Kitapları bana okutmuyor :)

07/12/2011 17:14:00

kızım kitapları seven bir bebek oldu ,kitaplarla tanıştığından bu zamana kadar.Kitapları iki bölüme ayırmıştım; her an elinin altında olan kalın sayfalı kitaplar ve gece yatmadan önce ona okuduğum daha uzun hikayeleri olan kitaplar.
Son zamanlarda gece yatmadan kitap okumamı istemiyor, bende ısrar etmiyorum.Eğer kitapları alırsa kesinlikle benim okumama izin vermiyor,kendi okumak istiyor :) .Aslında bu güzel birşey ,kendisi hikayeleri bana okuyor ve çok mutlu oluyor.Ama kitaplarla geçirdiği süreyi çok azalttı.
Ne yapsam diye düşünüyorum.
Bir aydır ona kitap sipariş vermedim.Biraz ara mı versem yoksa yeni kitaplarla heveslenmesini mi sağlasam.
Siz ne dersiniz ?

Ynt: Kitapları bana okutmuyor :)

07/12/2011 19:29:00

Hacew biz hiç oturupda uzun uzun hikaye okumuyoruz. Zaten emerek uyuduğu için gece yatarken hiç okumuyoruz. Gün içinde sürekli uzanabileceği yerde kitapları. Okurken de istediği sayfayı açıyor biraz okuyoruz sonra değiştiriyor. Bir de öyle çabuk öğreniyorlar ki, aynı kitaplardan sıkılmış olabilir. Yağız bugün yeni kitap istiyorum diye tutturdu mesela. Çok baktığı kitaplara ilgi göstermiyor mesela.

Ynt: Kitapları bana okutmuyor :)

07/13/2011 07:18:00

Almina kitap çok seviyor hiç böyle birşey yaşamadık gündüz ben yokken bebeklerine okuyormuş kitap akşam ben gelir gelmez hemen kitap okumamı istiyor. Bizde şöyle gelişiyor okunmasını istediği kitabı ona seçtiriyorum böylece kendi tercih ettiği için sonuna kadar dinliyor. Yeni kitapda etkili olabilir. Belki gerçekten diğerlerinden sıkılmıştır. Yeni  bir kitap alıp dene derim. Bir diğer düşünce de o oynarken sen kendi kitabını oku senin okuduğunu görüncede hevesi artar diye düşünüyorum.

Ynt: Kitapları bana okutmuyor :)

07/14/2011 07:31:00

Fatoş ve Deniz  cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Sanırım yeni kitaplar sipariş vereceğim. :)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Kitap Kurdu

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...