İkiz yavru bekleyen yokmuuuu ???

Ynt: İkiz yavru bekleyen yokmuuuu ???

05/30/2012 10:02:00

Gamzecim aslında benim kv iyidir bi problemim yok ama çocuk bakmak konusunda bende pek istemiyorum ama ne yapalım mecbur birazda. Kendi annen olunca en azından nazın geçiyor. benim annem çocuk konusunda biraz otoriterdir :)) bi sıkıntısı yoksa çocuğun hemen ağladığı gibi almaz. ayakta sallamaz falan gibi şeylerde. Zaten bende ayakta sallamaya falan alıştırmak istemiyordum onun içinde sıkıntı yaşamıyoruz. Ama kv de biraz potansiyel var ayakta sallamak konusunda :)). Artık bi şekilde halledicez.  Fön makinesini bende kullanıyorum susturucu olarak :) mayışıyorlar hemen...

Ynt: İkiz yavru bekleyen yokmuuuu ???

05/30/2012 16:05:00

Benim kv saolsun nazi sallamaya alistirdi kp de nisana karpuz yalatti bide surekli opup tukuruk kokutuyolar bende dayanamayip soyluyorum aramiz acilacak benim her yaptigim onlara onlarin her yaptigi bana ters geliyo malesef :(

Ynt: İkiz yavru bekleyen yokmuuuu ???

05/31/2012 06:18:00

Arkadaşlar, fön makinesini sakın sakın kullanmayın bebeklerinizde. Bu son zamanların en büyük yanlışlarındanmış, çocuk doktorları bunu kesinlikle önermiyor hatta yasaklıyor çünkü fön makinesi desibeli en yüksek makinelerden. Kuaför çalışanları üzerinde yapılan araştırmalarda bu kişilerde beyin ve kulak fonksiyonlarında ciddi hasarlar olduğu saptanmış. Hassas ve narin bebekler üzerindeki etkisini siz düşünün..Bebeklerinizin sakinleşmesini istiyorsanız onlara KURAN dinletmenizii şiddetle tavsiye ederim. Bu şekilde uyuyan bebeklerde müthiş gelişimler, ruhsal yönden rahatlama hissedilmiş.Bana da başta tuhaf gelmişti ama çevremde deneyip onaylayan çok kişi var

Ynt: İkiz yavru bekleyen yokmuuuu ???

05/31/2012 07:20:00

ikizlerimleben, söylediğin özünde doğru olsa bile, yanlış yere bağladığından biraz garip olmuş yazdıkların. ben elektronik mühendisiyim, fön makinasının yaydığı manyetik alan oldukça yüksektir, o yüzden bebeklere zararlı olabilir. cep telefonundan pek farksız değil, hatta daha zararlıdır, ancak maruz olunan süre az olduğundan çok da önemsemeyiz. ama bebeklerin sakinleşmesinin kuranla bir alakası olduğunu zannetmiyorum, tam aksine ezan duyan bebekler genellikle ağlar yüksek sesten korkup. fön makinası sesi, su sesi, çamaşır makinası uğultusu gibi bebeklerin anne karnında duydukları sese yakın sesler ise bebekleri sakinleştirir. bu konuda bilimsel makaleler mevcuttur, istersen araştırıp okuyabilirsin. bu sesleri doğrudan bebeğe tutmanıza gerek de yok, bu seslerden oluşan müzik cdleri ve hatta cihazlar var. fön makinasını bebeğe tutmak yerine fön makinası sesi veren bir cd yi dinletmek daha mantıklıdır bana göre. 

Ynt: İkiz yavru bekleyen yokmuuuu ???

05/31/2012 07:31:00

Ben youtube dan dinletiyorum bu sicakta fon makinasi calistirsam eririz herhalde :) gulsevc e aynen katiliyorummm ;)

Ynt: İkiz yavru bekleyen yokmuuuu ???

05/31/2012 07:43:00

Bangır bangır müzik yada Kuran dinletin demedik canım, hafif seste. Denemediğin içindir belki fikrin ama deneyip faydasını gören çok etrafımda bunun. Ben bu fön makinesiyle ilgili konuyu Tv'de bir programda senin gibi elektronik mühendisi, bir kadın pedagog ve de bir kadın çocuk doktorunun araştırması ve ortak noktada buluşmaları sonucu öğrenmiştim. Yani boşa sallamadım arkadaşım.

