Ankara'da Kreşler

Ynt: Ankara'da Kreşler

12/28/2011 20:39:00

G.O.P ta Binbir çiçek dışında tavsiye edeceğiniz hangisi var?Mesela Amerikan Kültür ve İngiliz Kültürünkine gönderen var mı?

Eryaman 3. Etap Sobe Kreşi

12/30/2011 21:02:00

Ankara Eryaman 3. Etaptaki Sobe kreşi hakkında tecrübesi olan var mı? Martta aylık olan oğlumu vermeyi düşünüyorum. En küçük baktıkları çocuk 12 aylık, benimkisi 5 aylık olacak, evde kadına bırakmak mı yoksa kreşi vermek mi daha doğru kararsızım. Yarım gün 275 tam gün 475 istiyorlar. Çocukların yatak odalarına falan baktım, yer yataklarını peşpeşe dizmişler, benimki beşik değil de yerde yatar ise güvenli olur mu bilmiyorum.

Ynt: Ankara'da Kreşler

12/30/2011 21:11:00

bu sorunun cevabı çok önemli sobeye yakın oturuyorum nisanda üç olcaz ve kreşe vercem.sobede altarnetif arasında...bakalım ne diyecekler..

Ynt: Ankara'da Kreşler

12/31/2011 16:54:00

Evde bakıcı baksa hiç olmazsa sabah erken evden soğuğa çıkarmazsınız..Bir de ilk yaşa kadar bağışıklık sistemi az gelişmiş oluyor, çok kolay hastalanabilir..Eve basit bir kamera sistemi kurup, bıraksanız ,kamera sistemleri çok pahalı olmuyor..

Ynt: Ankara'da Kreşler

12/31/2011 16:54:00

G.O.P.'ta Yeşil Çizgi'ye veren var mıdır?

Ynt: Ankara'da Kreşler

01/06/2012 07:12:00

ben de amerikan kültür ve ingiliz kültürün kreşlerini merak ediyorum, bu konuda tecrübesi olan var mı acaba? ortam,eğitim,yemekler ve de tabi ki fiyat nasıl acaba?

Ynt: Ankara'da Kreşler

01/06/2012 15:34:00

Ben Ankarada yeniyim. Amerikan Kultur ve Ingiliz Kultur buyukelciliklerin icindeki okullar mi yoksa baska mi? Benim kizim Ekim 2011 den beri Binbir Cicek'te cok ama cok memnunuz.

Ynt: Ankara'da Kreşler

01/07/2012 20:35:00

    Merhaba bu başlığı bulduğuma sevindim.Gop ta Vedat Dalokay Caddesinde oturuyorum.Bebeğimi 1 yaşına getirdiğim dönem (mayıs 2012 ) işe başlayacağım.Bakıcı fiyatları bu civarda çok fahiş.Güvenilir birini bulmak da çok zor.
   Öncelikle çocugunu bakıcı ile büyüten, kreşe başlatacak olan varsa .bakıcısına talip olmak istiyorum ....En azından referansı olan biri güven verebilir.
   Bir taraftan acaba kreşe mi başlatsam diye düşünüyorum.Bir taraftan da yavrum yazık 1 yaşında okula başlayacak ve belki 25 yıl boyunca okuyacak,en azından 3 yaşına kadar evde olsa iyi olur diyorum.İşe başlamama  3,5 ay var ama zaman hızla akıyor.O döneme kadar bu işi halletmem lazım.
GOP civarında kreşe gönderen annelerden kreşin ya da yuvanın  kabul ettiği yaş aralıklarını yazmalarını rica edeceğim.
Birde fiyatları ve saatleri nedir ?

Bi itiraf : kızımı bırakıp işe başlayacağım günü düşündükçe sanki boğazımı biri sıkıyormuşcasına daralıyorum :(( kime bırakılır ki can parçası .....

Ynt: Ankara'da Kreşler

01/09/2012 06:03:00

meltem merhaba:)
ankaraya hoşgeldin öncelikle:) benim bahsettiğim kreşler büyükelçiliğin içinde değil, ingiliz kültürün kreşi keçiören, gop, oran ve ümitköyde, amerikan kültürün de goptaymış, tabi benim internetten araştırdığım kadarıyla bildiklerim bunlar. büyükelçiliklerle bağlantıları nedir bilemiyorum açıkçası.. tecrübesi olan, bu kreşleri gitmiş görmüş kişiler varsa onlardan bilgi almayı umut ediyorum. ben de baharda bi gidip görüşmeyi düşünüyorum bakalım...
burcubahar ben de kızımı 1 yaşına getirip işe başlamıştım, Allah yardımcın olsun, inşallah gönlüne göre birini (yada kreşi) bulursun...

Ynt: Ankara'da Kreşler

01/09/2012 06:34:00

Tesekkurle Sinem. Benim  bildigim BESG - British Embassy Study Group catisindaki anaokulu (nursey).
Burcubahar bizim minik 19 aylikken yurtdisinda basladi krese. Basta ayrilmak zor geliyor (ben alti aylikken ise donmustum) ama cocugun gelismesi acisindan avantajlari da var. Iyi bakici bulmak zor. Kreste daha bilgili deneyimli insanlar oluyor genelde ve cocuk rutinle yasamasini ogreniyor. Diger cocuklari goruyor, onlardan ogreniyor- Dezavantajiysa hastaliklar. Evdeki cocuga kiyasla daha cok hastaliniyor kis sezonunda.
Binbir Cicek'te kucuk cocuk bolumu var. Kizimi almaya gittigimde goruyorum cok ilgililer. Haftada bir doktor kontrolu var. Yemekleri bizimkilerinkini biliyorum dengeli ve saglikli.
Umarim istedigini, icine sineni bulursun.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ankara Nurturia Üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...