Ankara'da Kreşler

Ynt: Ankara'da Kreşler

06/06/2011 12:26:00

Ankara Ümitköy için öneriniz var mı? Meksika caddesi civarı için. Bir de Özel Yuvam Kreşi (Kids Academy) hakkında bilgisi olan?

Teşekkürler

Ynt: Ankara'da Kreşler

06/13/2011 10:07:00

Eelif,

Çok uzun süredir bakamıyordum nurturia'ya. Evet biz karar verdik. Tuna Rüya 1 Temmuzda haftada 3 yarım gün olarak başlayacak. Bu günlerde de hem davulumdan masallar'a gidiyor. Hem de ablasıyla kendi sınıfı bahçeye çıktıklarında bahçede oynamaya gidiyor. Tabir caizse Binbir Çiçekle flört etmeye başladık.  Çok memnunuz. Önce biz de İngilizce konusunda kararsızdık, çünkü kızımız daha Türkçe'yi sadece kelime kelime konuşuyor, daha öteler mi diye endişeleniyorduk. Ancak daha önce de bahsetmiştim sanırım çocuk gelişim uzmanımız mahsuru olmaz dedi. Biz de gidip geldikçe iyice içimize sindi . Hilal hanım ve Selin Hanım çok ilgililer. Oraya çocuklarını gönderen bazı tanıdık annelerle konuştuğumuzda da onların da memnun olduğunu duyduk. Hatta sanırım T.Rüya'nın da hoşuna gidiyor. Dün oy vermeye Binbir Çiçek'in karşısındaki okula giderken Bizimki Binbir Çiçek'e girmek için çıldırdı.( tabii hep yanında güvendiği biriyle gidiyor, daha hiç yalnız kalmadı ) Orayı geçince amma amma diye orayı göstererek ağlamaya başladı. Dönüşte yolumuzu değiştirmek zorunda kaldık.Umarım tamamen başladığında da orayı çok sever ve mutlu olur. Biz daha önce de belirttiğimiz gibi bayağı yumuşak bir geçiş yaparak geçmeye çalışıyoruz Yuva düzenine.  Siz de hafta sonları Davulumdan masallara gelebilirsiniz. Belki siz de memnun kalırsınız. Çocuklarımız sınıf arkadaşı olur.Görüşmek üzere
Sevgiler.Petek

Ynt: Ankara'da Kreşler

06/14/2011 07:28:00

Benim ikizlerim 13,5 aylıklar kıds academy gidiyolar ümitköyde. Çoook memnunum hergün kucağımdan ablarına atlıyolar. Kreş binası muhteşem ilgi süper. Hergün yedikleri yemekleri görebiliyosunuz mutfağına girebiliyosunuz hijyen mükemmel. Kesinlikle tavsiye ederim.

Ynt: Ankara'da Kreşler

06/14/2011 17:06:00

Merhaba Selsut,

Binayı biliyorum çünkü yanındaki apartmanda oturuyoruz:) Ancak, öğretmenleri ve yaklaşımları konusunda bilgi sahibi değilim. Biraz daha bilgi verebilirsen sevinirim. Bakarsın bir akşam karşılaşırız:)

Sevgiler

Ynt: Ankara'da Kreşler

06/14/2011 19:14:00

Tuna,
Ne kadar güzel karar vermiş olmanız.. ben de görüstüm hilal hanımla ama eylule kadar kayıt alamam dedi. benim de niyetim eylüle kadar alışmış olmasıydı,bilemiyorum hala kararsızım,montessöri eğitimi de ingilizce yoğunluğu da düşündürüyor beni. davulumdan masallar her hafta sonu var mı ki,biz iki haftadır müsait olamadık, ama insallah geleceğiz en yakın zamanda,belki karsılasırız:) bu arada ben de karar vermiş olurum insallah..

Ynt: Ankara'da Kreşler

06/15/2011 06:31:00

Kıds Academynin binasının güzelliği dışında asıl önemli olan öğretmenlerinden tut güvenlik görevlisine hemşiresinden psikoloğuna kadar herkes o kadar ilgili ve cana yakınki anlatamam. Ben cok memnunum herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim bide düşünün benimkiler 14 aylıklar oranın en minik delikanlıları ben bile gönül rahatlığı ile bırakabiliyorum cunku cok minikler. Ama kreşe verdiğim 20 gün boyunca delikanlılarımda inanılmaz değişiklikler oldu. hep kucakta uyurdular artık kendi başlarına uyuyolar:)

Ynt: Ankara'da Kreşler

06/15/2011 06:50:00

Sizin adınıza sevindim. Bakalım bizde bi karar vereceğiz. Belki de yaz okulu uygulamasıyla başlar, Eylülde de tam güne geçeriz. Evimin yanında bir kreş varken başka yerlere gitmek istemiyorum. Önemli olan sevgi dolu öğretmenler ve güvenli bir yerde olması. Bu açıdan beni rahatlattın, teşekkürler.

Ynt: Ankara'da Kreşler

Ynt: Ankara'da Kreşler

06/16/2011 06:19:00

bizim kresin etkinliklerinden bir iki ornek daha vereyim.
- okula ambulans geldi
- kopek egitimcisi geldi
- cocuk universitesi bilim panayirina katildilar
- ekolun dikis atolyelerine gittiler
- liva pastanesinin mutfagina gittiler
bunlar sadece ornekler. doga gezilerinden hic ornek bile vermiyorum bile.

bu arada, proje bazli bir sistemleri var. bu ayin projesi "tamir"di mesela ve bu kapsamda:
- araba servisine gittiler
- okula ayakkabi tamircisi geldi
- saat tamircisi geldi 

gecen ay "geri donusum" idi. mamak coplugune gittiler, sakiz cigneme gunu duzenlediler, cignedikleri sakizlari geri donusum kutusunda topladilar, neler geri donusebilir ogrendiler, konu hakkinda resimler, kolajlar, vs. yaptilar.

Ynt: Ankara'da Kreşler

06/16/2011 12:33:00

Bahçevan konuğumuz oldu,Ressam Yalçın gökçebağ'ın sergisine gittiler sonra o geldi okula,sabah gazetesi ziyareti,jimnastikçiler ve dev adamlar geldi,kanun dinletisi şimdilik aklıma gelip eklediklerim Ülkü:)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ankara Nurturia Üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...