Ankara'da Kreşler

Ynt: Ankara'da Kreşler

10/08/2012 17:39:00

vallaa rakamlar çok uçuk, bende oğlum sosyalleşsin diye yarım gün olsa da gitsin istemiştim. ama burda okuduğum rakamlar doğrultusunda vazgeçmiş bulunuyorum:) az daha parklarda sosyalleşsin sonra bakarım artık:)

Ynt: Ankara'da Kreşler

10/08/2012 18:39:00

06,

ümitköy burçağı bize bir arkadaşımız tavsiye etti. kızlarını oraya göndermişlerdi, şu anda ilkokula gidiyor çocuk. oğullarını da subayevleri burçağa gönderdiler. çok memnundular. bizi, orayı tercih etmeye iten en önemli nedenlerden biri tavsiye yani. ayrıca biz oraya gittik ve çok sıcak bir öğretmenle tanıştık. bizimkinin yaş grubunun öğretmeni de çıkınca gayet mutlu olduk. o kadar yer gezdik ve şöyle çocuğa sıcak bir merhaba deyip, neşeli bir şekilde tanışan öğretmen görmemiştik. çoğu anne-babaya odaklanmaktan çocuğun orda olduğunu ve asıl odaklanmaları gerekenin çocuk olduğunu ıskalıyor. ya da o sıcaklığı gerçekten veremiyor. ayrıca karakter eğitimi, dini eğitim de istiyorduk. o da var. çocuk bugün 2. kez gitti. şimdilik bir sıkıntı görünmüyor. 

Ynt: Ankara'da Kreşler

10/09/2012 12:08:00

Oğlumu Batıkentte yeni açılan Süleymaniye Kolejine yazdırdım. Hem okul yönetimiyle hem de oğlumla ilgili sıkıntılarımız var. Ama öğretmeninden çok memnun olduğum için Okula gitmesinde ısrarcıyım. Manevi eğitim veriliyor. Fiyatlarıda gayet makul seviyelerde. Okul araştıranlara seçenek olması açısından burayada yazmak istedim.

Ynt: Ankara'da Kreşler

06 8Y
10/09/2012 17:02:00

burçak2ın fiyatı nasıl neyse? ümitköy biraz uçuk

Ynt: Ankara'da Kreşler

10/09/2012 18:13:00

o6,

burçak aylık 650, servis de 100 lira. ayrıca 400 lira da kırtasiye, gezi vs masrafları ile aylık 800'ü buluyor. evet, bence de biraz pahalı ama gonca bundan daha da pahalıydı. kids a loud da servis hariç 750 idi. bence uçuk olan ümitköy değil. okul öncesi fiyatları, eli ayağı düzgün br yer olsun dediğiniz anda böyle maalesef. eryamanda, yazın gönderdiğim okul da 650 idi. bir tek gülderen okulları biraz daha uygundu orası da 475 ama görüşmeye gittiğinizde muhasebeci ile karşılaşıyorsunuz:) okul öncesinden sadece muhasebe anlamışlar sanırım.

Ynt: Ankara'da Kreşler

10/09/2012 18:15:00

elfide, 

yorumu daha önce görmüş olsaydım süleymaniye kolejini değerlendirebilirdim. batıkent, eryamana daha yakın aslında. kısmet artık. siz memnun kalırsanız belki yaz okulu için düşünebiliriz. burçak'tan memnunum ama uzaklık hala kafama takılıyor.

Ynt: Ankara'da Kreşler

10/09/2012 18:17:00

elfide,

süleymaniye koleji batıkentte ne tarafta? google'da arattım ama websitesi falan çıkmadı?

Ynt: Ankara'da Kreşler

10/09/2012 19:16:00

arkadaşlar burçak da anladığım kadarıyla mutaasıp bi okul. peki bu durumda öğretmenler kapalı mı oluyor, dini eğitim var mı? diğer kreşlerden farklı bir eğitim anlayışı var mıdır?

Ynt: Ankara'da Kreşler

10/09/2012 20:17:00

bizim aile dostlarımız ali baba diye bir kreşe gönderdiler kızlarını 3 sene ve gayet memnunlar,kız namaz kılmayı,tüm dua ve sureleri,kuran ı kerim i okumayı(arapça) hepsini su gibi okuyor....yemeğe bile duasız başlamıyor.size soruluyor zten böyle bir eğitim istiyor musunuz diye ewt derseniz  ilgileniyorlar.....ben de çok istiyorum ama çankaya tarafında maalesef(!) doğru düzgün bir kreş bile yokken mütaasıp bir kreş bulmak imkansız.ama lütfen kulaktan duyup da şöyle yapıyorlar beyin yıkıyorlar diyenlere inanmayın nilmutlunil.gidin kendigözlerinizle görün derim ben.insanlar böyle kreşlere gönderenlere at gözlüğüyle ve çağdışı bakıyorlar çünkü maalesef!!!!!!bu arada sevgi yunusları kreşini de duymuştum,orası da bu taraz bir kreş....ama yerini unuttum:(

Ynt: Ankara'da Kreşler

10/09/2012 20:24:00

Merhaba,
benim sormak istediğim şu:
Tüm kreşlerin bağlı olduğu (MEB veya Sosyal Hizmetler) kurumlar var,bu kurumlarında okul öncesi ile ilgili belli müfredatları-uygulamaları vardır diye düşünüyorum.Birçok farklı kreş; farklı farklı programlar nasıl yapabiliyor?Dini eğiitim verenler var,ingilizce eğitimi diyenler,sanat-fen ağırlıklıyız diyenler vs.vs.Her kreş yönetimi programlarını özgürce belirleyebiliyorlar mı?Bilen birileri bu konuda paylaşımda bulunabilir mi?


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ankara Nurturia Üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...