Ankara'da Kreşler

Ynt: Ankara'da Kreşler

02/07/2012 10:44:00

Yaprak, mevzu dışı ama siz ne yaptınız kreş işini?çankaya belediyei ile görüşebildinizmi

Ynt: Ankara'da Kreşler

02/07/2012 11:11:00

Şenaycım, trafıkte o gün senide mesgul ettım kusura bakma.görüştüm ben ara dönemde ogrencı alınmıyormus.tasınma durumumuzda olursa diye kaldı şimdilik okul işimiz.çok sağol ilgin icin:)

Ynt: Ankara'da Kreşler

02/07/2012 14:16:00

sinem t

aman tanrım ya, böyle bir şey olabilir mi?Biz de çok zorlandık kreş yada eve bakıcı konusunda sonra kreşe kara verdik tabi bu da ayrı bir tartışma konusu

kreşimizden ne kadar memnun olursak ollamı içmde ki annelik dürtülerimle çok gittim gizli gizli, hiç habersiz olumsuz bir şey görmedim hatta burdaki arkadaşlardan nilos la yazışmıştık onun arkadaşı vardı akman yuvanın karşısında ondan kızımın sınıfını tarif edip bakmasını bile rica ettik

öğretmenlerin çocuklara çok özenli davrandıklarını söylediler, umarım öyledir

hepsini gezip bakmak velilerden fikir almak gerekiyor diye düşünüyorum.

Keşke bütün annelerin 3-4 yaşına kadar çocuklarının yanında kalma imkanı olsa...

Çok üzüldüm bu yazılanlarada  gerçekten..

 

Sevgiler

Ynt: Ankara'da Kreşler

02/07/2012 17:35:00

kreşin ismi açıklansın

Ynt: Ankara'da Kreşler

02/08/2012 06:46:00

Bu ne yaaa.. Tam da hafta sonu kreş görüşmesine gitmeye karar vermişken tam oldu.

Ynt: Ankara'da Kreşler

02/08/2012 07:04:00

GOP'ta Ilgaz Sokak'ta Kucak Yuva'yı bilen var mı? Arada derede mahallemizin kreşi havasında bir yer. (bizim mahallede değil ama olsun).
Bir fikri olan var mı?

Ynt: Ankara'da Kreşler

02/08/2012 07:42:00

ozgelif sevindim işine yaramasına bu bilgilerin

 

sevgiler

Ynt: Ankara'da Kreşler

02/14/2012 09:09:00

Merhaba,

 

Uzun süren kreş araştırmalarımızı sonunda tamamladık.

 

Öncelikle bu başlık altına yorum girenlere teşekkür ediyorum, kreş gezerken yorumlarınızdan faydalandık ve biz de deneyimlerimizi paylaşmak istedik.

 

Gezdiğimiz ve sadece telefonla bilgi aldığımız tüm kreşlerle ilgili bilgileri ekli dosyalarda toparladım.

 

Nurturia’da arama yapılırken bulunabilsin diye isimlerini altta listeliyorum:

 

Gezdiklerimiz:

Çekirdek Yuva: Regio Emilya felsefesiyle eğitim veriyor. Bizim tercihimizi belirtmek istemiyordum ama merak edenler için yazıyorum, biz Çekirdek yuvaya karar verdik. Mayısta başlayacağız, deneyimleyemedik ama çocuklarını gönderen 2 farklı kişiden olumlu referans aldık.

Binbirçiçek: anladığım kadarıyla ankaradaki en iyi montessori kreşi. Biz Montessoriye vermek istemediğimiz için burayı seçmedik.

Güven Yuva: köklü, 30 yıllık bir kurum, iyi referanslar aldık. Fiziki şartları ve fiyatını (ücretli ek derslerle birlikte) değerlendirdiğimizde daha iyi performans gösteren kurumlar olduğu için burayı seçmedik.

Alican Yuva: evimize uzak olduğu için tercih etmedik. Fiyatı imkanları ve eğitim sistemi gözönüne alındığında olması gerekenden daha düşük.

Magickids / renkli kelebekler

Aykan Yuva: Ekli dosyada Aykan’la ilgili sütun yok. Şöyle özetleyeyim, fiziki şartları gayet iyi, fiyatı 1200 Tl, bize biraz abartı geld,, kreşte çok fazla uyaran vardı (heryerde birşeyler, tavanlaradan sarkan süsler vs.), bir de bu sene yapmayı planladıkları 6 yaş gurubu Amsterdam müze gezisi bizi biraz gerdi, mart ayında planlanan gezi gibi etkinliklere eşimin işi nedeiyle katılamayız, ve bu tür etkinliklerin kreşte sunulmasından (bir anlamda dayatılmasından) hoşlanmıyoruz.

Sihirli Bahçe: Ekli dosyada Sihirli Bahçe’yle ilgili sütun yok. Fiziki şartları en iyi kreş (içinde yüzme havuzu bile var). Beni gezdirirken sadece bu fiziksel şartları anlattılar, sistemleriyle ilgili çok fazla bilgi vermediler. Birkaç ayrı kişiden kötü referans alındı.

 

Telefonla bilgi aldıklarımız:

Yeşilçizgi: Birkaç kişiden iyi referans aldık. Bizim seçmememizin nedeni şubat tatilinde 1 hafta, yazın da 2 hafta tatilde olmaları.

Akvaryum yuva

Çocukça İşler

İlkadım Yuva

Akd

Arı Koleji: Çok iyi olduğu söyleniyor. 2010 doğumluları eylül 2012den önce alamayacakları için burayı değerlendirmeye almadık

Küçükşeyler Oran

İlkiz

Sudoku

Minikdevler

 

Sonuç olarak içimize sinen, evimize yakın, yemekleri orada yapılan, rutin doktor kontrolü olan, bahçe kullanımı yoğun olan, açılış saati uygun olan, öğretmenlerinin o kreşte çalışma yılları uzun olan, servislere araba koltuğu takılabilen/olan, sene sonu gösterisi yapmayan bir yer seçmeye çalıştık,

 

Kreş arayanlara kolaylıklar diliyorum.

 

Ynt: Ankara'da Kreşler

02/14/2012 09:11:00

Merhaba,

Dosyaları okunabilir halde yükleyemiyorum, isteyenler eposta adreslerini verirlerse gönderebilirim.

Ynt: Ankara'da Kreşler

02/14/2012 09:34:00

çok güzel bir çalışma olmuş, elinize sağlık. Dosyaları bana da gönderir misiniz?

not. evi yakın olanların Çocukça İşler Yuvayı değerlendirmelerini öneririm.
mail adresim. gorkemsh@gmail.com


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ankara Nurturia Üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...