kocam ve ben ...

<12>
11/16/2012 11:44:00

anneler sizlerle derdimi paylaşmak bir nevi rahatlamak istiyorum.eşimle 5 yıla yakın evliyiz evliliğimizin ikinci yılında bebeğimiz oldu .bebek olmadan önceden saçma sapan sebeplerle atışmalarımız olurdu çokça uzun sürmesede günü birlik barışmalarla.oğlum olduktan sonra her kavgamız çoçukla alakalı olmaya başladı.ben önceden çalışıyordum hamileliğimden bu yana artık evde olmaya başladım çalışmam mümkün değil evimiz kira bir bakıcı bulmam veya kreşe vermem ve benim aldığım maaş ucu ucuna denk geleceği için hiç çalışmam kendi çoçuğuma kendim bakarım diye düşündüm hep..belki ileride oğlum okula başlar ise düşünüyorum.bunları uzunca yazmam bana işe girmen gerekli diye yazarsanız açıklaması olarak gördüm.

  eşim bana olan saygısı azaldı  yani sevdiğini belli eden biri değildir hoş bende öleyim.fakat önceleride az az sonraları yavaşça çoğalan bir saygısızlık beni tiksindiriyor.birgün bana kibar davranan bebeğim canım diye konuşan adam en ufak bir durumda gerizekalı aptal cahil salak karı gözlerini pötletme öle senden nefret ediyorum sana yakındır tekmeyi atıcam tarzında konuşmalar..durduk yere söylemiyor bunları örnekle açıklamak istiyorum..

  ikimizde salonda oturuyoruz oğlum elinde su bardağı ile içeri geldi içmeye çalışıyor.
1 örnek:
 eşim : çoçuğa baksana eline bardak neden verdin(benim vermediğimi bildiği halde)
 ben  : benmi verdim kendi almış işte bişey olmaz..
 eşim : peki kim verdi o zaman 
 ben : bilmem mutfakta biri var sanırım o vermiştir..
 eşim : benlemi dalgamı geçiyorsun gerizekalı .cahilsin işte o bardak ya çoçuğun ağzına batarsa hiç beynin basmıyor..
  burda başlıyor işte tartışmamız sen neden bana böyle diyorsun diye başlıyor.....
 
2 örnek:

 oğlum ve eşim mutfakta ben salondayım ve çoçuk altına çiş kaçırmış.benim haberim bile yok.
 
eşim : şişş baksana çoçuğpa altına yapmış böle ıslak ıslak dolaştırıyorsun evde 
ben : nasıl görücem yaptığını senin yanında değilmiydi.
eşim : insna bir gelir kontrol eder bakar burda oturcağına pos pos bir bak aptal 
ben : iyimisin sen 
eşim : dır dır konuşcağına çoçukla ilgilen gerizekalı 

ve bu örnekler hep böyle ben cvp verirsem konuşma devam ediyor ben ona hiçbir şekilde saygısızlık etmiyorum ağzımdan tek kelimöe çıkmıyor ama o sürekli ..kendimi artık gerizekalı biri olarak görüyorum cahilmiyim diye düşünüyorum.ben sinirlenince sesmi yükselten birisiyim istemeyerek o bana sus bende ona benimle düzgün konuş diyerek günü kavgayla bitiriyoruz.eşim bu arada üniversite mezunu kariyer yapmış birisi.birisine söylesen inanmaz herkes çok kibar birisi sanar ama evde hiç öle değil.her tartışmada senden nefret ediyorum kapıya koyucam seni kapı iti filan hakarete uğruyorum.ne yapmam gerek boşansam çaremi .daha sonra barışıyoruz ama söylenen sözler hiç kulağımdan çıkmıyor ona sarılırken bile hep aklıma geliyor çok daraldım resmen ne yapıcaımı bilmiyorum..


Ynt: kocam ve ben ...

11/16/2012 11:52:00

Allah yardımcın olsun! Sevdiğin birinden bu sözleri işitmek dediğin gibi zor ve acı olsa gerek :(


Bir öneride bulunamayacağım ama sanırım ben dayanamazdım. Haaa dayanamazdım da ne yapardım bilemiyorum!

Ynt: kocam ve ben ...

11/16/2012 11:52:00

bence normal bi zamanda karşına alıp konuş, sıkıntısını öğren....sözlerinin seni kırdığından bahset...ama bunu çocuk uyuyorken birebir olduğunuz anda gözünün içine bakarak, kırmadan sen değil de ben üslubuyla anlat...bende önceki haftalarda sıkıntı yaşadım, baş başa konuşmak ve konuşurken uygun dille öfkelenmeden sıkıntılarını paylaşmak işe yarıyor...umarım sıkıntıların düzelir...

Ynt: kocam ve ben ...

