öğle uykusu

11/10/2009 09:18:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: öğle uykusu

11/14/2009 19:10:00

19 aylık çocuğun öğle uykusu uyumadan günü tamamlaması zor olur diye düşünüyorum. Yeniden düzene sokmak için bir gün gece yarım saat erken yatırıp, sabah erken kaldırmayı, sonra da çok sağlam yorup temiz havaya çıkartıp yatırmayı deneseniz. Öğleden sonra da güzel şeyler planlamak iyi olabilir, böylece dinlenik günü geçirmenin keyfini çıkartır. 2-3 günde düzene girer diye düşünüyorum.

Ynt: öğle uykusu

01/12/2010 13:45:00

Merhaba. Alp 8 aylık ve diş çıkarma döneminde. Şimdiye kadar bakıcısı gündüzleri rahat uyutuyordu. (Ben hep beceriksizdim bu konuda) Fakat son günlerde o da zorlanıyor ve bazen uyutamıyor. Her zaman ki gibi odasını karartıp yatırıyoruz. Kıpır kıpır dönüp duruyor, parmaklıkları tekmeliyor. Ne yaparsam yapayım sakinleşmiyor. Müzik, rahatlatıcı sesler çıkaran uyku oyuncağı, ninni söylemek, ee yapmak, sırtını sıvazlamak, bırakıp çıkmak vs. hiç fayda etmiyor. Çok ta uykusu olduğu belli oluyor yüzünü gözünü ovuşturmasından ve emziği emişinden. O yüzden kaldırmak ta istemiyorum. Bir ümit bekliyorum. Bırakıp çıkıyorum, mızıklarsa tekrar geliyorum. Geçen Cumartesi 1 saat sonra ümidi kestim, bırakıp çıktım. Bir ara sessizlik oldu baktım uyumuş kalmış,1.5 saat sonra. Pazar günü tam 2 saat yattıktan sonra kaldırdım artık. Acıyorum da kanalıkta boşa geçen bir zaman :( Daha önce sabah uykusu en kolay uyuduğu uykuydu. Öğlenleri hep biraz zor uyurdu. Çok uykusu olduğu halde neden uyumuyor acaba? Uykusu gelmeye yakın sakin vakit geçirmeye başlıyoruz, aşırı uyarılmasın diye. Yatmadan önce müzik dinliyoruz ya da ninni söylüyoruz. Hiçbiri etkilemiyor sanki. O yüzden devamlı farklı birşey deniyorum ben de. O da doğru değil ama hoşuna gidecek bir yöntem bulmaya çalışıyorum.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Uyku Sorunları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...