Yatılı bakıcı konusunda tavsiyeler

12/14/2010 13:43:00

Merhabalar,


Bir süre önce iş nedeniyle Urfa'ya taşındık ve geldiğimizden beri bakıcı sorunumuzu çözemedik. Öğrendik ki burada eve gelip bebek / çocuk bakma işi pek yaygın ve -bakıcı kadınlar ve aileleri açısından- istenilen birşey değil. Bizim de çocuğumuzu bir başka eve bırakma şansımız olmadığından ve işimiz gereği çok seyahat ettiğimizden en sonunda yatılı bakıcı seçeneğini değerlendirmeyi düşündük.

Şimdi düşüncemiz Türk veya yabancı (ki genelde Türk yatılı bulmak epey zor), içimize sinen birini bulup oğlumuz en azından 2,5-3 yaşına gelinceye kadar bu kişiyle devam etmek.

Ancak birincisi özellikle yabancı bakıcıların büyük şehirler dışındaki illere gelmeyi tercih edip etmediklerini bilemiyoruz. Aranızda küçük veya merkeze uzak bir ilde olup da yatılı bakıcı bulan var mı? Bulduysa tavsiyeleri ne olur?

İkincisi, genel olarak, yatılı bakıcısı (özellikle yabancı yatılı) olanların hem bakıcı seçimi hem de yatılı bakıcıyla deneyimleri konusunda söyleyecekleri varsa dinlemeyi/okumayı çok isterim.

Çok teşekkürler. Sevgiler...


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gündüzlü ve Yatılı Bakıcı, Dadı, Oyun Ablası İlanları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...