morale ihtiyacım var diyenler buraya :(

03/19/2011 19:27:00

3 gün önce özgür emerken damağıyla resmen memeyi dişledi. aylardır da oldukça haşin emiyordu zaten. defalarca göğüs ucu yaraları, mastit, kutu kutu antibiyotik...
bu sefer artık o memeyi emzirmeye bile dayamanadım. o kadar canım yandı ki. göğsümün ucundan kan geliyor, iltihap gibi birşey aktı örneğin bu sabah. pompa ile sağıp sağ göğsümün sütünü biberonla verdim 3 gün. bugün 4. ay kontrolümüz için doktora gittik (jinemed). 3 doktor göğüs ucumu gördü ve 4 ay buna nasıl katlandığımı sordular. sütümün kesilmesi için ilaç verildi. sabahtan bu yana ağlıyorum. kuzumun yüzüne bakamıyorum daha kötü olmamak için.

Ynt: morale ihtiyacım var diyenler buraya :(

03/19/2011 19:35:00

3

Ynt: morale ihtiyacım var diyenler buraya :(

03/19/2011 19:50:00

lütfen kendinizi üzmeyin annelik sadece emzirmek demekmi siz önemli olan dört ayı bitirmişsiniz zaten elinizde olmadanda memeyi kesmek zorunda kalmışsınız benimde göğüs ucu yaram vardı 15 gün ilaç kullandım üç ay emsin yeter diyordum hep şimdi gittiği yere kadar diyorum.ayrıca doğduğu günden beri mama veren vermek zorunda olan annelerde var sizin ek gıdaya geçmenize bile az kalmış çok şükür.bebişinizin sizin gülen yüzünüze ihtiyacı var lütfen üzülmeyin

Ynt: morale ihtiyacım var diyenler buraya :(

03/20/2011 03:05:00

Benim sütüm kendiliğinden kesildi, oğlum emmedi, pompayla da bir yere kadar. Bir hafta kadar niye niye niye diye dolaştım, oğlum emmek isteseydi de acılar çekseydim keşke. Karar senindir, ben kendi yaşadığımı söyleyeyim, oğlum daha az düşkün değil bana, neredeyse yatana kadar kucağımda, uyuturken emzirme pozisyonunda, odadan çıksam gözü beni arıyor, fiziksel ve mental gelişimi yaşıtlarından geri değil, hatta bazı konularda erkenci maşallah. Tek derdim sütümden geçecek olan antikorlar sayesinde bağışıklığının anne sütü alanlara göre daha düşük olması ihtimali.  Başka bir doktor daha dene, ayrı bir tavsiye daha versinler, ayva çekirdeğini üç gün gülsuyunda bekletince jelleşiyormuş, o iyi geliyor göğüs ucundaki yaraya, www.hayalalani.blogspot.com adresinde okumuştum, o bir de gül özlü bir krem bulmuştu sanıyorum. Aklında keşke kalmasın, mecbursan, tek çare buysa da bir damla anne sütü alamamış bebekleri düşün. Hepsi bir şekilde büyüyor. Bu şekilde düşünmezsen psikolojin iyice bozulur, o şekilde de oğluna faydan dokunmaz. Önce sen iyi olacaksın, uçakta seyahat ederken bir güvenlik kuralı var hani:  Oksijen maskesini önce anne takacak, sonra çocuğuna takacak.

Ynt: morale ihtiyacım var diyenler buraya :(

05/11/2011 09:32:00

Benimde morala ihtiyacım var ama konu bambaşka.

İçim sıkılıyor.Sizleride sıkmak istemem ama yazmazsam patlıcam.Eşim kendi aleminde.Çocukla kendimi çok yalnız hissediyorum.Oğlumu çok seviyorum ama ne biliim kendimi kısıtlanmış gibi hissediyorum.Kaç aydır hep evdeyim.Dışarda gittiğimiz yerler hep aynı.Market,yürüyüş arada dışarda yemek bukadar.eşim dün akşam çiğ köfte partisine gitti mesela.Ben evde onu bekledim oğlumla.Yarında maraşa gidecekmiş.İş için gerçi ama olsun.Ben gene evde oğlumla.offffff.İçim sıkılıyo.Bende gezmek istiyorum.

Ynt: morale ihtiyacım var diyenler buraya :(

05/12/2011 07:44:00

acaba tüm annelerin duygusu böyle mi? ben de aynı şekilde hep darlanır haldeyim. itiraf etmek gerekirse kimi zaman sadece özgür'ün bir sonraki uyku saatini bekliyorum.

evimiz asansörlü olmadığından eşim olmadan dışarı da çıkamıyoruz. arabayı indir, sonra özgürü indir...zor geliyor tek başıma.

aslında arada bir görüşsek ne güzel olur. birbirimizi rahatlatırız.

Ynt: morale ihtiyacım var diyenler buraya :(

05/13/2011 07:44:00

napalım kızlar bütün annelerin ortak sorunu bu bebeişlerimizin yürümesini bekliyecek biraz daha büyümesini sonra heryeri fethedecez :)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Kasım Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...