merhaba

06/05/2012 13:14:00

ben de 2,5 senedir düzcede oturuyorum.11 aylık bir oglum var.aynı zamanda da 6 haftalık hamileyim.düzce anneleri grubu iyi fikir.ben de yeni katıldım nurturia'ya.bakalım nasıl olacak?

Ynt: merhaba

06/05/2012 15:27:00

Hoşgeldin. Ne güzel kardeş geliyor oğluşuna. Darısı bizim başımıza. Nerede oturuyorsun? Ben merkezdeyim.

Ynt: hoşbulduk

06/07/2012 19:05:00

konuralpdeyim.başka düzce anneleri var mı acaba nurturiada?ikimiz olamaz herhalde değil mi.olmazsa grubu çogaltmak lazım.bugun arkadaşlarımla hamile oldugumu paylaştım.bizim evde toplandık.söyleyinde şok oldular.ama cok sevindiler.10 gündür sadece ailelerimiz biliyordu.şimdi paylaşmaya başladıksöyleyince rahatladım.mutlulugumu paylaşınca daha bir arttı.hayırlısı olsun inşallah.bence ikincilere fazla ara vermemek gerekiyor.aklında olsun..görüşmek dileğiyle...

Ynt: merhaba

06/08/2012 13:03:00

Umarım sadece ikimiz değilizdir :)). Bizim ilki tüp bebek , Şuan korunmuyoruz keşke 2. si kendiliğinden gelse :). Bana görede ya 3 yaştan az fark olacak yada 10 yaştan fazla. Arası olunca çok sorun oluyor.

hayırlısı olsn.

06/08/2012 23:04:00

hiç belli olmaz bakarsın iki numara kendiliğnden ana rahmine düşmüş.herşey gönlünüzce olsun.dogumu nerde yaptın ve tavsiye edeceğin bir doktor var mı? ben dogumumu istanbulda yaptım.ama ikinci doğumda gitmeler gelmeler cocukla zor olur diye düzce de düşünüyorum.ama güvendiğim bir doktor olsun istiyrum.kimi tavsiye dersin ve neden?

Ynt: merhaba

06/10/2012 08:13:00

İnşallah öyleolur. Ben Adapazarı Altınova hast.de doğum yaptım. Buradaki fakülte dışında yeni doğan yoğun bakım ünitesi olan çevredeki tek hastane. Çokta memnun kaldım. Eşim Bu fakülteden mezun O kendi hocası olan İsmail beye gitmemizi söyledi, Ona başladık ama İsmail bey çok yoğun olduğundan devam etmedik. Gülsün Armağan hanımıda çok övüyorlar ama ben devlette doğum yapmak istemediğimden düşünmemiştim. 2. si olsa ben yine Altınovaya giderim.

teşekkür ederim

06/18/2012 20:28:00

mehtap hanım bir haftadır istanbuldaydım.lap topumu yanıma almadım o nedenle sizin cevabınızı okuyamamıstım.dün gece geldik.ancak fırsat bulup oturabildim.bilgilerin için teşekkür ederim.istanbulda kendi doktoruma da muayene oldum.sürekli gidip gelmem çocukla çok zor olacak.oto koltugunda bile durmuyor.o nedenle iyi doktora gerçekten ihtiyacım var.ben de devlette dogum yapmayı tercih etmem.adapazarı benim için uygun görünmüyor maalesef.bu ismail bey devlette mi çalışıyor? hani üç boyutlu usg çekiyor?eger oysa duymuştum.bakalım.güneş tıptaki meltem hanıma bir arkadaş gidiyor.olmadı ona da bir görünürüm.artık 9 ay böyle geçer herhalde...bu arada eşin hekim mi? branjı nedir? ben de istanbulda özel bir hastanede tıbbı sekreter olarak çalıştım.çalıştıgım hastanede dogum yaptım.evimde gibiydim.şimdi ise kara kara düşünüyorum.     bu arada cocuguna bakacak bir yardımcın var mı?ya da ev işleri gibi.benim ona da ihtiyacım olacak ilerde.şimdiye kadar tüm işlerimi kendim yaptım.cocuguma kendim baktım.ama belli bir aydan sonra ona da ihtiyaç duyacak gibiyim.bildiğin kişiler varsa yine yardımlarını beklerim.mailimi okudugun için teşekkürler.görüşmek dileğiyle.hoşçakal...

