Ankara'da Kreşler

Ynt: Ankara'da Kreşler

02/15/2013 18:03:00

Küçük Akademi gezdiğim kreşler içerisinde şüphesiz en iyisi. Ben kreşe verirsem maddi şartlarımı zorlayıp yine oraya vermeyi istiyorum. Ben objektif olarak 45 dakikalık gözlemlerimi yazdım. Ben kumun içinde "kedi" kakası da gördüm, yanımda arkadaşımla gittiğim için her gördüğümü işittiğimi arkadaşım da işitmiştir. Ama önemsiz bulmadım zira "organik" neticede diye baktım olaya :)  Kümese 2 açıdan arkadaşımla birlikte baktık göremedik tavşancıkları ama saklanmış olabilirler tabi, diğer hayvanlardan sahibesi bahsetmedi unutmuş olabilir neticede spontene gittik. Havanın bahçe gezintisi için uygun olduğunu düşünüyorum.  Ben gittiğim an itibarıyla dışarıda çocuk görmediğimi söyledim, belki birkaç saat sonra çıkarmışlardır ya da yağmurlu diye çıkarmamışlardır bilemem. Herkesin de kreş ile ilgili gözlemlerini tecrübelerini fikirlerini yazması, "Ankara'da Kreşler" başlığı gayesine ulaşır bence. Teşekkür ederim ayrıca bu kreşi önerdiğin için. Bana işyerimden bir arkadaşım önermişti, bilahare sen de önerdin. Herkes öneriyor zaten.

Ynt: Ankara'da Kreşler

02/15/2013 18:30:00

Biz de okulumuzu değiştirdik taşındığımız için maalesef.Öveçler2'de akapedyadan çok memnundum.Şimdi Çayyolunda Uçan Balon'a gidiyor kızım.Başak Hanım(sahibi) mükemmel bir insan.İnanılmaz ilgili.Okuldan da çok memnunuz Ela mutlu geliyor mutlu da gidiyor. 

Ynt: Ankara'da Kreşler

02/15/2013 21:51:00

Sevgili emine_arasjan Küçük Akademi ile ilgili yanıtın için teşekkürler.Tabii ki gözlemler,burada yapılan yorumlar çok çok önemlidir ve burada araştırma yapan velilere olsun,kendini geliştirmek isteyen kreşlere olsun çok çok yardımcı oluyordur.
Ancak kısa süreli bir-iki ziyaret maalesef insanı yanıltabiliyor,biz ilk kreşimizde bu yanılgıya düşmüştük.Kısa sürede anladık ki içerisi dışardan göründüğü gibi değilmiş.Bu nedenle çocuğu kreşe giden velilerin gerçek yorumları (maalesef buralarda veli gibi bazı kreş sahipleri ve çalışan öğretmenleri övgü dolu mesajlarla kreş izlenimi yapıyor) çok çok önemli oluyor.

Küçük Akademi kreş ile ilgili paylaşım gereği hissettim,çünkü etik değerlerim yiğide hakkını vermekten yana.Biz ve tanıdığım bir çok veli kreşimizden çok çok memmunuz.Üstelik kreşimizin sahibi Burak Bey ve müdiresi Filiz Hanım ve diğer tüm çalışanları eleştirilere,önerilere çok açık insanlar.Daha geçen P.tesi akşamı yaptığımız veli grup toplantısında kum havuzunu konuştuk hep birlikte.Şu an kum havuzu kullanılmıyor,bu kum havuzunun pek içlerine sinmediğini ve bahara diğer bahçe tarafına daha kompeks bir kum havuzu yapacaklarını bize ilettiler.Bahçe hava şartlarına göre aktif kullanılıyor,web sitesi fotoğraflarından da bakabilirsiniz.Ayrıca kreşin her hafta düzenli bir dış gezisi var.Ayda veya 15 günde bir değil her hafta dış geziye çıkıyor çocuklarımız.Hayvanlarıda çocuklar çok seviyor,hatta çocukların kreşin hayvanlarına taktıkları isimler bile var,hayvan sevgisi ve doğa bilinci veriliyor çocuklarımıza.Bu arada atlamak istemem,kreşte 4 yaş grubu öğretmenlerinden biri evli:)) Genç,bekar ve tecrübesiz öğretmen tercih etmelerinin nedeni,farklı farklı kreşlerden edindikleri kemikleşmiş bazı yanlış alışkanlıklar ile değilde;öğretmenlerinin Küçük Akademinin kendi hizmet içi eğitim metodlarına göre hareket etmelerini istemelerinden kaynaklanıyor.Sorduğunuzda Filiz Hanım her şeyi gayet güzel,mantıklı açıklıyor zaten.
Sonuç olarak bu kreşte güzel şeyler yaşanıyor,yaşatılıyor bize,darısı tüm diğer ebeveynlere ve mutlu çocuklara...