Ynt: İkiz yavru bekleyen yokmuuuu ???

05/31/2012 15:49:00

Gamzecim öpme olayı da rahatsız edici bir durum allahtan bizde yok o olay. En fazla başından falan öpüyoruz. Tabii arada dayanamayıp yanaklardan öptüğümüzde oluyor ama çok nadir :)) 

gülsevc çok sık olmamakla birlikte kurtarıcı olarak kullanıyorduk ara sıra. her nekadar yakınlarına koymayıp sadece sesini dinletsem de yaydığı manyetik alanın çok yüksek olduğunu bilmiyordum. Bundan sonra kullanmayalım o zaman. Verdiğin bilgi için de teşekkür ederim :) 

Bebekler genellikle daha dinlendirici müzikleri seviyorlar klasik müzik gibi. Onu da anne karnındaki sese benzetiyorlarmış. kuran dinletmek konusunda yorum yapmayacağım herkesin fikrine saygı duymak lazım..  


Ynt: İkiz yavru bekleyen yokmuuuu ???

06/06/2012 18:41:00

merhaba arkadaşlar, internetimde sorun vardı, 2haftadır uzak kaldım burdan, yeni arkadaşlar gelmiş, yeni konular açılmış. renklenmiş buralar:)

fön ve müzik konusunda ben de Gülsev ve Zeynep gibi düşünüyorum. Fönü doğrudan yanlarında çalıştırmak değil tabi, en başta enerji sarfiyatına gerek yok o kadar.

Yurtdışında "white noise (beyaz gürültü)" diyorlar, cd'ler bile satılıyor. bu konuda pek çok dr iyi olduğunu söylüyor. white noise dedikleri sadece fön sesi de değil, elektrikli süpürge, yağmur sesi, rüzgar, su sesleri... yani belli bir ritmde, aşırı yükselip alçalmayan, aslında yetişkinlere bile huzur veren tekdüze seslerin tamamını bu kapsama alıyorlar. Mesela ben kuaföre gitsem fönlerin sesinden hep uykum gelir, gevşerim... aynı şey bizim için de geçerli bence.

ben bebeklerime onlar daha karnımdayken müzik dinletmeye başladım, mozart ağırlıklı klasik müzik, valla içerdeyken bile iyi geliyordu sanki onlara, sakinleştiriyordu onları.
müzik seçimi ya da neyin dinletileceği bireysel bir tercih tabiki... isteyen Kuran dinletir, isteyen Mozart, isteyen beyaz gürültü... Heavymetal ya da hard rock filan dinletmeyin de... :)

 Ynt: İkiz yavru bekleyen yokmuuuu ???

06/07/2012 08:40:00

Cramell vaLLa artık dinLetiLer hakkında yorum yapmayacağım arkadaşım, tepkiLer tuhafıma gitti çünkü..Dediğin gibi herkesin istediği..

Biz  de 36.haftadayız, salı günü son doktor randevumuz oLacak ve gün pLanLaması yapıLacak ama artık bebekLerim çok skşmaya başLamışLar, o yüzden doktorumuz önümüzdeki pbe aLaLım bebekLeri zaten 37.haftaLarı oLmuş oLacak 20sinden öteye gidemem kendileri gelirse zor bi doğum olur çünkü ikisi de ters duruştalar dedi. Sizde de olumş muydu artık ayaklarını kasıklarımda hissediyorum sanki. Gece uykularım nerdeyse hiç yok denecek kadar az ve bölük pörçük.

Artık onları çok daha fazla merak ediyorum ve heyecanım çok fazla. İnşallah sağlıkla yavrularıma kavuşmak nasip olur bana da sizler gibi..

Ynt: İkiz yavru bekleyen yokmuuuu ???

06/07/2012 11:54:00

Ah canim olmaz mi yurumeyi birak oturup kalkmak yatmak bile cok agrili iskenceydi benim nisan tersti drum da krndilerinin gelmesini istemedi kolu bacagi cikar dedi :) 36+0 da preeklampsi yuzunden aldilar bebiklerimi


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...