kocam ve ben ...

<12>

Ynt: kocam ve ben ...

11/16/2012 18:30:00

bence sakin bir zamanınızda bu tür davranışlara tahammül edemeyeceğinizi, size böyle hitap edemeyeceğini belirtin. tepki gösterin. bu konuda çok net olun. içsel kararlılığınızı koyun ortaya. siz değerli bir insansınız. annesiniz. bu tarz hitapları ve davranışları hak etmiyorsunuz. 


Ynt: kocam ve ben ...

11/16/2012 19:04:00

Biliyorum çok klişe olacak ama herşey senin elinde aslında. Bu durumdan ne pahasına olursa olsun kurtulmak istiyorsan, çünkü bu durum senin ilişkini tek taraflı da olsa yaralıyor, herşeyi göze al ve konuş eşinle. Çocuğunuz mümkünse sizinle aynı ortamda olmasın. Çünkü uyurken bile insanın aklı onlarda oluyor. ve öncelikle onu hayatından çıkarmaya hazır ol, ona olan bağımlılığından kurtul. açık açık söyle herşeyi, katlanamadığını falan ve bak bakalım. değişmeye istekli ve sözlerinden pişmansa (çünkü sen tepki vermeyince seni ne kadar üzdüğünü anlamamış olabilir) o zamam tamam dersin ve bir müddet onu izlersin. eğer çabalıyorsa sorunu aşabilirsiniz bence. ama aksi takdirde, benim naçizane fikrim, bu ilişki bir yerde biter birgün. Birbirinizden daha fazla nefret etmeden ayrılın. tabii eşini seviyorsan önce çabalaması için senin de çabalaman gerek. Evet herkes hata yapar, kimse mükemmel değil ama böyle ağır sözleri kimse haketmiyor bence birilişkide. Fakat yine de unutma eşine sana bunları söylemesi için izin veren yine Sensin. Tabii bunlar benim görüşlerim, umarım bir yardımı olur. Unutma ki sen ÇOK DEĞERLİSİN:)

Ynt: kocam ve ben ...

11/18/2012 20:50:00

merhaba, 

Öncelikle allah yardımcın olsun zor bir durum ama sonra barışıyoruz demişsin ya mutlaka düzeldiğiniz bir an vardır, öyle anlarda bu konuyu açsan ne kadar incindiğini anlatmaya çalışsan bir anlamaz iki anlamaz sonra anlamaya başlar belki...Çocuktan sonra bazı erkekler babalığı kaldıramıyor ağır geliyor sanırım olan annelere oluyor...Çocuğunuzun bu tartışmaları duyması çok muhtemel, onun için çok acı düşünsenize çok sevdiği biricik annesine neler deniyor. Konuyu bu şekilde açıp bu açıdan bakmasını sağlamanız davranışlarını belki değiştirecektir. Hepimiz birbirimize sinirleniyoruz ama sinirlenince aklımıza ilk gelen şey hakaret olmamalı...Allah kolaylık versin iyi haberlerini alalım...

Ynt: kocam ve ben ...

11/19/2012 07:16:00

kusura bakmayın ama buraya açık açık yazdığınıza göre söylenecek herşeyi de duymaya hazırsınız demektir.Cevaplar da beni en az sizin yazdıklarınız kadar dehşete düşürdü..Doğumu yapan sizsiniz,bebeğe bakan sizsiniz adama ne oluyor??Bunalıma girmişmiş..Ne bunalımı arkadaşlar??Belli ki adam sizi ne kadın olarak ne anne olarak ne insan olarak umursamıyor.Söylenecek kelimeler mi bunlar??Nasıl barışıyorsunuz??Ben olsam köpekler gibi pişman olup ayaklaraıma kapanmadıkça asla affetmem,barışmam.


Şu ''ağzımızın tadı bozulmasın'' cümlesinden tiksiniyorum.Nerde tat??Çok mu tadı-tuzu var böyle bir ilişkinin de bozulmasın diye uğraşıyorsunuz??Aklıma hemen yaprak dükümü dizisindeki hayriye hanım gelir bu cümleyi duyunca,o da bozulmasın diye diye iki kızının da mahvına seyirci kalmıştı.

Siz onu affettikçe ömrünüzün sonuna kadar gerizekalı,aptal,it benzeri kelimeleri duyacaksınız.Gerçekten rahatsızsanız kesin tavrınızı koyun,evlilik terapisi şartı koşun olmadı mı,siz bilirsiniz.Razıyım diyorsanız bir yastıkta kocarsınız,yok değilseniz yapacağınız şey belli.

sert oldu ise kusura bakmayın ,tekrar özür diliyorum,kadınların kendilerini böyle ezdirmesine tahammül edemiyorum :(

Ynt: kocam ve ben ...

11/19/2012 07:42:00

sayın turkuaz;
yazdıklarınızı okuyunca soru sahibinin eşi kadar acımasız olduğunuzu düşündüm.
arkadaşın şartlarını bilmiyoruz. maddi durumu nedir ne koşullarda yaşar bilmiyoruz. ailesi destekçimidir bilmiyoruz. hani "bekara boşanmak kolay" derler ya büyüklerimiz şuanda o kişinin şartlarını bilmeden konuşmak da işte tam böyle bence.

