Ankara'da Kreşler

Ynt: Ankara'da Kreşler

10/10/2012 17:35:00

MEB'e bağlı zaten kreşler. MEB'in bir programı var onu zaten uyguluyorlar. Buna ek olarak ingilizce, satranç, dini eğitim vs verebiliyorlar. Siz de ne tür bir eğitim istiyorsanız çocuğunuz için öyle bir kreş seçebiliyorsunuz.


nilmutlunil,
öğremenlerin hepsi başörtülü değil. "kapalı" nitelendirmesi hiç hoş değil bence bu arada. bizim sevdiğimiz öğretmen açık bir öğretmendi. çocukla kurduğu ilişki, ilk tanışmada bile, çok sıcak ve samimiydi. maalesef kendisi kaza geçirdiğinden bu hafta yok. 
burçakta dini eğitim var. kuran okumayı öğreniyorlar. her gün 2 harf öğreniyor. ayrıca dua da öğreniyorlar sanırım ama benim oğlum pek anlatmıyor. dini eğitimden hariç ingilizce var benim oğlumun yaş grubu için. apple'ın elma olduğunu öğrenmş:) daha büyük yaş gruplarında daha farklı eğitimler de var. isterseniz telefonlarını yazayım bilgi alın.

Ynt: Ankara'da Kreşler

10/10/2012 19:45:00

@pluscore: cankayada su anda aklima gelen kresler cekirdek, oran rota, sihirli bahce, magic kids, kucuk seyler, ilkadim, disney, kids aloud... Maaleseften kastin ne pek anlamadim ama bu kreslerin "maalesef (!)"olarak nitelendirilecek kriterlerde yerler oldugunu dusunmuyorum acikcasi...

Ynt: Ankara'da Kreşler

10/10/2012 20:21:00

Sevgi Yunuslarına çok yakın bir arkadaşım oğlunu gönderiyor, o da dini ağırlıklı olmasını tercih etti ama en önemli istediği mütevazi ve gösterişten uzak olmasıydı. Çok memnun kreşinden oğlunda olumlu değişiklikler var.

Ynt: Ankara'da Kreşler

10/10/2012 20:34:00

neyse açıklaman için teşekkürler. ama kapalı dememden rahatsız olmana anlam veremedim. türbanlı demekten hoşlanmıyorum. dikkat ettiysen bu kelime çok yanlış manalar üstlendi siyasi açıdan. başını örten hanımlar kendileri için kapalı kelimesini kullandıklarından bana da bu daha uygun geliyor. kelimelerde takılmamakta fayda var, sonuçta burda amacımız birbirimizden çocuklarımız için birşeyler öğrenebilmek.

Ynt: Ankara'da Kreşler

10/11/2012 11:37:00

rica ederim nilmutlunil.

türbanlı tabirinden ben de hoşlanmıyorum. haklısın, kelimelere bence de fazla takılmamalı. bu başlıkta gerçekten güzel paylaşımlar yapılmış. ben çok yararlandım. inşallah böyle devam eder.

Ynt: Ankara'da Kreşler

10/11/2012 21:24:00

@BAMBU,PARDON DA MAALESEFİN NEYİNİ ANLAMADIN ACABA?HERKEZİN KREŞTEN BEKLENTİLERİ AYNI OLMAK ZORUNDA DEĞİL,AKAPEDYA,İLK ADIM,OVO KİDS,BİNBİR ÇİÇEK,MAGIC KIDS,ÇİĞDEM ABLA BİZZAT GİDİP GÖRDÜĞÜM İNCELEDİĞİM YERLERDİR.DİĞERLERİ DE FİYAT OLARAK BİZİ AŞTIĞI İÇİN OLUMSUZ OLMUŞTUR.