Ynt: Ankara'da Kreşler

02/16/2013 04:24:00Ynt: Ankara'da Kreşler

02/16/2013 08:07:00

 

Ynt: Ankara'da Kreşler

02/16/2013 08:17:00


Ynt: Ankara'da Kreşler

02/16/2013 08:39:00

Aysucum sana çok uzak olmayan Sardunya var, kocaman bahçesi ve bahçede oyun üniteleri çok. Ama 3 yaş asgari. Arkadaşlar, benim biraz pinpirikli olmamın nedeni de sanırım 40 yaş annesi olmam :) Geç biten lohusalık deprasyonu ise 'olumlu şeylerden çok olumsuzları görme' gibi bir yetenek edindirdi.  Valla şu kreş gözlem raporumu öyle abarttınız ki artık Küçük Akademinin sahibi benim oğlumu kreşine değil almak kümesine yaklaştırmaz gari! Sağolasınız

Ynt: Ankara'da Kreşler

02/16/2013 21:08:00

 

Ynt: Ankara'da Kreşler

02/25/2013 09:42:00

Oran'da 2012-2013 döneminde yeni açılan bilfen anaokuluna 4 ay gittik. maalesef kaydını sildirdim oğlumun. ders, ders, ders başka birşey yok. çocuğun ruh sağlığı ne durumda düşünülmüyor. 


benim çocuğumun ruh sağlığı önemli değil, oyuna ihtiyacı yok, dışarıya çıkmaya ihtiyacı yok diyorsanız, sadece iyi bir eğitim almasını istiyorsanız verebilirsiniz çocuğunuzu bu okula.

ayrıca bizim, öğretmeninin aşırı kuralcı, katı ve disiplinli olması nedeniyle  yaşadığımız bir sorun da vardı.  çocuğa davranılmaması gereken bir şekilde davranmış ve bu okul yönetimincede kabul görmemişti. her olayda bir inkar durumu var yönetim tarafından.

şu an bir okul arayışındayız, çocuğa sevgiyle yaklaşan, ruh sağlığını 1. planda tutan. inşaallah bulabiliriz. olmadı oyun gruplarına götüreceğim.

selamlar...

selamlar...

Ynt: Ankara'da Kreşler

02/25/2013 14:20:00

Merhabalar ben bugun Balgat taki KÜÇÜK AKADEMİYİ ziyaret ettim.Daha önceki gezdiğim bütün kreşlere göre degerlendirirsem gerçekten beğendim.Bana fiyatı biraz pahalı geldi 1000 tl.Arkadaslar eğitmenlerin genç ve bekar olması gerçekten iyi  olaya su yönden bakın daha önceki gezdigim birkac kreşte ögretmenlerin cocukları da aynı kresteydi  ne kadar egitmende olsa cocugu bir gurubun içindeyse annelik iç güdüsüyle ona diger cocuklara göre daha farklı davranır aksini kimse söyleyemez.Genç insanın enerjisi daha yüksek olur.
Lafı fazla uzatmıyacagım diger anneler  fiziki sartlardan yeterince bahsetmişler.Herseyin organik olması (daha önceki kreslerde tang le hazırlanan meyve suları burda dogal hazırlanıyormus ,reçelleri kendileri yapıyorlarmıs... ) kresin hijyeni ,mekan fiziki kosullarının yeterli olması, müdüresinin her sordugum soruya verdigi mantıklı cevaplar , ilgi ve alakası , egitmenlerin güler yüzü , hiçbir mutsuz cocuk görmemem... bu kresin ben de olumlu izler bırakmasına sebep oldu.Şayet bu kreşe cocugumu gönderirsem olumlu olumsuz sizlere gözlemlerimi objektif bir sekilde yazarım.Cocuklarımızın hep mutlu olması dilegiyle....


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ankara Nurturia Üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...