Ynt: merhaba

06/19/2012 04:29:00

İsmailbey fakültedeydi ama son duyumlarıma göre ayrılmış oradan. Meltem hanıma giden 2 arkadaşımda ondan hiç memnun değiller. 1. normalmi sezeryan mı? Sivrikayada ki Muharrem beye de fena değil diyorlar ama sezeryan yapıyor genelde :(. Eşim Çilimlide aile hekimi. Ben yalnız bakıyorum kızıma. Aslına bakarsan bu şehirde de okulda ki arkadaşlarım olmasa oldukça yalnızım :(. Ailem İstanbul da eşimin sadece annesi var burada, geçenlerde okula gitmem gerekiyordu kayınvalidem de Bursa da idi kızımı bırakacak kimse bulamadım o derece yani :). Okullar başlayınca kayınvalidem bakacak kızıma, ben bizde aksın istiyorum ama bakalım kısmet.

Ynt: merhaba

06/20/2012 21:59:00

maillerin için teşekkür ederim mehtap hanım.vakit ayırıp cevap yazabildiğin için ayrıca teşekkürler.ben de gece saatlerinde nete girebiliyorum.istanbuldan geleli 3 gün oldu.baş ağrısından işlerimi bile yapamadım.bugün biraz evi toplayabildim.çocugum uyumadan hiç bir iş yapamıyorum.ben normal dogum yaptım.bu arada normal dogum dünyanın en özel duygusu.benim tercihim yine normal dogum.muharrem beyi duydum.dediğin gibi sezeryancı bir doktor oldugunu anlıyorum.çevremdeki 3 kişinin 3ü de onun hastasıydı ve sezaryan oldular. kısmet artık.zaten başım ağrıdığı için hiç birşey düşünemiyorum son günlerde...hayırlısı olsun artık.

  öğretmensin değil mi? benim üst komşum da sınıf öğretmeni.egitimlere başladılar.8 aylık bebeğini götürüp getiriyor yanında.onun da bebeğine sanırım annesi bakacak.bakıcı baktılar.anlaşamamışlar.kadın bebeği kendi evine getirmelerini istemiş.eve gelemem demiş.o da evden çıktıktan sonra anneme götürürüm daha iyi diyor.bebeğine kayınvaliden bakacaksa iyi.ama tabii onunla da anlaşabiliyorsan!!zor bir durum.mesela beni kayınvalidenin k'si bile beni deli eder.lohusalıgımda 5 gün geldi.1 tencere yemek yapmıştı 2 gün yemiştik.akşam üzerleri eşim de düzcenin her yerini gezdirdi.sonra da yan gelip yatıyordu.o mu lohusa ben mi lohusaydım..sonra da en son istanbulda içindekini kustu.o bize geldiğinde ben ona hiç hizmet etmemişim!!!düşünebiliyor musun.sen benden lohusayken iş mi bekledin dedim.''tabii ya dedi.gelin gibi davranmamışım.ben de dedim ki bu sözlerini herkese söyleyeceğim ve herkes gülecek dedim.eşimin yanında tartıştık.eve döndükten sonra da baş ağrısı başladı.sebep bu baş ağrımın..anlatmak istedim.özelimi paylaştıgım için kusura bakma.ama içimden atamıyorum.yani ne insanlar var.senin kayınvaliden bebeğine bakmaya razıysa işini yapmaya da razı demektir.aranız iyiyse allah bozmasın derim. 

biz de iş dolayısıyla düzceye yerleştik.istanbula 5 aydır gidememiştim.biraz gezdik.gerçekten özlemişim.istinya parka gittik.sahil havası aldık.eşimidostumu gördüm.en zoru da buraya dönüşü oluyor.her ne kadar alışsam da kendi memleketin gibi olmuyor ne olursa olsun... şimdilik bu kadar mehtap hanım.okudugun için teşekkürler....

Ynt: merhaba

06/21/2012 04:38:00

Fakültede Mustafa Albayrak ta var doçent bildiğim kadarıyla ama özeli yokmuş. Bir değerlendir istersen. Evet öğretmenim, bu hafta kardeşim geldi yanıma ama normalde bende okula götürüyorum kızımı :). Kayınvalidem etlime sütlüme karışmaz, düşüncelidirde ama ne de olsa kayınvalide :)). İnsanın nazı kendi annesi gibi geçmiyor ona. Geçenlerde hasta oldum geldi sağolsun ama ben yatamıyorum onun yanında o diyor söyle ben yapayım diye ama ben rahat edemiyorum :). Allahtan ders saatim az kayınvalidem çok bakmayacak ama yinede kızıma bizim evde baksın istiyorum bakalım kısmet. Benim ailem Sarıyer de, haftaya kısmetse bende 1-2 haftalığına gideceğim. Alışamadım bu şehre bende bir türlü.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Düzce anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...