oğlum hiç oyun oynamıyor...

01/14/2013 09:53:00

hiç oyun oynamıyor. sadece evin içinde koşturuyor. onun için eğlenceli ve eğitici nasıl oyunlar oynayabilirim? gel git komutlarını bile yapmıyor. yardımcı olursanız sevinirim.

Ynt: oğlum hiç oyun oynamıyor...

01/14/2013 11:50:00

rahat bırakın bence nasıl istiyorsa öyle yapsın. benim oğlum 3 yaşında hala top peşinde, evin içinde sürekli koşan bir tip. hele dışarı çıktığında görseniz bütün çocuklar parkta saklalnır kayar ama benimki dağ bayır koşturmaca..eğitim faaliyetleri yapıyoruz ama çok fazla istemiyor ben bir çocuk pedagogu arkadaşımın da tavsiyeleri ile kendisi ne yapmak istiyorsa onu yapıyoruz.sandalyeleri kale yapıyoruz gol atıyoruz.holde koşma yarışı yapıyoruz. boks yapıyoruz. kaşığın içine nohut yada leblebi bu tarz şeyler koyup ağzımıza kaşığın sapını alıp düşürmeden kim karşıya geçecek falan oynuyoruz. tabiyki ben hep düşürüyorum..her çocuk farklı oluyor..

Ynt: oğlum hiç oyun oynamıyor...

01/14/2013 12:13:00

bence de cocuk ne isitiyorsa onu yapin. biz ilk defa emekleme grubuna gittigmizde oglum 2 yasindayken egitmenimiz yusufun konsantrasyonunun cok iyi ldugunu hatta 3 yasinda cocuklarin sabredip konsantre olup oynamak istemedigi oyunlari yusufun cok iyi yaptigini soylemisti sonra gozlemledim gercekten de benim oglum hem cok hassas hem de konsantresi ok iyi once durup gozlemliyor uzun bir sure. her cocuk farklidir bazilari saha cok bedensel faaliyelerle daha kolay ogrenir bazilari kucuk ayrintilardan daha cok hoslanir. tanidigim bildigim tum egitim sistemleri de cocugun oynayacagi ogrenecegi seyi kendi secmesine i^zin verin der. birakin kostursun o zaman ;) ben de bir faaliyet bir egitim yapacagim zaman once netten ogluma gosteriz^yorum sen ne yapmak istersin sec diyorum onun sectigini yapiyoruz sikilirsa da yari da birakiyoruz ....

Ynt: oğlum hiç oyun oynamıyor...

01/14/2013 12:59:00

bizim de oyunlarımız en fazla 5 dakika sürüyor sonra çekmece dolap boşaltmaca:)koşsun bakalım nasılsa birgün yorulup oturarak oynayacak.

komut işine gelince birlikte yapın ilk başlarda, gel bunu babaya verelim, gel birlikte mutfağa gidelim, hadi beni mutfağa götür vs gibi..

Ynt: oğlum hiç oyun oynamıyor...

01/14/2013 16:24:00

Benim oglum da aylarca sadece kostu. Biz de oyle oyunlar oynadik, ziplama, kosma, yakalamaca vs. 2 yas sonrasi biraz oynamaya basladi. Artik kisa da olsa oturarak oynuyor ama hala kosar hic durmadan 2 saat filan bazen. Onceleri cok uzuluyordum ama gelisiminde sorun olmadigini gordukce rahatladim ve onu boyle kabullendim. Krese basladigindan beri daha kolay aktivite yapiyoruz.

Ynt: oğlum hiç oyun oynamıyor...

01/14/2013 17:23:00

O aylarda aktivite yapmasini beklemek kendi adima soyliyeyim cok bosunaymis. Vakti gelince siz uygun zemin yaratmasaniz bile ilgilenecegi seyi belli ediyor. Cok ugrasmistim ama 2 yastan once bir cok sey ilgisini cekmemisti. Neyi istiyorsa onu yapsin, daha mutlu olur:)

Ynt: oğlum hiç oyun oynamıyor...

01/14/2013 18:52:00

haklısınız kendi oynamaya başlıcak. ama benimki hiç oturmuyor anca ben mama sandalyesine oturtursam o zaman dinleniyo.

Ynt: oğlum hiç oyun oynamıyor...

01/14/2013 19:13:00

ayyyyyyyyyyynnneeeeeeennnnnnnnn

Ynt: oğlum hiç oyun oynamıyor...

01/14/2013 19:22:00

Mama sandalyesine bile zor alismisti benimki.

Ynt: oğlum hiç oyun oynamıyor...

01/14/2013 19:29:00

6 aylık olur olmaz ben mama sandalyesine oturttum. mama sandalyesi harici eline yiyecek bişi vermiyorum


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gelişime katkıda bulunacak aktiviteler..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...