öksürük = çare??

07/09/2010 08:49:00

Oğlum bi kaç gündür hafif hafif öksürüyordu. dünden beri iyice şiddetlendi. hırıltılı bir şekilde öksürüyor ve arada da hapşırıyor. tabi burun akıntısı da var.hemen doktora gitmek istemiyorum.malum basıyorlar ilacı. ne yapmalıyım? Ihlamurun iyi geldiğini duydum. acaba biraz biraz içirsem faydalı olur mu?

Ynt: öksürük = çare??

07/09/2010 10:49:00

hirilti varsa mutlaka doktora goturun. aslinda hirilti olmasa bile, akinti bronslara inmeden goturmek lazim. bazen inmis oluyor ve sizin haberiniz olmuyor, sonuc: bronsiyolit. ve bi kere yakalandi mi uzun sure her kis onun korkusuyla yasarsiniz. hiriltilar kabusunuz olur. ates de olmayabiliyor ustelik.

oyle hemen ilac vermeyen bir doktor da bulabilirsiniz.

bronsiyolite cevirmedigini ogrendiginiz an da icirebileceginiz karisimlar var. baya bi anne tavsiyede bulunmustu, sorularda oksuruk diye bir arat istersen.

burcunun karisiminda bala dikkat, 1 yas oncesi yasak.

Ynt: öksürük = çare??

07/09/2010 11:32:00

0-6 ay arası ilaç önermiyoruz demişti bizim dr yaman 3 aylıkken soğuk algınlığı yaşadığında, burun filan berbattı akıyordu da akıyordu, ama öksürüğü takip etmek önemli, mecbursa da kullanılmalı ilaç bence, sık emzirmeyi ihmal etmeyin, geçmiş olsun

Ynt: öksürük = çare??

11/24/2010 20:36:00

benim bebeğim de çok öksürüyo 3 aylık henüz boğazında balgam var sanırım onu atamıyor bir türlü bu yüzden çok hırıltısı var ne yapmalıyım ???


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...