Ankara'da Kreşler

Ynt: Ankara'da Kreşler

10/09/2012 18:17:00

elfide,

süleymaniye koleji batıkentte ne tarafta? google'da arattım ama websitesi falan çıkmadı?

Ynt: Ankara'da Kreşler

10/09/2012 19:16:00

arkadaşlar burçak da anladığım kadarıyla mutaasıp bi okul. peki bu durumda öğretmenler kapalı mı oluyor, dini eğitim var mı? diğer kreşlerden farklı bir eğitim anlayışı var mıdır?

Ynt: Ankara'da Kreşler

10/09/2012 20:17:00

bizim aile dostlarımız ali baba diye bir kreşe gönderdiler kızlarını 3 sene ve gayet memnunlar,kız namaz kılmayı,tüm dua ve sureleri,kuran ı kerim i okumayı(arapça) hepsini su gibi okuyor....yemeğe bile duasız başlamıyor.size soruluyor zten böyle bir eğitim istiyor musunuz diye ewt derseniz  ilgileniyorlar.....ben de çok istiyorum ama çankaya tarafında maalesef(!) doğru düzgün bir kreş bile yokken mütaasıp bir kreş bulmak imkansız.ama lütfen kulaktan duyup da şöyle yapıyorlar beyin yıkıyorlar diyenlere inanmayın nilmutlunil.gidin kendigözlerinizle görün derim ben.insanlar böyle kreşlere gönderenlere at gözlüğüyle ve çağdışı bakıyorlar çünkü maalesef!!!!!!bu arada sevgi yunusları kreşini de duymuştum,orası da bu taraz bir kreş....ama yerini unuttum:(

Ynt: Ankara'da Kreşler

10/09/2012 20:24:00

Merhaba,
benim sormak istediğim şu:
Tüm kreşlerin bağlı olduğu (MEB veya Sosyal Hizmetler) kurumlar var,bu kurumlarında okul öncesi ile ilgili belli müfredatları-uygulamaları vardır diye düşünüyorum.Birçok farklı kreş; farklı farklı programlar nasıl yapabiliyor?Dini eğiitim verenler var,ingilizce eğitimi diyenler,sanat-fen ağırlıklıyız diyenler vs.vs.Her kreş yönetimi programlarını özgürce belirleyebiliyorlar mı?Bilen birileri bu konuda paylaşımda bulunabilir mi?

Ynt: Ankara'da Kreşler

10/10/2012 17:35:00

MEB'e bağlı zaten kreşler. MEB'in bir programı var onu zaten uyguluyorlar. Buna ek olarak ingilizce, satranç, dini eğitim vs verebiliyorlar. Siz de ne tür bir eğitim istiyorsanız çocuğunuz için öyle bir kreş seçebiliyorsunuz.


nilmutlunil,
öğremenlerin hepsi başörtülü değil. "kapalı" nitelendirmesi hiç hoş değil bence bu arada. bizim sevdiğimiz öğretmen açık bir öğretmendi. çocukla kurduğu ilişki, ilk tanışmada bile, çok sıcak ve samimiydi. maalesef kendisi kaza geçirdiğinden bu hafta yok. 
burçakta dini eğitim var. kuran okumayı öğreniyorlar. her gün 2 harf öğreniyor. ayrıca dua da öğreniyorlar sanırım ama benim oğlum pek anlatmıyor. dini eğitimden hariç ingilizce var benim oğlumun yaş grubu için. apple'ın elma olduğunu öğrenmş:) daha büyük yaş gruplarında daha farklı eğitimler de var. isterseniz telefonlarını yazayım bilgi alın.

Ynt: Ankara'da Kreşler

10/10/2012 19:45:00

@pluscore: cankayada su anda aklima gelen kresler cekirdek, oran rota, sihirli bahce, magic kids, kucuk seyler, ilkadim, disney, kids aloud... Maaleseften kastin ne pek anlamadim ama bu kreslerin "maalesef (!)"olarak nitelendirilecek kriterlerde yerler oldugunu dusunmuyorum acikcasi...

Ynt: Ankara'da Kreşler

10/10/2012 20:21:00

Sevgi Yunuslarına çok yakın bir arkadaşım oğlunu gönderiyor, o da dini ağırlıklı olmasını tercih etti ama en önemli istediği mütevazi ve gösterişten uzak olmasıydı. Çok memnun kreşinden oğlunda olumlu değişiklikler var.

Ynt: Ankara'da Kreşler

10/10/2012 20:34:00

neyse açıklaman için teşekkürler. ama kapalı dememden rahatsız olmana anlam veremedim. türbanlı demekten hoşlanmıyorum. dikkat ettiysen bu kelime çok yanlış manalar üstlendi siyasi açıdan. başını örten hanımlar kendileri için kapalı kelimesini kullandıklarından bana da bu daha uygun geliyor. kelimelerde takılmamakta fayda var, sonuçta burda amacımız birbirimizden çocuklarımız için birşeyler öğrenebilmek.

Ynt: Ankara'da Kreşler

10/11/2012 11:37:00

rica ederim nilmutlunil.

türbanlı tabirinden ben de hoşlanmıyorum. haklısın, kelimelere bence de fazla takılmamalı. bu başlıkta gerçekten güzel paylaşımlar yapılmış. ben çok yararlandım. inşallah böyle devam eder.

Ynt: Ankara'da Kreşler

10/11/2012 21:24:00

@BAMBU,PARDON DA MAALESEFİN NEYİNİ ANLAMADIN ACABA?HERKEZİN KREŞTEN BEKLENTİLERİ AYNI OLMAK ZORUNDA DEĞİL,AKAPEDYA,İLK ADIM,OVO KİDS,BİNBİR ÇİÇEK,MAGIC KIDS,ÇİĞDEM ABLA BİZZAT GİDİP GÖRDÜĞÜM İNCELEDİĞİM YERLERDİR.DİĞERLERİ DE FİYAT OLARAK BİZİ AŞTIĞI İÇİN OLUMSUZ OLMUŞTUR.

  KİMİSİNİN GÖZ BOYAMACI TAVRI,KİMİSİNİN DE FARKLI NEDENLERİNDEN DOLAYI BANA TATMİN EDİCİ GELMEDİ.YAZDIKLARIMI DİKKATLİ OKURSAN BEN ÇANKAYA TARAFINDA DİNİ AĞIRLIKLI BİR KREŞ GÖREMEDİM DEMEK İSTEDİM.KENDİ KRİTERLERİMİZE UYGUN BİR KREŞ BULAMAZKEN MÜTAASIP BİR KREŞ HAYAL MAALESEF SANIRIM BURALARDA....
  EVET ELİFCİM SEVGİ YUNUSLARINI BEN DE ÇOK DUYDUM,GÖNDEREN VE ÇOK MEMNUN KALAN TANIDIKLARIMIZ DA VAR.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ankara Nurturia Üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...