  KİMİSİNİN GÖZ BOYAMACI TAVRI,KİMİSİNİN DE FARKLI NEDENLERİNDEN DOLAYI BANA TATMİN EDİCİ GELMEDİ.YAZDIKLARIMI DİKKATLİ OKURSAN BEN ÇANKAYA TARAFINDA DİNİ AĞIRLIKLI BİR KREŞ GÖREMEDİM DEMEK İSTEDİM.KENDİ KRİTERLERİMİZE UYGUN BİR KREŞ BULAMAZKEN MÜTAASIP BİR KREŞ HAYAL MAALESEF SANIRIM BURALARDA....
  EVET ELİFCİM SEVGİ YUNUSLARINI BEN DE ÇOK DUYDUM,GÖNDEREN VE ÇOK MEMNUN KALAN TANIDIKLARIMIZ DA VAR.

Ynt: Ankara'da Kreşler

06 8Y
10/14/2012 14:07:00

burçakla ilgili cvp için teşekkürler neyse

Ynt: Ankara'da Kreşler

10/14/2012 19:26:00

rica ederim 06, yardımcı olabildiysem ne mutlu..

Ynt: Ankara'da Kreşler

06 8Y
10/14/2012 20:43:00

ben 10 yıldır bi kız meslek lisesinde ingilizce öğretmeni olarak çalışıyorum...okulumuzda çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü de var...son sınıfta kreş ve anaokullarında staj yapıyor bu bölümdeki öğrencilerimiz...mümkün olduğu kadar marka olmuş, prestijli anaokulu ve kreşleri ayarlamaya çalışıyoruz, yıl içinde de meslek öğretmenleri onları sık sık ziyarete gidiyor, hem öğrencilerden hem de koordinatör öğretmenlerden bu kreşlerle ilgili sağlam bilgiler alabiliyorum...burda şu işletmede şöyle yapmışlar, diğerinde böyle diye yazmak etik olmaz...ama öğrendiklerimden şunu anladım ki 2000 tllik kreşle 500lük arasındaki fark çok değil...
öncelikle çalışan öğretmenler devlettekilerden daha iyi öğretmenler değil, kpss de iyi puan alanlar zaten devleti tercih ediyor, alamayanlar özelde çalışıyor, (kpss ne kadar ölçebilir o ayrı konu tabi), devlettekiler için 4 yıllık diploma şart ama özelde 2 yıllık ya da lise mezunları da çalışabiliyor....öğretmen değişikliği özellerde sıklıkla yaşanırken( bu bence özellikle 3-4 yaşındaki grup için çok sakıncalı)  devlette bi öğretmenin tayin isteyebilmesi için en az 3 yıl aynı yerde çalışması gerekiyor...yemekler ve hijyene gelince devlet anaokulları özellere göre çok sık denetleniyor, bu korkudan mıdır yoksa ticari kaygıları olmadığından mı bilemiyorum ama temizlik ve yemek konusunda devlet anaokulları daha başarılı...bildiğim kadarıyla branş derslerinde özellerin üstünlüğü tartışılmaz ama devlette de ekstra ödeyerek bale, ingilizce gibi dersler aldırabiliyorsunuz...saat konusunda özeller çalışanlara daha uygun gibi çünkü 9-3 arası  çalışıyor devlet ama bazılarında etüd var 5-5.30a kadar kalabilir çocuğunuz..
kısacası ben çocuğumu devlet anaokullarından birine verme konusunda kararlıyım, hem maddi hem manevi olarak daha rahat olacağım böylelikle..yaşadığım semtte 2 tane var , ön kayıt + kura ile alıyor, malesef bu yıl bize şans gülmedi ama seneye tekrar deneyeceğiz..olmadı benim çalıştığım lisenin uygulama anaokulunu tercih edeceğiz (biraz uzak ama olsun)
burdan okuduklarımın da karar vermem de çok etkisi oldu, bildiğini paylaşan tüm annelere teşekkür ederim

Ynt: Ankara'da Kreşler

10/15/2012 08:45:00

plucore: oran'da burc var.Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ankara Nurturia Üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...