nefes alamıyoruuuuum

11/26/2010 17:44:00

oğlumu doğurduğumdan beri kendime yarım saat bile zaman ayıramıyorum.Bulut uyuduğundaysa bende perişan bir şekilde koltuğa yığılıp tek gözüm kapalı tv seyretmeye çalışıyorum.Tam 3 yıldır hiç sektirmeden bu böyle.Şu an bile tepemde ilgi çekmek için yapmadığı kalmadı.Bunun böyle olacağını biliyordum,ama bu kadar tahmin etmiyordum.Babasıyla vakit geçirmeyi pek sevmiyor.kendi de oyun oynamayı sevmiyor.Zaten ortadan kaybolursa tehlike var demektir.Mutlaka ya bulutun avaz avaz ağlamasıyla yada benim avaz avaz bağırmamla sonuçlanıyor.Ama o kadar şeker ki kıramıyorum  onu.Hele birde bişey isteyeceği zaman ^yühten^ demesi yokmu bitiriyo beni.Acaba bu durum geçici mi?Yoksa bu hep böyle mi devam edecek.deneyimlilerden  içimi rahatlacak bişeyler duymaya ihtiyacım var.

Ynt: nefes alamıyoruuuuum

11/26/2010 18:46:00

 Benimki 4,5 yaşında hala yalnız oynamıyor, arkadaşları olunda ancak rahatım.Artık benim de eğlenebileceğim oyuncaklar seçiyorum.Ya da biraz bilgisayar onu baya oyalamaya başladı ama onu bile ya benle ya da babasıyla birlikte oynamak istiyor.Hatta babasına oynatıp o eğleniyor.Yani bundan daha çok zevk alıyor:)Açıkçası ben işyerinde nefes alıyorum.

Ynt: nefes alamıyoruuuuum

11/27/2010 04:57:00

Derin de genelde etrafimda olmayi seviyor, bu aralar az biraz kendiisi oynuyor, ancak cizgifilm falan seyredince rahatliyorum....Bizimki de babasindan ziyade beni tercih ediyor ama yine son zamanlarda babasiyla da oynamaya basladi, tren raylarini falan beraber kuruyorlar, legolarla oynuyorlar...Tavsiyem esinin de Bulutla vakit gecirmesini sagla, beraber birseyler yapmaya basladiklarinda seni birazcik rahat birakir herhalde:) Bir de sevdigi cizgi filmeleri seyrettirebilirsin:) yoksa hiic seyretmiyor mu?

Ynt: nefes alamıyoruuuuum

11/27/2010 08:14:00

erkek çocuğu anneye daha düşkün oluyo derler ya gerçekten öyle. benim kızım babası geldi mi beni tamamen unutuyo . sadece karnı acıktığı zaman bana geliyo. sürekli baba ile oynuyo. sanırım bu erkek çocuklarının doğasında var arkadaşım. ama biraz arkadaş çevresi olmasını sağla. onlarla daha iyi vakit geçirir ve daha çok yorulur enerjisini atar. öyle bir şansın da yoksa onun sana bağlılığını eğlenceli bir hale getirmeye çalış. örneğin. birlikte iş yapın sen evi süpürürken ona bir bez ver ve toz almasını söyle birlikte yapmaya çalışın bunları sevecektir. ben gelene kadar oyuncak arabalarını küçükten büyüğe doğru sırala diye bi görev verin mesela. bunlar ilgisini çekebilir.

Ynt: nefes alamıyoruuuuum

11/29/2010 10:06:00

yorumlarınız  ve önerileriniz için teşekkürler.Yalnız olmadığımı bilmek güzel


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...