Ankara'da Kreşler

Ynt: Ankara'da Kreşler

01/29/2013 06:40:00

Bende sokulludayim cevizliderenin girisinde var sgk kresi ama detayli bilgim yok maalesef :-(

Ynt: Ankara'da Kreşler

01/29/2013 07:21:00

Öveçlerde çankaya belediyesinin kreşi var ama bilgim yok kaç yaş alıyorlar nasıl alıyorlar bilmiyorum ona bakabilirsiniz :)

Ynt: Ankara'da Kreşler

01/29/2013 10:18:00

bebişiniz çok küçük ya.iyi bir bakıcı bulabilseniz.azıcık daha büyüsün.tabi siz daha iyi karar verirsiniz.ben de 7 aylıktı işe başladım.karşıma iyi bir bakıcı çıktı Allaha şükür hala onunla devam ediyoruz.oğluş onu çok seviyor.hem de karda kışta evden çıkmıyor.kreşte sürekli hasta olacak daha çok küçük.

Ynt: Ankara'da Kreşler

01/29/2013 12:41:00

Duyarlılığınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar, cevaplarınızla çok mutlu oldum. Dün çankaya belediyesinin kreşine de baktık ama sene başında adını yazdırıyormuşsun ya çıkarsa hesabı.. tabi benim için önemli olan bebeğe bakan kreş bulabilmek :( dün her yeri talan ettik ve içimize tek sinen alicanyuva.com oldu. ama bebeğim çok küçük olduğu için servise alamıyorlar. kendim götürüp getirmem lazım böyle de bir imkanım yok :( ya bakıcı ya da ev hanımlığına devam. bugün de bir bakıcı buldum. zor bela 700 e bakarım dedi. kreşle aynı fiyat. çok kararsızım inanın şu an kreş bana bakıcıdan daha güvenli geliyor. ankaralı değilim, burda her şeyi tavsiye üzerine soruyor, buluyoruz. sokulluda benimle aynı sokakta oturan biri için 700 tl çok değil mi arkadaşlar? aslibulut sen kaça baktırıyorsun. çok yazdım kusura bakmayın.

Ynt: Ankara'da Kreşler

01/29/2013 13:05:00

ben çiğdem mah.de oturuyorum.900 veriyorum.sabah 8de geliyor akşam 7 de gidiyor. ben gelmeden evi topluyor ve 2 güne bir yemek yapıyor o kadar.zaten çocukla ev işi yapması zor.ankaranın piyasası böyle.benim üst komşuma 1100den geliyor mesela.inan eğer içine sinen birini bulursan evde baktır.karda kışta çocuğu hergün evden çıkartacaksın ve bebek o daha.oyun çağında da değil.kreşte ev ortamı olmaz onun için hele de özel kreş değilse.maalesef durum bu.her özel kreş iyi değil ama çevremdeki kişilerin tecrübelerinden yola çıkarak söylüyorum devlet kreşi ile bir olmuyor.e özel kreşler de çok para.inan kendi çocuğumun yerine koyuyorum ya.çok küçük.ya da biraz da bekle 1 yaşını geçsin.kreşte çok hasta oluolar o zaman ne yapacaksın.sürekli izin alamazsın.

Ynt: Ankara'da Kreşler

01/29/2013 13:34:00

aynen öyle özel kreşler çok farklı. ayrıca çalışacağım  iş özel sektörde yani sürekli izin alamam. bir de her gün sokulludan esenboğa havaalanına gidip gelmem gerekiyor. düşün. servis yok! 10 tl yol parası veriyorlar. bu işin getirisi götürüsünden fazla olacak sanırım. bana eziyet olacak daha çok.şimdilik öyle görünüyor. çalışmak için 1 yaşını geçmesini beklesem ne olacak ki o zaman da bakıcı olcak heralde. aman ne kadar sıkıldım, iki arada bi derede kaldım anlatamam

Ynt: Ankara'da Kreşler

06 8Y
01/29/2013 19:03:00

libasilico 700 ankara için pahalı değil, ümitköyde oturuyorum 1000 liraya geliyor en ucuzu...tabiki anneler kendi çocukları için en iyisini bilir ama kreşe al bırak,üstüne bi de hastalık,öyle zor ki, allah korkusu olan bi bakıcı daha iyi olur diye düşünüyorum, o kada içten bakanlar var ki, benimki öyleydi mesela, benden daha çok evhamlanırdı yemeyince,hastalanınca

Ynt: Ankara'da Kreşler

02/14/2013 08:02:00


Ynt: Ankara'da Kreşler

02/14/2013 08:46:00

.

Ynt: Ankara'da Kreşler

02/14/2013 10:50:00

AKVARYUM YUVA. Balgat'ta. Pazartesi günü gezdim içini. Üst katta bebek grubu var. Halihazırda 3 bebek var. Bebeklerin oyun odaları cam yüksek, dışarıyı gökyüzünü göremezler ve kucağından camdan baktırmaya kalkmaya değecek bir görüntü de yok zaten, birkaç binanın çatısındaki alüminyum saçları görünüyor camdan o kadar. Benim oğlum, camdan kedileri köpekleri kuşları ağaçları gelen-geçeni seyretmeyi sevdiği için, Akvaryumun'un bebek oyun odası bu açıdan antipatik geldi bana. Bebek yemek odası nisbeten daha küçük. Manzara yine yok. Yemek için kullanılıyor ise sadece o kadar da önemli değil manzara. Uyku odası tamamen karanlıkta, ben spontene gezdiğim için kreşi, gittiğimde 3 bebiş mışıl mışıl uyuyordu ve başlarında 2 bayan vardı. Kapıyı açınca karanlığın içinde bebeklerin başında nöbet tuttuklarını farkettim. Bu açıdan iyi, gözlerinin önünden ayırmamaları.  Akvaryum yuva aslında bina olarak güzel. Odalar geniş, zengin oyuncaklı. Ama benim çocuğum gibi dışarı gezmelerine alışmış, parksız duramayan çocuklar için doğru bir seçim mi korktum doğrusu ben. Binanın yanındaki çocuk oyun alanı küçük ve sadece kaydırak bir de yanılmıyor isem salıncak vardı. Parkta bildiğiniz bebek oyun üniteleri yoktu. Zaten yola yakın bir yuva olduğu için, trafik gürültüsü ve egzoz faktörlörünü de düşündüğünüzde açık alana çıkarmak ne kadar sağlıklı olur tartışılır. Benim oğlum günde birkaç kez yaz kış dışarıya çıkmaya uzun yürüyüşlere kumda çamurda oynamaya alışık olduğu için, onu içeriyi bir binaya bırakmayı ve akşam almaya gönlüm elvermedi. Öğlen 2 saate yakın molam olduğu için, çocuğu alma talebim ise Yuva tarafından uygun görülmedi, zira uyku saatine denkgeliyor ki 3 saate yakın bir öğlen uyku araları var. Herşeye rağmen, arayış içinde olduğum semler içerisinde gezdiğim kreşlerde en iyisi Akvaryum'du. Personel yeterli ve ilgiliydi gördüğüm kadarıyla. Fiyat konusunda da yardımcı oluyorlardı ki, bir bebek annesine ulaşıncaya kadar. Çocuğunu verdiği tarihten bu yana hastalıklardan başını alamadığını söyleyince benim fikrim değişti ve Akvaryum Yuva'ya verme kararımı ileri bir tarihe öteledim.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ankara Nurturia Üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...