çok kötüyüm yardım edin,

02/24/2012 03:14:00

merhaba nereden başlayacağımı bilemiyorum.ancak eşimle sorunluyuz şu aralar.ne oldu?geçenlerde eşimi telefonumu kurcalarken gördüm.sonra benim iletim raporlarımda müdüre attığım mesajın iletildi raporu duruyordu.onu görmüş ve ne mesajı gibisinden sordu.ben de okulla ilgili bir problem  için ona ulaşamadığımı ve mesaj attığımı söyledim.o da ayrrıntı falan istiyorum diyor sana güvenmiyorum diyor.ben de bana güvenmiyorsan ben de ayrıntı istemeyeceğim dedim.ayrıntı istersem senin güvenmemeni teğit etmiş olacağım.ki bu benden birçok şeyi götürür.o zaman dedim güvenmediğin bir insanla birhayat geçirme dedim dilekçeni ver dedim.ona da kendi razı olamaz tabii.bana evde çok kötü davranıyor,şu an ayrı yatıyoruz.ne yapmalıyım,nasıl bir yol izlemeliyim sizce...

Ynt: çok kötüyüm yardım edin,

02/24/2012 06:53:00

ah canım erkeklerin bır hareketı dıgerıne uymuyorkı,acaba bırı tarafından doldurusamı geldı,yada kendı ile ılgılı bır durumumu basturuyorkı,bende kaç gundur eşimle kavgalııym inan bende okadar mutsuzumkı sadece çocuklarım için çekıyorum ve songunlerde kalbımde aşırı sıkışma vucudumda uyusma başladı,hayat okadar zorkı canım ya öyle şeylerle başetmek zorunda kalıyoruzkı bazen biz bile bukadarınıda pes dedıgımız durumlarda buluyoruz kendımızı...bence alttan alma yoksa haksız oldgunu dusunebılır,neden boyle dusundugunu ogrenmeye çalış

Ynt: çok kötüyüm yardım edin,

02/24/2012 07:42:00

şu erkeklerin bazılarıvarya cin gibi nereden ne cıkarıcaklarını şaşırıyorlar bak bak ileti mesajı

canım hiç üzme kendini senin haksız oldugunu anlayınca utanıcaktır umudediyorum

 

Ynt: çok kötüyüm yardım edin,

02/24/2012 07:52:00

duu_ruu kendimi senin yerine koyup düşündüm, Allah korusun böyle bir şey yaşasam ne yaparım diye ve naçizane fikirlerim; 

ayrıntıyı ne yapar eder gözüne sokarım o adamın, senin kocalığın eşliğin hayat arkadaşlığın bu kadar işte derim ve uzun bir süre burnundan fitil fitil getiririm bu yanlışını. 
ama şunu da asla yapmam; ayrı yatakta kesinlikle uyumam. ne olursa olsun, kırgın da olsam, üzgün de olsam o yatakta birlikte uyurum. 
soğuk davranırım, mecbur kalmadıkça hiçbir şeyi ile ilgilenmem. yeri gelir yemek bile yapmam ceza olsun diye. ama asla ayrı yataklarda uyumam. yaptığı yanlışı bir şekilde telafi edip gönlümü alana kadar bu böyle devam eder. işin bir de şu tarafı var ki; ben kırgınlıklarımı asla silip atmam, sadece gerilere iterim. 

aysel67 ne yaşadığını tabi ki tam olarak bilemem ama ben sırf çocuklar için bir evliliğin devam ettirilmesini doğru bulan bir insan değilim. sevmediğin biriyle hayatı paylaşmak zor olsa gerek. 

