eşler arasında fikir ayrılıkları,inatlaşma....

<12>
06/16/2010 10:38:00

efendim nerden başlasam nasıl anlatsam...hazır kızım uyuyorken içimi sizlere dökmek ve aslında bu konudaki fikirlerinizi,düşüncelerinizi almak isterim...
biz uzun zamandan beri kızıma oto koluğu almayı düşünüyoruz..bu zamana kadar sağolsun bir arkadaşımızın bebeğinin koltuğu ile idare ettik..malum her konuda olduğu gibi oto koltuğu konusunda da nurturia anneleri hassas..eee burda hem paylaşıyoruz hem de bilgileniyoruz...Damla ve diğer arkadaşların yorumlarını ve araştırmalarını okuduktan sonra gönlüm tabiiki de Besafe geriye dönük oto koltuğundan yana oldu..gel gör ki benim karadeniz kanı taşıyan inatçı kocam kızımın hiçbir masrafından kaçmaz bir dediğimi iki etmezken  oto koltuğu konusunda işi resmen inatlaşmaya getirdi...geçtiğimiz cumartesi Sapanca buluşması öncesi koltuğumuzu almaya karar verdik...ve tutturdu chicco alalım olsun bitsin diye..bende araştırmaları falan anlattım ama ikna edemedim...o zaman Britax alaım bari diye diretince..bu konuda çok sabit fikirlisin diyor bana..kötüyü düşünme hep, orta ayar alalım yeter diyor...diyor da diyor..
sırf bu sebepten Sapanca ya da gelemedik..ve birbirimize küstük :))
olay şu noktaya geldi...
ben çok çocukça davranıyormuşum,hatta ağlayınca Defne'den daha da çocuk oluyormuşum...nesi varmış chicco nun...markacı zihniyetle yaklaşıyormuşum olaya(ki alakası yok ben yeri gelince pazardan da giyerim,kızıma da giydiririm)ona göre ben sabit fikirliyim bana göre de o...chicco ile britax ın arasında 200 lira fiyat farkı var sadece..biliyorum ki o 200 e bakmıyor ve sırf ben onu istiyorum diye almıyor...
bu arada olan kızıma oluyor bebeğim bir an önce koltuğuna kavuşsun istiyorum...
şimdi siz olsanız ne yapardınız benim yerimde...

Ynt: eşler arasında fikir ayrılıkları,inatlaşma....

06/16/2010 10:52:00

ahhh ah, bisey eslerinden duyduklarinda degil de arkadaslarindan, cevrelerinden duyduklarinda ya da kendileri gazeteden falan okuyunca daha etkili oluyor. caktirmadan bi arkadasini falan devreye sok :)
ya da otuttur bilgisayar  basina okuttur. sen ne kadarini aktarabildin acaba? mesela ben de o yazilari didik didik okumadigim icin ters koltuk fanatigi degilim :) (bizimki de chicco hehe). 

Ynt: eşler arasında fikir ayrılıkları,inatlaşma....

06/16/2010 10:57:00

is inada bindigi icin bence de biraz bekle, olay sogusun, sonra yavas yavas yeniden anlatmaya basla. ulku'nun arkadas fikri de bizde cok ise yarar, aklinda olsun.

Ynt: eşler arasında fikir ayrılıkları,inatlaşma....

06/16/2010 11:03:00

Böyle adamın çok keyifli olduğu bir anda konuşmak gerek bence artık:=))

Ve şunu bilsin, inadımı kırdım senin dediğini yapabilirim.

"Ama şunu bir izler misin, seni tatmin etmezse elbette o dediğini alırız, bana sanki daha güvenli gibi geldi. Belki değildir, sen de bir baksan iyi olur. Değilse dediğim gibi, senin istediğini alırız aşkım" :=))

Sanırım ben böyle ikna ederdim:=))

Ynt: eşler arasında fikir ayrılıkları,inatlaşma....