11/16/2012 11:56:00

canım..söylenen sözler hiç hoş değil..sinirle söylenmiş bile olsa mazeret kabul edilmeyecek sözler bunlar.bence ilk aşamada sakın,normal bir anında konuş..bu sözlerine çok kırılıp üzüldüğünü söyle..eğer değişmez aynı sözleri söylemeye devam ederse daha sert bir uyarı yap..tamam boşanmak son çare olabilir ama..böyle mutsuz saygısız bir evlilikten iyidir.yani diyeceğim o ki önce yumuşak bir dille eğer devam ederse çok sert bir şekilde uyar..ama bil ki bu sözleri hiç kimse bir kadına hele ki çocuğunun annesine söylemeye hakkı yok..eğer tepki vermezsen normalleşir..ve devama dahada kötü bir şekilde gelir.. Allah yardımcın olsun..düzelmesi dileğiyle..

Ynt: kocam ve ben ...

11/16/2012 12:06:00

kocam ve ben=Kalas ve ben diye atsaymışın daha iyi olurmuş. Maalesef, evliliklerde saygısızlık ilgisizlik sonucu aşk meşk kalmıyor. Çocuk nedeniyle bir katlanma durumu da oluşuyor. Çok kişiden dinlediğin bir sıkıntı. Erkeklerimiz evlatlarının analarının kıymetini bilmiyorlar. Çocuğun yanında, annesine kötü kelime sarfediyorlar. Üzücü bir durum. Çocuğun yanınızda olmadığı bir an öyle bir laf tekrar söyler ise başla iki gözü iki çeşme ağlamaya, dayanamayacaktır, laf lafı açar, sen de benim çok gücüme gidiyor, böyle diyorsun falan filan o vesile ile içini bir güzel dök derim. Basit bir çözüm mü oldu bilemeyeceğim

Ynt: kocam ve ben ...

11/16/2012 12:15:00

dünkü tartışmamız çoçuğun yanında oldu.oğlum anlamadı ben hep şaka şaka biz oyun oynuyoruz dedim gülerek.bazen gidip babasının kafasına araba attığı oldu çoçukda olsa anlıyor saklanmıyor.bugun bana anne salak deyip sinirli bir şekilde baktı.kapmış çoçuk işte.neden böyle diyorsun oğlum ayıp sakın söyleme dedim.baba anneye kızdı deyip onun akşam oturduğu koltuğa araba attı tekrar.akşama kadar evdeyim bir başıma hiç öle masrafım yok kıyafet alayım kuaföre gideyim derdim yok.hep kenara atalım ilerde ev alalım diye saklarım.çok sinirleniyorum yaranamıyorum işte.müsrif bir kadın olsam kıymet bilir demek diye düşnüyorum.oğlum uyuyor şimdi bende ağlıyorum.nasıl tavır takınmam gerek.hep birşey yokmuş gibi davranıyorum evin tadı tuzu kaçmasın diye.eve gelince herşey normalmiş gibi davranıyorum oda sanırım yüz buluyor.boşanmak çare değil.oğluma yazık her tartışmada ayrılık düşünmek doğrumu acaba.

Ynt: kocam ve ben ...

11/16/2012 12:19:00

canım bence sen çok altan almışsın.durumu birazda sen normalleştirmişsin.bence kabüllenme.agzımızın tadı bozulmasın diye susma.birkere bozulsun tam bozulsun oda yaptıgını anlasın.sen sustukça yapmayı kendinde hak görüyor bence.tamam sende coş boşan bitir herşeyi demiyorum ama..susmada..söyle yaptıgının yanlış oldugunu..sert yada yumuşak bir dille.ama anlasın yaptıgının ne kadar acı verici bir şey oldugunu..gerekirse sende söyle onunda canı bir yansın anlar ozaman yaptıgı hatayı...

Ynt: kocam ve ben ...

11/16/2012 12:56:00

Canim ya skma canını dicem ama boş acikcasi böyle biriyle ömür geçmez biraz tehtit et dayanamıyorum ayrilcam de arızaya bağla belki korkar anlar

Ynt: kocam ve ben ...

11/16/2012 13:16:00

tahsilini söylememdeki maksat okumuş bir insan olması.bende üniversite mezunuyum fakat iş okumakla alakalı değil anladığım akılda bitiyor.aileleri işin işiner sokarsak içinden çıklımayacak hal olur.

Ynt: kocam ve ben ...

11/16/2012 16:27:00

En güzeli onunla konuşun ve bol bol dua edin RABBİM hakkınızda hayırlısı ne ise onu nasib ersin inş.

Ynt: kocam ve ben ...

11/16/2012 17:49:00

Allah yardımcıınız olsun. öncelikle arkadaşların söylediği gibi sakince konuşmak en güzeli. ve ailevi sorunlara anne- babaları karıştırmak daha büyük sorunlara yol açıyor. tecrübe ettiğim için söylüyorum. karı - koca tartışabilirler ve tekrar barışa bilirler ama dışardan bir müdahale olduğunda velevki bu iyi niyetle bile olsa ortamı daha çok geriyor ve eşler birbirini anlamakta zorlanıyor. 

 
evliliğimin ilk yıllarında bu sorunları çok yaşadım farklı yollarda ama en güzeli sakinliğini koruyarak rahatsız olduğunu belli etmek ve taviz vermemek. çok zor Allah yardımcın olsun. 

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...