Ynt: çok kötüyüm yardım edin,

02/24/2012 08:37:00

susup sessiz kalmak kabul etmek anlamına geliyor buda bundan sonraki krizlere hazırlıklı ol demektir. malesef erkeklerde bu var sanırım. hep sınırlarını deniyorlar. çıtayı gördümmüde tamam artık. benim eşim çok anlayışlı uyumlu biridir. kalp kırmaktan çok korkar. benimle ilgili değil adamın dünya görüşüde böyle. elinden geldiğince herkesi mutlu etmeye çalışıyor. ama erkek işte oda zaman zaman sınırını görmek istediği oldu. onun en küçük çabasına bile öfke krizleri ile karşılık verince karşısındakininde eğitilecek çocuk olmadığını anlamasını sağladım.
bu durumda ben hiç düşünmeden çocuğumu alıp anamın evinde alırdım soluğu.
ama seni durumunu ve eşinin yaklaşımını bilmeyince ne desek boş. belki eşin inatçıdır gurur yapıp aynı şekilde karşılık verecektir. luzümsuz bir olaydan daha büyük durumlara sebebiyet verebilirisniz.
bu nedenle eşine mektup yazmanı tavsiye ederim. ben büyük kavgalarımızdan sonra hep mektup yazmışımdır eşime. çünkü kavga anında öfkeliyken ve baskı altındayken ben sağlıklı düşünebi,len biri değilimdir. sakinleşirim uzun uzun bi mektupğ yazarım. ozaman söyleyemedim ama bunları demek istemiştim derim. haklıysamda yazarım haksızsam da. söyleyemediklerimi unuttuklarımı hatta ozaman söylediklerimi bile yazarım.
eşim özür dilemeyi seven bi adam değil. çiçekle arası hiç yoktur. ama o akşam mutlaka sevdiğim bişeyi alır eve gelir. masanın üstüna bırakır bu demekki özür diliyor.
mektup yaz şu anda ne kadar çaresiz olduğunu bu şekilde ayrı yatmanızın bile seni ne kadar mutsuz ettiğini ama onun güvenmiyorum sana demesinin de seni ne kadar kırdığını yaz. birebir yüzüne söylerken belki o bile dinlemez. başka şeyler söyler.
ama söz uçar yazı kalır.

Ynt: çok kötüyüm yardım edin,

02/24/2012 08:54:00

  tatlım gerçekten çok üzüldüm senin adına .. ben senin yerinde olsam hiç ayrıntıyı çıkartmakla uğraşmazdım.. bence bu durumda çabalaması gereken bir şeyler yapması gereken taraf eşin, o sebepten hiç bir şey yapmayıp aynen hayatıma devam ederdim.. mutlaka hatasını anlayıp senden özür dileyecek.. diğer durumda hem üzülen sen olacaksın hemde durumu düzeltmek için çabalayan ve alttan alan. 
bir de bence bir aile hekimine gitmenizde fayda var ilişkinizin sağlıklı geleceği için yardım almanız şart diye düşünüyorum.. çünkü eşin şimdi telefonuna baktı ileti mesajı gördü, ilerde başka bir şeyden problem çıkartacak ve bu böyle sürüp gidecek ...
eğer birlikte konuşup sorunu çözemiyorsanız.. dediğim gibi bir yardım şart ..
umarım herşey düzelir ..

Ynt: çok kötüyüm yardım edin,

02/24/2012 09:54:00

sevgılı duru oncelıkle durumuna gercektn uzuldum yorum yapmak nekdr dogru bılmıyorum ama bır erkegın esıne guvenmemesı bununda otesınde onu boyle cırkın bıseyle zan altında bırakması cok kotu bır durum bnce kocamdır napım cocugum var deyıp sessız kalma ayrı yattıgınızı sana kotu davrandıgını yazmıssın bellıkı evlılıgınde yolunda gıtmeyen bırseyler var hele ıs boyle dokum ısteme gıbı cırkın bır noktaya gelmısken bence al karsına konus gerekırse bırlıkte evlılık danısmanından destek alın boyle bır seyı sıneye cekıp oturma emın ol ılerde kendı ıcınde cok buyuk sorunlara neden olur bn soyle yapardım boyle yapardım demıcem herkezın hayatı yasadıkları farklı

Ynt: çok kötüyüm yardım edin,

03/15/2012 20:01:00

aynı olay benimde başıma geldi.ben ayrıntıyı almadım kendime yediremedim belkide ama benim yaptığımı yapma nasılsa ortada yanlış bi durum yok o ayrıntıyı gözüne sok ve 1-0 öne geç tabi senin kocanın utanma gibi bi duygusu varsa.we bencede sen yatağını ayırma herşeyi yapan o olsun ki;yarın birgün konuşulduğunda o çocuklukları onun yaptıgını yüzüne vurabilesin.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...