şu yapılanları bir kadın asla haketmez hele ki bir annenin bu davranışlara maruz kalması çok incitici. bu şartlarda ben olsam (çalıştığım ve herzaman destekçi bir ailem olduğu için) kabullenemez ve mutlaka boşanırdım.

arkadaş buraya yazdığına göre cidden bunalmış. boşanmak yada tavır koymak alternetifi olsa mutlaka yapardı. demekki şuanda ya buna hazır değil yada yaşam şartları şimdilik buna izin vermiyor.

umarım en kısa zamanda sağlıklı aile hayatına kavuşur. yada evladı için daha güzel bir ortam hazırlar.

Ynt: kocam ve ben ...

11/19/2012 08:26:00

bazen(hergün değil)patlama noktalarında benzer şeyleri bende yaşıyorum,eğitimliyim evet ama kalıcı bır işimyok,kpss sorunsalı,ailem evet destek olur ama ben cesaret edemıyorum,korkuyorum ,tekrar mutlu olamamaktan,yalnızlıktan,becerememekten,bunlar yanlış adım atmadan olmaz bılıyorum ama yapamıyorum,kendıme cokkızıyorum,acizliğime,iradesizliğime   gitmeye karar vermek gıtmenın yarısı olmuyor bazen...

umarım mucizeler olur ikimiz içinde

Ynt: kocam ve ben ...

11/19/2012 12:48:00

arkadaşlar yorumlarınız ve destekleriniz için teşekkürler.yürekten cvplar gelmiş.eşimle konuşmama kararı aldım 3 4 gün kadar eve her zamankinden erken geldi ve her geldiğinde hep çok sevdiğim yiyecekler getirmişti ..mesela fıstık dondurma baklava gibi.oda benle konuşmadı bende onla.aldıkları ertesi güne kadar masa üstünde durdu elimi sürmedim.hatta ona yemek bile hazırlamadım.sadece çoçukla alakalı çoçuğu vc ye götürürmüsün suyu nerde gibi ortak alan konuşmları.bir sabah uyandığımda birsürü çiçekler almış komidin üstüne koymuştu.ama halen konuşma yok tabikide.insan kırılınca cidden yüreği acıyor.haftasonuda çoçuğu gezdirme bahanesiyle dışarı çıktık yemeğe götürdü beni.orda özür diledi.sorunu anlattı.ara ara yurtdışı seyahatleri oluyor ama çoçuk olmadan önce sorun olmuyordu çoçuktan sonra zorlanıyorum diye başkası gidiyordu.annem yakın ama ayda yılda bir gelir 2 3saat oturur gider faydası yoktur bana.yine seyahat etmesi gerekiyormuş o gidemeyeceğini filan belirtmiş şirkete biraz sorun olmuş .oda nedense bize çatmış.tabikide makul bir sebep değil ama günah keçisi ben olmuşum .severek evlendik elimde mesleğim var maddi olanağımız kötü değil orta derece fakat boşanmak bana çare gibi gelmiyor.ama bu laflarıda haketmiyorum.olduki boşandım hayat yaşam çokda kolay değil.kronik bir rahatsızlığım var onun iş yerinde posta koyma şansı yok belli süre işşiz klması benim çok pahalı ilaçlarımı alamam demek.yani bazen hayat şartları insanı zorluyor.eşim kötü yürekli vicdansız bir insan değil fakat ağzının ayarı kaçtımı tahammül edemiyorum.birbirimize söz verdik herhangi bir konu tartışmaya giderse birkişi odadan çıkacak.yani kavgaya deavm edilmeyecek filan.ağzımızın tadı kaçmasın kelimeside düzenimiz bozulursa sanmamki kendi ailemde nede başka yerde çoçuğumla böyle rahat davranırım.allah herkese mutlu yuva nasip etsin..

Ynt: kocam ve ben ...

11/19/2012 15:12:00

bazen bu tür duygu patlamaları olabiliyor ne yazıkki  tvrınızı koyup kendinize böyle davranılmamasını istemeniz en mantıklı olandı bencede eşinizinde hatasını anlayıp sizden özür dilemesi gerçekten beni sevindirdi sonuçta bi yuvayı ayakta tutmak çok zor iki farklı insanın bi evde yaşamaları beklentileri olumlu olumsuz tarafları illaki olur sonuçta insan annesiyle bile bazen tartışabiliyor ki bizi bu yaşa getiren onlarken bu oluyorsa 5 yıllık eşinizden ne bekliyorsunuzki.. her konuda fikrinizi belli edinsize yapılmasını istemediginiz şeyleri açıkça dile getirin 

Ynt: kocam ve ben ...

11/21/2012 11:06:00

Hayırlısıyla aşılır inşallah sıkıntılarınız, her ilişkide gergin dönemler oluyor, en az zararla aşılmasını umut ediyorum, sizde bahsetmişsiniz her ilişkinin koşulları var,

 evladınızla mutlu bir ömrünüz olsun inşallah...

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...