06/16/2010 11:07:00

Burcu,

oto koltuğu konusunda verilen,yazılmış,söylenmiş tüm verileri cd yap önüne koy.Ayrıca avrupa da chicco onay alamamış,ama Türkiye'de almış.Hiç bir standartımız uymuyor zaten:)İsviçrede yaşayan kardeşim burdaki Chiccoları görünce aa ilerlemişler dedi.Yani güvenlik sertifikasını almışlar artık Ama  sonuçta 12 ye kadar bölüyorlar,maxicossi aldık.

Hala küsmüsünüz:( Ben olsam,bu konuda inatlaşmayalım.İçime siniyor olması sence önemsiz mi,konu çocuğumuz olunca annelik içgüdülerimi dinlemek zorundasın derdim.Ya da uzun bir süre konuşmaz dediğimi yaptırırdım (bu 2.si hayalim hep barışan ben olurum huyum kurusun ama dediğimi nazla ve kaprisle yaptırabilmeyi isterdim öyleleri sevilmiyor gözüküyor ama el üstünde tutuluyor)

Ynt: eşler arasında fikir ayrılıkları,inatlaşma....

06/16/2010 11:12:00

hehe ya da zeynebin dedigine soyle yaklasabiliriz, sunu diyebilirsin: yaa ben su ters koltuk isinden bisi anlamadim, sen bi arastirsan da senin dedigini yapsak (evimizin erkegi pohpohlamasi). gerci bastan yapmak lazimdi sanirim bunu.

Ynt: eşler arasında fikir ayrılıkları,inatlaşma....

06/16/2010 11:15:00

hayatım, inatlaşmak bu ve benzeri konularda çözümsüzlüğü yaratan en kötü şey maalesef. bende de kocandaki inattan var :) kan da var galiba ama ben çok uzatıp da huzurumu bozmamaya gayret ediyorum.

bizim daha oto koltugumuz yeni oldu ! buna ne diyeceksin ??

Zeyneb'e katılıyorum bir erkek tatlı dille soylenen neyi kabul ettigini tam anlamadan kabul edebiliyor ? istedikleri şey sadece söyleyiş tarzının düzgün olması ! benim tecrubelerim hep bu şekilde oldu .ne zaman inatlaşsam karşımdaki de inatlaşıyor ne zaman tatlı tatlı soylesem olmayacak seye olur dıyor..
sen bıraz bekle denız durulsun sonra yenıden bır canım cıcım de bakalım

Ynt: eşler arasında fikir ayrılıkları,inatlaşma....

06/16/2010 11:15:00

zeynep'in dediği hoş taktik. uygulanmalı her durumda:)

Ynt: eşler arasında fikir ayrılıkları,inatlaşma....

06/16/2010 12:20:00

Böyle konularda benimde tavrım hep nettir, çünkü ondan çok daha fazlasını araştırır çok daha fazlasını bilirim.Ukalalık değil bu, o işinin yoğunluğu nedeniyle benim kadar araştıramıyor maalesef. O da bana güvenir tabi bizde sorunlar yaşıyoruz hatta dün de yaşadık kızımıza eve havuz alacaktık ben fiyatı uygun olan iki tanesinin arasında kaldım sence hangisini alalım dedim. O tercihini söyledikten sonra ben onun dediğini değilde diğerini aldım ve tabi bunun sonucu kavgayla bitti neymiş onun dediğini almayacaksam , onun söylediğini umursamayacaksam niye soruyormuşum ki..
Offf offf bir alem oluyor bazen bu erkekler hele hele alışveriş mi bizim buralarda bir söz vardr : dinlen dinlen kaç:)))

Ynt: eşler arasında fikir ayrılıkları,inatlaşma....

06/16/2010 19:52:00

 

Ynt: eşler arasında fikir ayrılıkları,inatlaşma....

06/16/2010 19:59:00

aynen ben de Zeynep gibi ikna ederdim, kelimesi, kelimesine.

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...