlayan var mı?

04/25/2012 06:18:00

Peki hangi lazımlığı aldınız? Adaptör aldım ama henüz lazımlık almadım. Ben de haftaya başlamayı planlıyorum. 1 hafta izinli olacağım. En azından bir başlangıç yapıp hazır olup olmadığını anlamak istiyorum.

Ynt: tuvalet eğitimine başlayan var mı?

04/25/2012 06:40:00

Esrscigim pszartesi basliyorum cabukcsk cozeriz tualet olsyini insallah:)

Ynt: tuvalet eğitimine başlayan var mı?

04/25/2012 07:03:00

benim oğlanda hazır aslında soyluyor gelince falan ama sabahları dolu bir bezle uyanıyor hala. sadece 1 veya 2 kez kuru kalkmıştır şimdiye kadar. akşamları sıvıyı kesmem lazım sanırım.

Ynt: tuvalet eğitimine başlayan var mı?

04/25/2012 09:19:00

ben 2 gün lazımlığını odasına ve salona taşıdım ki anladığım anda hemen otursun diye. hatta birgün kendi altındakileri indirdi çiş yapıcak defne dedi oturdu hemen kalktı topladı üzerini 5 10 kere oyun gibi oynadı böyle sesimi çıkarmadım ki alışsın diye. ama artık lazımlığa değil klozete tutuyorum hemen bez bağlıyor olsamda.  çişini yapıyorda kaka yapmıyor tuvalete. ve çişini yaptığı anda şarkı söylüyoruz hemen "detne tulete çişini yaptııı" diye:) Birkaç gün belk 1 2 hafta sonra tekrar bezsiz denemeye başlıyacağım bakalım.

Ynt: tuvalet eğitimine başlayan var mı?

04/26/2012 19:02:00

biz hallettik tuvalet olayını..geçen yaz...alıştırma külotları yardımcı oldu...evde 1 hafta da öğrendik  arada kazalar oldu tabii.. ama hoşgördük..bitti..artık nerde ne zaman yapacağına kendi karar veriyor..


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ekim-Kasim-Aralik 2009 Dogumlu Yavrular ve Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...