Ankara'da Kreşler

Ynt: Ankara'da Kreşler

02/16/2013 08:07:00

 

Ynt: Ankara'da Kreşler

02/16/2013 08:17:00


Ynt: Ankara'da Kreşler

02/16/2013 08:39:00

Aysucum sana çok uzak olmayan Sardunya var, kocaman bahçesi ve bahçede oyun üniteleri çok. Ama 3 yaş asgari. Arkadaşlar, benim biraz pinpirikli olmamın nedeni de sanırım 40 yaş annesi olmam :) Geç biten lohusalık deprasyonu ise 'olumlu şeylerden çok olumsuzları görme' gibi bir yetenek edindirdi.  Valla şu kreş gözlem raporumu öyle abarttınız ki artık Küçük Akademinin sahibi benim oğlumu kreşine değil almak kümesine yaklaştırmaz gari! Sağolasınız

Ynt: Ankara'da Kreşler

02/16/2013 21:08:00

 

Ynt: Ankara'da Kreşler

02/25/2013 09:42:00

Oran'da 2012-2013 döneminde yeni açılan bilfen anaokuluna 4 ay gittik. maalesef kaydını sildirdim oğlumun. ders, ders, ders başka birşey yok. çocuğun ruh sağlığı ne durumda düşünülmüyor. 


benim çocuğumun ruh sağlığı önemli değil, oyuna ihtiyacı yok, dışarıya çıkmaya ihtiyacı yok diyorsanız, sadece iyi bir eğitim almasını istiyorsanız verebilirsiniz çocuğunuzu bu okula.

ayrıca bizim, öğretmeninin aşırı kuralcı, katı ve disiplinli olması nedeniyle  yaşadığımız bir sorun da vardı.  çocuğa davranılmaması gereken bir şekilde davranmış ve bu okul yönetimincede kabul görmemişti. her olayda bir inkar durumu var yönetim tarafından.

şu an bir okul arayışındayız, çocuğa sevgiyle yaklaşan, ruh sağlığını 1. planda tutan. inşaallah bulabiliriz. olmadı oyun gruplarına götüreceğim.

selamlar...

selamlar...

Ynt: Ankara'da Kreşler

02/25/2013 14:20:00

Merhabalar ben bugun Balgat taki KÜÇÜK AKADEMİYİ ziyaret ettim.Daha önceki gezdiğim bütün kreşlere göre degerlendirirsem gerçekten beğendim.Bana fiyatı biraz pahalı geldi 1000 tl.Arkadaslar eğitmenlerin genç ve bekar olması gerçekten iyi  olaya su yönden bakın daha önceki gezdigim birkac kreşte ögretmenlerin cocukları da aynı kresteydi  ne kadar egitmende olsa cocugu bir gurubun içindeyse annelik iç güdüsüyle ona diger cocuklara göre daha farklı davranır aksini kimse söyleyemez.Genç insanın enerjisi daha yüksek olur.
Lafı fazla uzatmıyacagım diger anneler  fiziki sartlardan yeterince bahsetmişler.Herseyin organik olması (daha önceki kreslerde tang le hazırlanan meyve suları burda dogal hazırlanıyormus ,reçelleri kendileri yapıyorlarmıs... ) kresin hijyeni ,mekan fiziki kosullarının yeterli olması, müdüresinin her sordugum soruya verdigi mantıklı cevaplar , ilgi ve alakası , egitmenlerin güler yüzü , hiçbir mutsuz cocuk görmemem... bu kresin ben de olumlu izler bırakmasına sebep oldu.Şayet bu kreşe cocugumu gönderirsem olumlu olumsuz sizlere gözlemlerimi objektif bir sekilde yazarım.Cocuklarımızın hep mutlu olması dilegiyle....

Ynt: Ankara'da Kreşler

02/25/2013 18:27:00

10 gün önce 900 demişlerdi, kayıt ücreti 500 dönem ortasında yaptıranlara 250; seneye (2014) 1200 yapacağız diye ilave etmişlerdi. bilgilerinize.

Ynt: Ankara'da Kreşler

02/26/2013 05:14:00

.

Ynt: Ankara'da Kreşler

02/26/2013 05:50:00

umudun annesi katılıyorum sana. organik marketleri ben almanyada çok gördüğüm için bu söylemlere itimat etmiyorum zaten. ben kreşte, köy tavuğu mu kullanıyorsunuz diye sorunca ısrarla Şatıroğlu'ndan tavuğumuz etimiz diye cevap veriyorlardı, benim sormak istediğim ise serbest gezen hayvan eti kullanılıp kullanılmadığıydı. oyuncaklar da malum tüm piyasa çin malı dolu zaten. evlerimizde de gönlümüzce bakabiliyor muyuz sanki, ne kadar bütçe o kadar özen.

Ynt: Ankara'da Kreşler

02/26/2013 09:58:00

organik kelimesini tanımı konusunda haklısınız gezdigim 10 larca  krese baktıgımda sadece burası kendi reçelini kendileri yapıp balını özel olarak getirdiklerini meyve sularını kendileri yaptıklarını söylediler digerlerine kıyasla bu bana ooooo hayli hayli organik geldi.Ben gözümle kreslerin mutfaklarının rezilliklerini cocuklarına porsiyon diye 1 kasık igrenc bir plastik tabagın icinde konulan yemekleride gördüm.
Herkesin cocugu farklı oldugu gibi her anneninde kriterleri de farklı oluyor.Burda önemli olan cocugunuzun aile sıcaklıgını yakalayabilecegi bir kres bulmak.İstedikten sonra en iyi kreste 1000 tane kusur bulunur o mesele degil.1 senedir  kres arastırıyorum o kadar tecrübe sahibi oldum ki daha cocugum krese gitmeden.Cocukların ve cocugumun yüzünde tebessüm gördügüm yer benim için dogru adrestir.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ankara Nurturia Üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...